Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Z avtom se mučimo, ker smo »komot«

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

ognjenorezilo sporočil: 2.049
[Glavni forum] Tema: Z avtom se mučimo, ker smo »komot«
[#2777331] 31.05.19 01:50 · odgovor na: anon-514918 (#2777323)
Odgovori   +    10
V naslednjih 20-30 letih bo 70% svetovnega prebivalstva zivelo v mestih.
Metro, bus, letalisce, taxi, primestne zeleznice,...

Kdo pa rabi avtonomne avte na baterije?
To je samo ena od birokratskih gluposti, ki se bo sesula ze zaradi kapacitet proizvodnje elekrtike in hranjenja energije. Podobno kot plastik manija z zbiranjem in reciklazo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2777331

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
[Glavni forum] Tema: Z avtom se mučimo, ker smo »komot«
[#2777333] 31.05.19 05:39 · odgovor na: ognjenorezilo (#2777331)
Odgovori   +    4
Kdo rabi lasten avto? Le zakaj? Da ga bo sosed videl? Treba je računati tudi s tem, da so lahko tudi taki primeri, ko sosed večkrat vidi tisto, kamor se ga ženi vtika, avta pa sploh ne opazi. Z avtonomnim avtom je drugače. Pokličeš po mobiju, ko rabiš, pride in te pelje. Lahko da je mrha že v njem in leži na zadnjih sedežih. Ko si na cilju, avto sam išče naslednjo najbližjo stranko. Z mrho ali brez. V bistvu so avtonomna prevozna sredstva največja revolucija na tem področju od izuma kolesa naprej. To je taka razlika kot med klasično, deset let staro Nokio in sodobnim mobijem. Osnovna funkcija je ista, možnosti pa neprimerljive.

Seveda ne gre pri ponudbi samo za primer z mrho. Uporaba je lahko družinska, poslovna, zdravstvena, vojaška, itd. Kmalu bodo avtobusi, tovornjaki, vlaki in ladje povsem avtonomni in bodo vsi upravljani iz posebnih centrov, tako kot to dela NASA z raketami v Hustonu. Uporaba v mestu in na daljše relacije bo enakovredna.

Največji napredek bo v zdravstvu. Peacemaker bo recimo sam opozoril mobi naj pokliče najbližje prosto reševalno vozilo, ki bo samo poiskalo najbližjo zdravstveno oskrbo in jo pripravilo na prihod pacienta. In podobno. Seveda sedanjega modela zdravstvenega sistema ne bo več, saj bo namesto družinskega zdravnika v zdravstvenem domu računalnik, ki bo pacienta pregledal in ukrepal. Tiskalnik stvari pa bo pacientu naredil zdravilo samo zanj ali ga napotil naprej po sistemu.

To ni znanstvena fantastika. To je tukaj. Pisci znastvene fantastike so že zdavnaj obupali nad nerealnim, ker to hitreje postaja realno, kot oni o njem lahko pišejo kot o nerealno realnem.

V Sloveniji politični modeli res že 30. let predstavljajo težavo, amapk svila z vzhoda uredi vse. Če se ji ne pokoravaš, ti tako ali drugače, na fini način, zadrgne vrat. In tega se bodo gotovo pravočasno ustrašili.

Kako pa veš, da te Amerika danes ne kontrolira še bolj, kot bi te Kitajci. Kitajci ničesar ne skrivajo in niso kake kučanovske mevže ali bebci. Kitajci javno povejo, kakšen sistem imajo. "Najboljše" ameriške univerze pa so 70 let trdile, ravno obratno, da takšen sistem, kot ga imajo danes Kitajci sploh ni možen in da je možno samo njihovo (ameriško) nategovanje s svobodo in podobnimi jajci, kjer se s pomočjo letalonosilk postavi in vzdržuje lokalno garnituro in jebe vse ostale, da se povrne strošek "investicije".

Največji hec je v tem, da so si tako superkonkurenco Američani ustvarili sami, kar Trump pravilno ugotavlja. Kitajci so tehnološko prehiteli Ameriko in zraven zgradili še ogromno supermoderno infrastrukturo. Kitajci v tem tenutku gradijo 26 podzemskih železnic v 26. novih velemestih, v New Yorku pa je problem obnoviti en kilometer sto let starega metroja. Da ne govorimo o kitajskem kapitalu v ameriških državnih obveznicah. Tako, da po mojem, bi Trump najbolje naredil, da po koncu mandata pride z Melanijo živet v Slovenijo. Naslednji mandat bo gotovo vsaj 10 krat bolj naporen kot je tale. Za kogar koli. Samo v enem primeru bi pa bilo bolje, da Trump ostane predsednik, in sicer, če bi imela na oblast priti una, ki rada vidi, da njen mož mladim puncam med noge vtika kubanske smotke.

Uriah Heep.

Strani: 1