Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

opavel4 sporočil: 25
[Glavni forum] Tema: Slovenija je dobila prvo ultra hitro e-polnilnico
[#2778262] 06.06.19 18:15 · odgovor na: (#2778216)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: opavel4 06.06.2019 18:21
Jaz sem že nekaj let nazaj štopal moje polnjnje 50 l dizla na lokalni OMV pumpi in napolnil tako dobljenih 500 kWh v 1,5 minute. Polnilna moč tiste ročke je torej bila kar 20 MW, to je npr. ena takšna HE na Muri, ki so jo prav zdaj, na zahtevo "ekologov", nehali umeščati v prostor. Na tisti pumpi je več kot 10 takšnih ročk, kar pomeni, da ima tista povsem lokalna pumpa priključno moč polnitve vsaj 200 MW. Tolikšen električen odjem nima zdaj tudi v zimskih mesecih cela Ljubljana, celotna Slovenija ima konično moč elektro odjema okrog 2.200 MW. Koliko bencinskih pump je v Sloveniji in koliko imajo polnilnih mest za bencin/dizel? Energijske gostote naftnih goriv enostavno ni mogoče niti približno primerjati z možnostmi shranjevanja elektrike.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778262

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Če bo šlo takole naprej bo EU pozimi zelena - od mraza in daleč za razvitim svetom, DALEČ....

Nemci so in bodo zaprli 21.000MW kapacitet iz atomskih.
Seveda so tam zelo pogosti hudi potresi in za povrh še tsunamiji, pa je bolje bit siguren. ;))))
Cena elektrike pa v nebo.
anon-18898 sporočil: 1.048
Daj prosim navedi lokacijo, ki ima 10 polnilinih mest z nazivno močjo 20 MW.....osebno si jo bom šel ogledati...lp

Strani: 1