Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

slovenecnb1 sporočil: 5.593
[1011Arist]
> [FIN-311684]
> > [aljosalp]
> >
> > Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala...
>
> ...če bi Janša ali Bratuškova poklicala Trojko bi Slovenija zagotovo veliko, veliko boljše zgledala in bi imela vsaj za 10. Čuferjevih milijard manj javnega dolga. Trojka bi nam prinesla poceni denar, ki bi ga že zdavnaj vrnili pa le mimogrede bi nam popucala javni sektor, kje bi jih bilo danes največ 130 tisoč, znižala bi stroške javnega sektorja za vsaj 30%, privatizirala bi bolnišnice in zdravstvene domove, omogočila, da bi vse zainteresirane zavarovalnice prodajale zdravstvena zavarovanja, sprejeli bi pokojninsko reformo, tudi reformo trga dela, privatizirali bi slovenske železnice, avtoceste in Luko, seveda tudi Telekom, Pošto, Trigla, Petrol...Če bi se vse to zgodilo v času Janše ali Bratuškove bi danes imeli BDP v višini 70. milijard in npr. najnižja pokojnina bi bila 1.000 evrov. Bodimo optimisti, priložnost za vabilo Trojki bomo kamalu imeli, kajti javni sektor bo požrl državo.

Ti res niti najmanšega pojma nimaš o ekonomiji, pa tudi naučiti se nočeš ničesar.
Z od tebe predlaganimi ukrepi ne bi imeli danes niti 40 milijard BDP.
Poglej rast šŠpanije pa našo. Da ne govorim o tvojih drugih sanjarijah, ki skoraj vse po vrsti zmanjšujejo BDP. Posledica tvojih ukrepov bi bile pokojnine okoli 500 €.
Zgoraj napisano ima velik pojem in to je zniževanje stroškov države in če bi to v krizi naredili bi danes ko je konjuktura imeli bistveno več tako pa smo javnosektorsko gardo futral na veliko ko smo najemal pufe v recesiji če pa bi jih prej zradiral bi več ostalo v blagajni danes kapiš in ne uporabljaj izrazov nimaš pojma ker očitno imaš ti probleme s pomnenjem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778614

Strani: 1

1011Arist sporočil: 1.037
[slovenecnb1]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
> > > [aljosalp]
> > >
> > > Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala...
> >
> > ...če bi Janša ali Bratuškova poklicala Trojko bi Slovenija zagotovo veliko, veliko boljše zgledala in bi imela vsaj za 10. Čuferjevih milijard manj javnega dolga. Trojka bi nam prinesla poceni denar, ki bi ga že zdavnaj vrnili pa le mimogrede bi nam popucala javni sektor, kje bi jih bilo danes največ 130 tisoč, znižala bi stroške javnega sektorja za vsaj 30%, privatizirala bi bolnišnice in zdravstvene domove, omogočila, da bi vse zainteresirane zavarovalnice prodajale zdravstvena zavarovanja, sprejeli bi pokojninsko reformo, tudi reformo trga dela, privatizirali bi slovenske železnice, avtoceste in Luko, seveda tudi Telekom, Pošto, Trigla, Petrol...Če bi se vse to zgodilo v času Janše ali Bratuškove bi danes imeli BDP v višini 70. milijard in npr. najnižja pokojnina bi bila 1.000 evrov. Bodimo optimisti, priložnost za vabilo Trojki bomo kamalu imeli, kajti javni sektor bo požrl državo.
>
> Ti res niti najmanšega pojma nimaš o ekonomiji, pa tudi naučiti se nočeš ničesar.
> Z od tebe predlaganimi ukrepi ne bi imeli danes niti 40 milijard BDP.
> Poglej rast šŠpanije pa našo. Da ne govorim o tvojih drugih sanjarijah, ki skoraj vse po vrsti zmanjšujejo BDP. Posledica tvojih ukrepov bi bile pokojnine okoli 500 €.

Zgoraj napisano ima velik pojem in to je zniževanje stroškov države in če bi to v krizi naredili bi danes ko je konjuktura imeli bistveno več tako pa smo javnosektorsko gardo futral na veliko ko smo najemal pufe v recesiji če pa bi jih prej zradiral bi več ostalo v blagajni danes kapiš in ne uporabljaj izrazov nimaš pojma ker očitno imaš ti probleme s pomnenjem.
Zniževanje stroškov države je mantra, ki nič ne pomeni.
Zniževanje stroškov države v glavnem pomeni, da hočeš zmanjševati dobrine in storitve namenjene celotnemu prebivalstvu.
Če država funkcionira potem tako relativno zmanjševanje pomeni, da bo v prihodnje funkcionirala slabše.
Če pogledaš 10 let, vidiš, da v Slovniji plače menjalnega in nemenjalnega sektorja rastejo skupaj z relativno majhnimi odstopanji, še najbolj so v zadnjih desetih letih zaostale pokojnine.
Če kupna moč gospodinjstev raste, raste tudi potencial za zaslužek podjetnikov.
Drugi del, kjer lahko nižaš stroške pa je, da relativno zmanjšuješ infrastrukturo: torej ti se zavzemaš za slabše vzdrževane ceste in mostove, za slabše zdravstvo in šolstvo.

Skratka to naivno gledanje, da manj plačaš za kosilo in dobiš enako, kaže na nerazumevanje tega, kako ta sistem sploh funkcionira.
Populistično kričanje znižajte storške, ne da bi povedal, da s tem nižaš obseg storitev kaže na nerazumevanje ali pa zavajanje.

Strani: 1