Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.917
Zadnja sprememba: najobj 13.06.2019 13:04
[vickibedi]
> [UriahHeep]
> Na FDV in EF v Ljubljani bi morali obnoviti odgovor na tisto vprašanje Miltona Friedmana, kdo skrbi za delavca: lastnik, sindikat ali država?
>
> Odgovor je: konkurenca.
>
> Uriah Heep.
Seveda, če lahko obstaja. Generična zdravila je namreč možno proizvajati šele ko patentna zaščita ne velja več. Do takrat pa lahko proizvajalci navijajo ceno po mili volji, ker je konkurenca onemogočena. Milton Friedman je imel seveda prav, ampak samo v teoriji ;)
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se ti strinjaš z mano forum.finance.si/?m=...880&single , da so patenti v bistvu kraja pravice do svobodnega razmišljanja ...

P.S.: počasi mi bo postalo všeč tvoje svobodno razmišljanje ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2779172

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[najobj]
> [vickibedi]
> > [UriahHeep]
> > Na FDV in EF v Ljubljani bi morali obnoviti odgovor na tisto vprašanje Miltona Friedmana, kdo skrbi za delavca: lastnik, sindikat ali država?
> >
> > Odgovor je: konkurenca.
> >
> > Uriah Heep.

> Seveda, če lahko obstaja. Generična zdravila je namreč možno proizvajati šele ko patentna zaščita ne velja več. Do takrat pa lahko proizvajalci navijajo ceno po mili volji, ker je konkurenca onemogočena. Milton Friedman je imel seveda prav, ampak samo v teoriji ;)

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se ti strinjaš z mano forum.finance.si/?m=...880&single , da so patenti v bistvu kraja pravice do svobodnega razmišljanja ...

P.S.: počasi mi bo postalo všeč tvoje svobodno razmišljanje ...
S patentno zaščito kot tako ni nič narobe, ker omogoča finančne dobičke tistim, ki vlagajo v razvoj. Seveda pa tudi v tem ni za pretiravati. Farmacevti so si (neupravičeno) izborili poseben status z deset letno zaščito in to za potrošnike gotovo ni dobro.

Strani: 1