Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2778250] 06.06.19 16:08 · odgovor na: pobalin (#2777787)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 06.06.2019 16:18
Preberem naslov in podnaslov zaklenjenega članka in fine komentarje in si ne morem kaj, da ne bi (po vizionarski napovedi NemrnegaTujca) tukaj razpredel nekaj pobalinsko žaltavih.
Ogljični kuponi kot suho zlato: Belektron je z njimi podeseteril dobiček in podvojil kapital
Kaj menite, koliko zaposlenih ima podjetje, ki je lani ustvarilo dobrih 24 milijonov evrov dobička in 737 milijonov evrov prihodkov? Šest.
oe.finance.si/894906...il-kapital
1. Hočevar piše, da Belektron zaposluje 6 ljudi, bizi.si pravi, da jih je 5-9,
www.bizi.si/BELEKTRON-D-O-O/
Na spletni strani firme je fotografija, na njej pa deset oseb,
belektron.eu/sl/about-us/
Večer pa je decembra lani pisal o 40 zaposlenih, a najbrž v vseh treh firmah skupaj.
Po duši je Boštjan Bandelj trgovec, ki je že trikrat prodajal podjetje Belektron, pri čemer je bil enkrat povsem blizu dogovora, a z današnje perspektive je vesel, da do dogovora ni prišlo, saj so kasneje sami kupili belgijsko in madžarsko podjetje in zdaj zaposlujejo že 40 ljudi.
www.vecer.com/trije-...hu-6633430
V Večeru tudi piše, domnevno za leto 2017:
Kar 99,9 odstotka prihodkov od lanskih 305 milijonov evrov Belektron ustvari v tujini, kjer so jih sprva obravnavali kot obstrance.
Mogoče je Belektron res lani prihodke več kot podvojil, a nejasno ostaja, ali je 737 MEUR prihodkov ustvaril samo mojedeželni Belektron ali skupaj z drugima firmama. Če velja prvo, potem so vsi skupaj obrnili za koliko... sorazmerno gledano vsaj 2 milijardi denarja? Če velja drugo, zakaj je v matični firmi v Moji Deželi zaposlenih manj kot v dveh hčerinskih firmah? Še posebno v luči Bandljeve trditve: "Slovenci imamo izjemen kader in se podcenjujemo".

2. Ključna je ugotovitev kolega bc123a, da gre pri teh kuponih za de facto davek. Kakšen njuejđevski davek je to, da z njim lahko "na trgu" mešetarijo privatna podjetja, ki z nekaj zaposlenimi dosegajo milijardni promet in desetine milijonov dobička?! Zakaj ne bi FURS tudi druge davke prepustil privatnikom, pa da vidimo, če bi znal kdo iz furlanov, raščanov, snežićev, tušev ipd. stisniti kakšnega milijončka več.

Nekje sem prebral, če se prav spomnim, da je v predluteranskem času cvetelo privatno podjetniško mešetarjenje s cerkevnimi odpustki.

3. Prav tako iz Večera je trditev, da "Boštjan Bandelj ob visoko tveganem trgu emisijskih kuponov vlaga tudi v nepremičnine in vrednostne papirje." Pobalini to prevedemo tako, da je trgovanje z odpustki minljiva priložnost v svetu muhastih psevdo politik, v kateri velja: plani noter, poberi, kar se da in se pripravljaj na izstop pred potopom. To je ravno prava logika za reševanje dolgoročnih podnebno-okoljskih problemov!

4. Ker je Borut Hočevar spet pohvalno dodal nekaj pojasnil z linki na članke in ker v enem od njih
oe.finance.si/894279...-milijonov
zelo ohlapno piše, kako se ravna z zbranim denarjem od kuponov (minus zaslužki privatnih prekupčevalcev), in ker je tam tudi navedeno "V podobni obliki bodo nadaljevali sofinanciranje projektov nevladnih organizacij, ob tem pa so predvideli sredstva tudi za programsko sofinanciranje dela NVO", sem prav navdušen, ker me je vse skupaj prepričalo, da bo transparentno in gospodarno zbrani denar res smotrno in transparentno in gospodarno porabljen.

K trdni veri v optimalno eko-porabo eko-cekinov me navaja tudi tale nedavna žurnalistična zgodba:
V članku smo navedli obrazložitev direktorice Eko sklada Mojce Vendramin. Med drugim je povedala: »Ker v bazi motornih vozil MRVL ni podatka o odjavi in ker vlagatelj ne razpolaga s tem dokumentom, ne moremo preverjati dobe registracije.«
...
»Izjava direktorice Eko sklada ni utemeljena. ... Kot izhaja iz navedenega je doba registracije vidna tako v MRVL, kot iz prometnega dovoljenja vozila.«
oe.finance.si/894908...ga%29-avta
Mislim, da je tole parafraziranje neke Žižkove izjave: odrasel sem v ideološko overloudani državi, zato prekleto dobro prepoznam ideologijo in mešetarje z njo.