Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krka za oceno odlično

Strani: 1

anon-277212 sporočil: 13
[#2776685] 27.05.19 15:09
Odgovori   +    1
Koliko besed o Krkinem dobičku in uspešnem poslovanju ...
Nihče pa ni podrobneje pregledal četrtletnega poročila?

Skratka, opevani veliko večji čisti dobiček v 2019 ni posledica uspešnega poslovanja podjetja samega, ampak od dodatnih finančnih dogodkov!
Preprosto: proizvodnja zdravil je prinesla veliko dobička (če sklepamo na osnovi 2018 več kot 52 milijonov), ampak (pozitivno) razliko od 2018, ki je tako opevana, pa so prinesli dodatni finančni prihodki družbe Krka.
Ki pa so...?!

Če podrobno pregledaš pdf poslovnega poročila v prilogi oz. linku, vidiš na strani 12 desno spodaj "Drugi poslovni prihodki so znašali 3,7 milijona EUR, finančni prihodki pa 15,6 milijona EUR."
Na strani 31 pa še prikaz prihodkov, in sicer "Finančni prihodki:15.558", oz. na strani 38 bolj podrobno "Neto tečajne razlike: 15.413" !
Torej, veliko večji dobiček v 2019 je posledica ugodne razlike v tečajih tujih valt proti evru pri prodaji zdravil... ;)
pirdih sporočil: 210
[#2776693] 27.05.19 16:14 · odgovor na: (#2776687)
Odgovori   +    1
Se strinjam. Prejšnja obdobja (če me spomin ne vara) je Krka prikazovala za ruski trg veliko rast prodajnih količin, v denarju se pa to ni poznalo praktično nič. Zato so bili deležni precej hudih kritik.

Če so zdaj bolj ustrezno zaščiteni pred valutnimi tveganji, bi jaz to razumel kot plus in ne kot minus.

Sem pa iskreno vesel vsakega kritičnega vpogleda v objavljene bilance - več kot je kritičnih pogledov na mizi (in odgovorov nanje), lažje si ustvarimo mnenje.

Strani: 1