Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
Zadnja sprememba: anon-178149 11.06.2019 15:33

Ti si pa res ušel iz ene ustanove, kjer majo prebivalce za gavtri....
Nisi mnogo sfalil, do te ustanove je okoli 1.300 metrov. Sedaj sepa morava dogovorit, na kateri strani je kdo.

Daj napiši potem, kako, potem v življenju s podjetništvom shajajo razni 2-3 letni poklici, če majo še inženirji težave....
Podjetništvo nekako ni najbolj primerno za neusposobljene ljudi. Ljudje z 2-3 letno poklicno izobrazbo so sicer lahko dokaj dobri s.p. na določenih servisnih področjih, inštalaterji, mehaniki, etc, kakšen se verjetno tudi dvigne na višji nivo, generalno pa steber gospodarstva (bojda je to malo gospodarstvo) ne more temeljiti na podkvalificiranih kadrih.

Če imajo pa inženirji težave s podjetništvom me pa žalosti. V mojih časih so bili inženirji sposobni ljudje, ki so vedeli kaj so njihove sposobnosti. Nekateri so pač postali upravni delavci po kakšnih inšpekcijah, nekateri so se čutili tehnično superiorne in so delovali v tehnični smeri, nekateri so pa prešaltali v biznis, toda kar jih poznam so se tozadevno dodatno izobraževali...

Res si Faking-neverjeten....Zrel za Nobelovca.

Hvala lepa za pohvalo, sem se sicer smatral za ne preveč zabitega, za pametnega kot sto mater si pa vseeno nisem upal (samo)priznati. Kaj hočemo zadnji dve leti je to znano kot Dunning-Krugerjev učinek, kvarkadabra.net/2018...ng-kruger/

Ni mi pa jasno, odkod povezava med pametjo za sto mater in smislom za podjetništvo, in zakaj bi morali pametni vstopiti v podjetništvo. Ko že omenjaš Nobelovo nagrado, ni mi znano da bi nagrajenci vstopali v poslovne vode, torej je potem tvoja primerjava brezvezna... Jaz sem že mnogokrat rekel, da me posel ni nikoli zanimal, upam pa, da sem na strokovnem področju naredil kaj oprijemljivega. In verjetno bi bilo za marsikaterega "podjetnika", ki jamra o nezmožnosti dostopa do davčnih olajšav, da bi se posvetil tehnikalijam in najel ustrezno finančno-davčno pomoč. Bi se odločno splačalo. Tako pa me to jadikovanje spominja na žlahto in znance, vsi stalno bentijo, da ubogi reveži z ne preveč visokimi dohodki ali pokojninami ( pa vendar nadpovprečnimi) morajo doplačevat dohodnino, jaz pa kao med njimi dobro stoječ, vsako leto dobim povrnjeno v višini njihove vsaj polovične mesečne neto plače. Pa se jih nikoli ni prijela nobena razlaga tega v nebo vpijočega fenomena....

PS.: sedaj ko sem penzijonist se mi pa res postavlja vprašanje, kako priti do dohodninke olajšave, če kdo ve se priporočam za nasvet.