Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

aljosalp sporočil: 178
Spoštovana ga. Petra,

Glede na izčrpen dokumentarec RTV bi rad videl stališče Financ na to temo.
Moja obnova tega kar sem videl:
- Janša kot premjer, za potrebe polnjenja žepov svojih, izjavi da Slovenija je v k.. in da bo prišla trojka. Pri tem stanje ni tako klavrno (napram ITA ali podobnim). Kot rešitev navaja da je potrebno vse vpovprek privatizirati.
- EU mrhovina zavoha kri in začne dvigati zahteve za donos SLO obveznic
- Rolling disaster pripelje Bratuškovo
- Bratuškova tako kot SDS iskoristi priliko za polnjenje žepov lačne politike in prične "mstno" plačevati svetovalce in rušiti ekonomijo.
- DUTB in vse svetovalne firme se namastijo kot pr..ci z diskontiranjem portfeljev.
- Stanje se normalizira in slovenci smo lepo opeharjeni. Podjetja ki bi lahko še poslovala so šla v franže zaradi rasprodaj...
- Na koncu še razlastninjenje malih delničarjev in pika na I prodaja bank.

Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala. Oz. Splošni nauk: Če vlada govori o katastrofi, pa tudi če je ni... se takšna izjava enostavno dobro ojača na kapitalskih trgih. Lep primer Italija in spread... Salvini je twitnil glupost +20 točk... To me spominja izjava neke Kardashianove, da je Instagram brezveze in ta izgubi 30% vrednosti....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778596

Strani: 1

FjodorKirilovic sporočil: 971
[aljosalp]
Spoštovana ga. Petra,

Glede na izčrpen dokumentarec RTV bi rad videl stališče Financ na to temo.
Moja obnova tega kar sem videl:
- Janša kot premjer, za potrebe polnjenja žepov svojih, izjavi da Slovenija je v k.. in da bo prišla trojka. Pri tem stanje ni tako klavrno (napram ITA ali podobnim). Kot rešitev navaja da je potrebno vse vpovprek privatizirati.
- EU mrhovina zavoha kri in začne dvigati zahteve za donos SLO obveznic
- Rolling disaster pripelje Bratuškovo
- Bratuškova tako kot SDS iskoristi priliko za polnjenje žepov lačne politike in prične "mstno" plačevati svetovalce in rušiti ekonomijo.
- DUTB in vse svetovalne firme se namastijo kot pr..ci z diskontiranjem portfeljev.
- Stanje se normalizira in slovenci smo lepo opeharjeni. Podjetja ki bi lahko še poslovala so šla v franže zaradi rasprodaj...
- Na koncu še razlastninjenje malih delničarjev in pika na I prodaja bank.

Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala. Oz. Splošni nauk: Če vlada govori o katastrofi, pa tudi če je ni... se takšna izjava enostavno dobro ojača na kapitalskih trgih. Lep primer Italija in spread... Salvini je twitnil glupost +20 točk... To me spominja izjava neke Kardashianove, da je Instagram brezveze in ta izgubi 30% vrednosti....
Neverjetno, kako je mali človek dovzeten za propagandvo. In v Sloveniji je vsaj milijon takih Aljoš.
anon-317028 sporočil: 30.415
[aljosalp]

Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala...
...če bi Janša ali Bratuškova poklicala Trojko bi Slovenija zagotovo veliko, veliko boljše zgledala in bi imela vsaj za 10. Čuferjevih milijard manj javnega dolga. Trojka bi nam prinesla poceni denar, ki bi ga že zdavnaj vrnili pa le mimogrede bi nam popucala javni sektor, kje bi jih bilo danes največ 130 tisoč, znižala bi stroške javnega sektorja za vsaj 30%, privatizirala bi bolnišnice in zdravstvene domove, omogočila, da bi vse zainteresirane zavarovalnice prodajale zdravstvena zavarovanja, sprejeli bi pokojninsko reformo, tudi reformo trga dela, privatizirali bi slovenske železnice, avtoceste in Luko, seveda tudi Telekom, Pošto, Trigla, Petrol...Če bi se vse to zgodilo v času Janše ali Bratuškove bi danes imeli BDP v višini 70. milijard in npr. najnižja pokojnina bi bila 1.000 evrov. Bodimo optimisti, priložnost za vabilo Trojki bomo kamalu imeli, kajti javni sektor bo požrl državo.
kzupanc sporočil: 10.519
[aljosalp]
Spoštovana ga. Petra,

Glede na izčrpen dokumentarec RTV bi rad videl stališče Financ na to temo.
Moja obnova tega kar sem videl:
- Janša kot premjer, za potrebe polnjenja žepov svojih, izjavi da Slovenija je v k.. in da bo prišla trojka. Pri tem stanje ni tako klavrno (napram ITA ali podobnim). Kot rešitev navaja da je potrebno vse vpovprek privatizirati.
- EU mrhovina zavoha kri in začne dvigati zahteve za donos SLO obveznic
- Rolling disaster pripelje Bratuškovo
- Bratuškova tako kot SDS iskoristi priliko za polnjenje žepov lačne politike in prične "mstno" plačevati svetovalce in rušiti ekonomijo.
- DUTB in vse svetovalne firme se namastijo kot pr..ci z diskontiranjem portfeljev.
- Stanje se normalizira in slovenci smo lepo opeharjeni. Podjetja ki bi lahko še poslovala so šla v franže zaradi rasprodaj...
- Na koncu še razlastninjenje malih delničarjev in pika na I prodaja bank.

Nauk te zgodbe: Če bi Janša ne prodajal poceni izjav bi slovenija danes boljše zgledala. Oz. Splošni nauk: Če vlada govori o katastrofi, pa tudi če je ni... se takšna izjava enostavno dobro ojača na kapitalskih trgih. Lep primer Italija in spread... Salvini je twitnil glupost +20 točk... To me spominja izjava neke Kardashianove, da je Instagram brezveze in ta izgubi 30% vrednosti....
Banke so bile nujno potrebne reševanja. V to so jih pripeljali bankirji, ki so podeljevali kredite na lepe oči in na še kaj drugega.
Slovenija je bila pred zlomom, ampak ne zaradi Janše.
Reševanje bank je pripravil Šušteršič in na srečo je Bratuškova obrnila ploščo in nadaljevala.
Stresni tetsi in ukrepi za reševanje bank so bili s strani EU in SLO diletantski in primitivni.
Ne bi smeli oropati lastnikov podrejenih obveznic (vsaj ne "nepoučenih").
Zelo verjetno bi bilo dovolj kakšni 2 milijardi manj za sanacijo bank.
Izvedba sanacije j ek trenutnemu BDP Slovenije prispevala, bi rekel 10-15% BDP v plus (kaki 2 odstotni točki na leto).

Strani: 1