Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[bigl]
> [FIN-311684]
> Tudi Francozi so na vrsti. Trump je napovedal carine na francoska vina, ki po nekaterih podatkih predstavljajo 32% tržni delež uvoženih vin v Združenih državah. Sicer, med letoma 2007 in 2018 se je uvoz ameriških vin v Franciji povečal za 200%. Na splošno, Trump očita Franciji (Evropski uniji) visoke carine za ameriška vina v primerjavi z ZDA, ki imajo nizke carine za vina.

Včeraj sem prejel bestselller "A Gentleman in Moscow" ameriškega pisatelja Amorja Towlesa. Lahkotnost trgovanja, klik pa je na mizi, se po moje brez veze ovira, ampak Trump se pač mora pogajat. Če ne bi bilo nikogar, bi se pa sam s sabo:-). Lep dan.

P.S.: Mislim, da se ga da prav s pogajanji umiriti, brez večje škode ali koristi za kogarkoli.
Z nekaterimi podjetniki delam 25 let in kljub temu, da smo se dobro spoznali se vedno pogajajo in bi se pogajali, preprosto je ta pogajalska žilica močnejša od njih. Včasih je prav hecno npr. ker je njegova računovodkinja nekam odšla mu nima kdo ob petih popoldan na e-Vem prijaviti delavca v zavarovanje, ve pa, da jaz skeniranje pogodbe o zaposlitvi in prijavo računam 15 evrov + DDV, on bi se kljub temu pogajal za nižjo ceno, po pravici povedano raje večkrat ne računam nič, imam pa občutek, da je zaradi tega prav nesrečen ne glede na to, da je dobil več kot je mislil pa vendar bi on raje, da bi se pol ure pogajala in bi izpogajal popust za za evro ali dva, ker s tem brusi svoje pogajalske občutke. Kot si napisal, nekateri se preprosto morajo pogajati.