Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

opavel4 sporočil: 25
OMV bencinska črpalka v Litiji ima npr. sicer samo 4 polnilna mesta za osebne avtomobile ampak vsako polnilno mesto ima vsaj tri priključne cevi (super-95, super-98, dizel) in vsaka takšna naftna cev ima priključno moč cca 20 MW (to je 20.000 kW, da bo lažje primerjati z močjo "super hitre" elektro polnilnico). Torej polnilnih benciskih cevi je tam vsaj 12, pa so še ene za kurilno olje in tovornjake, itd.
To kar sem jaz hotel povedati, da prihodnost elektro polnenja pri množični uporabi elektro avtov nikakor ne bo šla preko nekih super hitrih elektro polnilnic (je nekdo že napisal, da to ni najbolje za baterijo). Elektro avti se bodo množično polnili počasi, preko običajnih 230 V vtičnic, doma, v službi, na javnih parkiriščih. To je dovolj za normalne lokalne potrebe prevozov, na hiro polnjenje bi jaz šel npr. samo v redkem primeru, ko bi se nekje uštel in bi ostal z dokaj prazno baterijo. Potreb sedanjih množičnih turističnih tranzitov pa nikakor ne bo mogoče izpolniti s hitrimi elektro polnjenji na črpalkah, kot jih poznamo danes, ker ne bo mogoče zagotoviti toliko prostora in takšnih ogromnih električnih moči (elektro polnjenja so v vsakem primeru bolj dogotrajna, kot gre to z naftnimi gorivi). Si bo treba pomagati še kar s temi fosilnimi gorivi ali pa, kasneje, z umetno pridobljenimi plini.