Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

slovenecnb1 sporočil: 5.591
[sopranos]
> [alain]
> No zdaj pa primerjaj koliko se je podražil strošek dostave vsak dan v vsako vukojebino v zadnjih 10.letih in koliko so oni podražili storitve, pa ti bo jasno, da je tukaj še kaj drugega kot to. Samo v zadnjih treh letih so podražili navadne poštne pošiljke za podjetja za več kot 100%.

Pošta s to dostavo še vedno ustvarja IZGUBO. In to že vrsto let. Problem je v tem, da so cene teh storitev PRENIZKE. Bi se dalo prihraniti na način kot sem ga opisal, ampak ker je z zakonom določeno, da mora pošta dostavljati pošto 5x tedensko, to ni mogoče. Zato je edina alternativa, da se zadeve dražijo in da se pošte v manjših krajih zapirajo.

Jaz že dolgo opozarjam, da ta slovenska razdrobljena poselitev nima nobenega smisla in da se bo zaradi ekonomije obsega potrebno seliti v mesta. Pa me nekateri samo čukasto gledajo, ker jim je normalno, da delodajalec nekomu iz Maribora plačuje prevoz na delo v Ljubljano. Ali pa da ima kraj z 2.500 prebivalci 2 živilski trgovini. Ali pa da imajo občina s 14.000 prebivalci svojo upravno enoto itd. To na dolgi rok preprosto ne gre.

In višje kot bodo plače, več racionalnosti bo potrebne.
Vedno imaš posle ki dajajo več in dajejo manj ali niso donosni ampak to gre potem v skupni žakel tko je v vsakem poslu kjer imaš veliko strukturo in pošta je vukojebina brez primere
še vedno so kolone upokojencev kot 20 let nazaj na šalterjih tehnologije pa vemo kako je napredovala. niso vredni da se imenujejo pošta

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2775676

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[slovenecnb1]
> [sopranos]
> > [alain]
> > No zdaj pa primerjaj koliko se je podražil strošek dostave vsak dan v vsako vukojebino v zadnjih 10.letih in koliko so oni podražili storitve, pa ti bo jasno, da je tukaj še kaj drugega kot to. Samo v zadnjih treh letih so podražili navadne poštne pošiljke za podjetja za več kot 100%.
>
> Pošta s to dostavo še vedno ustvarja IZGUBO. In to že vrsto let. Problem je v tem, da so cene teh storitev PRENIZKE. Bi se dalo prihraniti na način kot sem ga opisal, ampak ker je z zakonom določeno, da mora pošta dostavljati pošto 5x tedensko, to ni mogoče. Zato je edina alternativa, da se zadeve dražijo in da se pošte v manjših krajih zapirajo.
>
> Jaz že dolgo opozarjam, da ta slovenska razdrobljena poselitev nima nobenega smisla in da se bo zaradi ekonomije obsega potrebno seliti v mesta. Pa me nekateri samo čukasto gledajo, ker jim je normalno, da delodajalec nekomu iz Maribora plačuje prevoz na delo v Ljubljano. Ali pa da ima kraj z 2.500 prebivalci 2 živilski trgovini. Ali pa da imajo občina s 14.000 prebivalci svojo upravno enoto itd. To na dolgi rok preprosto ne gre.
>
> In višje kot bodo plače, več racionalnosti bo potrebne.

Vedno imaš posle ki dajajo več in dajejo manj ali niso donosni ampak to gre potem v skupni žakel tko je v vsakem poslu kjer imaš veliko strukturo in pošta je vukojebina brez primere
Seveda Pošta dela marsikaj narobe. To je jasno. Ena takih največjih zablod je zagotovo premajhno vlaganje v informatiko, pa v preoblikovanje in poenastavitev procesov itd. Ampak precej zadeve na Pošti je tudi političnih. Recimo to, da mora biti šef Pošte nujno Štajerc, ki potem vse posle daje firmam iz Maribora. Pa to, da so predolgo čakali z zapiranjem majhnih poštnih poslovalnic. Ampak enih zadev pa ne morejo zracionalizirati. Daj mi povej kako boš zracionaliziral to, da poštar raznosi 20 pisem v skupni vrednosti 5 EUR? Pri tem bo pa naredil 100 km? Že samo bencin pride dražje.
še vedno so kolone upokojencev kot 20 let nazaj na šalterjih tehnologije pa vemo kako je napredovala. niso vredni da se imenujejo pošta
Upokojenci so na poštnih okencih zato, ker so banke že naredile kar nekaj racionalizacije in zaprle številne poslovalnice. In potem jim drugega kot kakšna pošta niti ne preostane. Ker so pa pošte še slabo opremljene, imajo zastarelo opremo, pa potem zaposleni na "šalterju" zadeve ureja dlje kot je potrebno. In zato potem vse poteka bistveno počasneje kot bi lahko.

Strani: 1