Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
Spadam v kategorijo bližje 50, kot 45 :-) in recimo, da so mi (osnovne) finančne zadeva nadpovprečno (resda je povprečje v Sloveniji žalostnio nizko) jasne.
Pa se v šoli tozadevno (do konca tehničnega faksa) o tem nisem naučil ničesar.
To je bolj stvar (ne)zainteresiranosti posameznika.
.
Zadnja leta sicer so poizkusi nekaj osnove financ vključiti tudi v naš šolski sistem.
Pa Finance tudi organizirajo nekaj za mladino - pohvalno.
.
Zakaj finance najmanj zanimajo 25 - 40 letnike?
Tisti, ki so količkaj sposobni so že odšli v tujino.
Tisti, ki so ostali so pa itak zaposleni v JS, NVO in podobnih "ministarstvih za istraživanje ruda" in jih boli qurac za finance - plača itak vsak mesec pride...
.
Kakšno stanje preferirajo vladajoči, je seveda tudi jasno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2777909

Strani: 1

XERO2 sporočil: 106
Tudi sam spadam v to starostno kategorijo (bližje 50), tisti ki obiskujemo stran Financ, imamo že tako neko poklicno ali hoby nagnjenje do finačnih vprašanj in so nam osnovne stvari zelo poznane. Vendar nas je % zelo malo. Sam imam doma dva najstnika 18 in 16, ki sama nimata veliko interesa za finančna vprašanja in ju malo na silo poskušam tudi finančno izobraziti. Povprečen državljan, če ni ravno finančno/pravne stroke o finančnih vprašanjih ne izve ravno veliko, če ga doma ne izobrazijo, in se uči pač iz lastnih izkušenj, ki se počasi nabirajo in po 40 letu je že kao izobražen, če ni bankrotiral. Malo posplošeno.
code5 sporočil: 664
Sem že napisala, pa bom še: glede na to, koliko običajen državljan, s katerimi se srečujem, ve o matematiki, fiziki, biologiji in kemiji, je še prava sreča, da finance ne spadajo v šolski učni program.

Strani: 1