Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 25.05.2019 14:34
> > Nekoč sem leta avto redno servisiral na pooblaščenem servisu in razen standardnega paketa (menjava olja , čiščenje ali menjava filtrov..) niso naredili nič. Rebrasti jermen počil, aspuh skoraj odpadel, zavore so tudi že skoraj nehale delovati, pa niso na rednem servisu nič opazili. Ja, predlagali pa so mi, da zamenjajo metlico zadnjega brisalca za 25 EUR :))
> ... čuj, kaj si ti imel 30 letno garancijo, da si se ob razpadlem avtu še vedno bal, da je s servisiranjem na nepooblaščenem servisu ne bi izgubil ? ... khmm, samo vprašam ...
>
> P.S.: dokler je garancija, je pač treba potrpeti, če brezveze nočeš imeti še večje pizdarije, kot je pokvarjen avto ...
Lenoba, vsakih 20 tisolčajkov sem avto pač vedno pripeljal na isti servis... (pa ena dobra bejba je delala na sprejemu :)
... evo, temu se reče komparativna prednost par excellence ...

P.S.: ker že nekaj cajta ponavlja isto glupost, ne razumem, da Simona ne razume, da so pooblaščeni servisi zato, ker so proizvajalci avtomobilov serviserje najprej izobrazili in potem pooblastili, da popravljajo njihove avtomobile, da je v času garancije zaradi neznanja "garažnih" mehanikov čimmanj nepotrebnih okvar, ki pa so v času garancije itak redke, sicer popravila ne bi plačal proizvajalec avtomobila ... no, in če svojo komparativno prednost (= znanje) pooblaščeni servisi izkoriščajo z dražjimi storitvami, je to v vsakem podjetništvu najbolj normalna stvar na svetu, česar pa stručkoti za podjetništvo in prosti trg tukaj na Financah očitno ne razumejo glih najbolj ... evo, in ko garancija poteče - na lastno odgovornost lahko že prej - si na prostem trgu vsak lastnik avtomobila izbere serviserja, ki mu ne glede na ceno - kvaliteta je pomembna - storitve najbolj zaupa, kot si ti zaradi nekoliko drugačne komparativne prednosti najbolj zaupal serviserju, ki je bil čisto slučajno hkrati tudi pooblaščen ... aja, in ker nekateri na totem forumu za Simono ponavljate iste gluposti in trobite o neznanju pooblaščenih servisov, si lahko ziher, da bi proizvajalec svojo pooblastilo hitro razveljavil, če bi za isti avto v času garancije nekajkrat plačal popravilo za isto okvaro, če se že pooblaščenemu servisu ne bi zdelo glupo, da mora za isto okvaro nekajkrat šraufat brezplačno ...