5 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
35 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo
[#2775591] 21.05.19 12:42 · odgovor na: crt (#2774285)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 21.05.2019 12:49
[crt]
> [notomi]
> Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko

zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.

dzizus krajst (pun intended).
Vem da si reagiral na skrajno neumen post, ampak meni se zdi tudi neprimerno hoditi okrog zamaskiran v nindzo. Pa ne zaradi kaksnih jasno dokazljivih vzrokov, ampak zato, ker je to ovira do integracije.

S tem da to toleriras dejansko pomagas pri vzpostavljanju vzporednih druzb, ki prej ali slej povzrocajo probleme. Recimo, v UK odmeva primer, ko je zdravnik mamo, ki je prisla v prakso z bolano hcerko, prosil da odstrani niqab, ker je zaradi njega ni mogel dobro slisati. Zenska ga je odkrila, sta se pomenila, vse ok.

Ko je druzina cakala, ga je vedno ko ga je videl, moz premeril z ostrim pogledom, zenska vlozila pritozbo zaradi nadlegovanja na podlagi verske pripadnosti in sedaj mora zdravnik na zagovor. Sokiralo ga je tako, da razmislja da bi pustil ta jebeni job in se sprasuje ali ima UK res toliko zdravnikov prevec, da se bodo se to sli.

Se resen odgovor, kaj lahko skriva: modrice, ker jo doma moz tepe. Slovenka pac veliko tezje.

In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah. Zivljenje v druzbi brez vsaj minimuma integracije (ves, tisto kar imava midva, ki sva itak cudaka, vesoljca) je nesprejemljivo in bo povzrocalo probleme.

Ne moremo biti liberalni ce se srecujemo s srednjim vekom.

Se nekaj. Velikokrat sem bil ze v (normalnih) muslimanskih drzavah. Samo dvakrat sem srecal v niqab obleceno zensko: enkrat je bila imamova zena (je malo zmolil preden je sla nasa podmornica na plovbo), drugic pa berberska domorodka.

Mi pa govorimo da bi tolerirali niqab v srednji evropi v javnosti, v razvitih drzavah, ko zenske v muslimanskih drzavah vecinoma hodijo okrog "zgoraj brez"??!?

Nemirnemu sem dolzen se en tekst glee kitajske, kjer velja podobno: ne mores biti ful odprt in prostotrzen ce je partner na drugi strani partijska diktatura ki ji je po sreci uspelo postati najvecje gospodarstvo na svetu. Kjer znotraj drzave velja samo tam trg, kjer ga partija pusti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2775591

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo
[#2775636] 21.05.19 14:10 · odgovor na: bc123a (#2775591)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 21.05.2019 14:27
[bc123a]
In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah.
.... in to rute za vse, tudi za ortodoxne židinje, ki si prav tako glavo pokrivajo z ruto. Da jarmulk, turbanov in tistih pisanih kap, kamor si rastafarijanci pospravijo dreadlockse, sploh ne omenjam. Seveda ne smemo pozabiti na klobuke, kape s šildkom in smučarske kape. Ko bo mamka z ruto uletela v banko, morajo takoj posredovati oboroženi varnostniki.

Ne pa tako polovičarsko, kot so to pred dnevi sprejeli Avstrijci, ki so prepovedali samo rute, ne pa tudi druga pokrivala, ki izražajo versko pripadnost.

P.S. Seveda nasprotujem tudi zakrivanju obraza. Tudi za pusta.
najobj sporočil: 31.867
[Glavni forum] Tema: Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo
[#2775673] 21.05.19 14:58 · odgovor na: bc123a (#2775591)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [crt]
> > [notomi]
> > Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko
> zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.
>
> dzizus krajst (pun intended).
Vem da si reagiral na skrajno neumen post, ampak meni se zdi tudi neprimerno hoditi okrog zamaskiran v nindzo. Pa ne zaradi kaksnih jasno dokazljivih vzrokov, ampak zato, ker je to ovira do integracije.

S tem da to toleriras dejansko pomagas pri vzpostavljanju vzporednih druzb, ki prej ali slej povzrocajo probleme. Recimo, v UK odmeva primer, ko je zdravnik mamo, ki je prisla v prakso z bolano hcerko, prosil da odstrani niqab, ker je zaradi njega ni mogel dobro slisati. Zenska ga je odkrila, sta se pomenila, vse ok.

Ko je druzina cakala, ga je vedno ko ga je videl, moz premeril z ostrim pogledom, zenska vlozila pritozbo zaradi nadlegovanja na podlagi verske pripadnosti in sedaj mora zdravnik na zagovor. Sokiralo ga je tako, da razmislja da bi pustil ta jebeni job in se sprasuje ali ima UK res toliko zdravnikov prevec, da se bodo se to sli.

Se resen odgovor, kaj lahko skriva: modrice, ker jo doma moz tepe. Slovenka pac veliko tezje.

In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah. Zivljenje v druzbi brez vsaj minimuma integracije (ves, tisto kar imava midva, ki sva itak cudaka, vesoljca) je nesprejemljivo in bo povzrocalo probleme.

Ne moremo biti liberalni ce se srecujemo s srednjim vekom.

Se nekaj. Velikokrat sem bil ze v (normalnih) muslimanskih drzavah. Samo dvakrat sem srecal v niqab obleceno zensko: enkrat je bila imamova zena (je malo zmolil preden je sla nasa podmornica na plovbo), drugic pa berberska domorodka.

Mi pa govorimo da bi tolerirali niqab v srednji evropi v javnosti, v razvitih drzavah, ko zenske v muslimanskih drzavah vecinoma hodijo okrog "zgoraj brez"??!?

Nemirnemu sem dolzen se en tekst glee kitajske, kjer velja podobno: ne mores biti ful odprt in prostotrzen ce je partner na drugi strani partijska diktatura ki ji je po sreci uspelo postati najvecje gospodarstvo na svetu. Kjer znotraj drzave velja samo tam trg, kjer ga partija pusti.
... čuj, če pozabim na prepoved točno določenega verskega simbola in s tem posredno tudi vere - islam je v EU bolj dolgo, kot EU obstaja - res ne vem, zakaj bi prepovedal ruto, ki enako kot klobuk ali kapa razen las ne zakriva ničesar ... khmm, ali pa so rute muslimank bolj nevarne od rut vseh ostalih žensk, pa jaz tega ne vem ...

P.S.: glede na razširjen terorizem je niqab z zakrivanjem vsega živega potencialno nevaren, zato bi ga v javnosti definitivno prepovedal ...

Strani: 1