Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Micare sporočil: 1.582
Veste jaz sem nagnjen k temu, da idealiziram stvari. Počnem to kakih 60 let. Primorc pa je dejal, da če bi bila Italija še deset let, ne bi bilo več slovenskga kmeta. On je to doživel. Ponižanje, ko ti prodajo hišo, ko zgori ena hiša na leto v manjši vasi, za zavarovalnino, ker je davek neznosen. Mnogi sorodniki, bratranci in izučene sestrične so končali v prekomandi v Milanu, Torinu, Kalabriji. Tako, da je to vse relativno. Potem si Čefur, Gasterbajtar, Auslander. Težko si ustvariš ugled doma, kaj šele na tujem. Amerika najprej.
Samo Mama te ima rada kot mama pa še to ne vsaka.
Mama Evropa pa žre naše otroke. Koliko jih oddide vsako leto? To je Evropa tu in sedaj.
Med drugo vojno so mnogi končali v pečeh. Tako, da je tistih rajskih 60 let privid. So sanje in te so nam, ki smo revnejšega stanu in slabega zdravja tudi ostale.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778604

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
ZAKAJ pa odhajajo? Zato ker so dovolj pametni, da vidijo kam pelje nasa pot nazaj v preteklost.
Narod razavajen do amena, JS cez vse razumne mere, pri 55 je sla vecina v pokoj, pametni ven, olos z juga not (pametnejsi pac nadaljujejo pot na sver), katastrofa od demografije, levaki na vladi. Le kaj gre lahko narobe?
JAZ ne bi ponavljal zadnjih 10 let "precudovite" Yugoslavije. Enkrat je bilo DOVOLJ.

Strani: 1