Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo
[#2775591] 21.05.19 12:42 · odgovor na: crt (#2774285)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 21.05.2019 12:49
[crt]
> [notomi]
> Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko

zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.

dzizus krajst (pun intended).
Vem da si reagiral na skrajno neumen post, ampak meni se zdi tudi neprimerno hoditi okrog zamaskiran v nindzo. Pa ne zaradi kaksnih jasno dokazljivih vzrokov, ampak zato, ker je to ovira do integracije.

S tem da to toleriras dejansko pomagas pri vzpostavljanju vzporednih druzb, ki prej ali slej povzrocajo probleme. Recimo, v UK odmeva primer, ko je zdravnik mamo, ki je prisla v prakso z bolano hcerko, prosil da odstrani niqab, ker je zaradi njega ni mogel dobro slisati. Zenska ga je odkrila, sta se pomenila, vse ok.

Ko je druzina cakala, ga je vedno ko ga je videl, moz premeril z ostrim pogledom, zenska vlozila pritozbo zaradi nadlegovanja na podlagi verske pripadnosti in sedaj mora zdravnik na zagovor. Sokiralo ga je tako, da razmislja da bi pustil ta jebeni job in se sprasuje ali ima UK res toliko zdravnikov prevec, da se bodo se to sli.

Se resen odgovor, kaj lahko skriva: modrice, ker jo doma moz tepe. Slovenka pac veliko tezje.

In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah. Zivljenje v druzbi brez vsaj minimuma integracije (ves, tisto kar imava midva, ki sva itak cudaka, vesoljca) je nesprejemljivo in bo povzrocalo probleme.

Ne moremo biti liberalni ce se srecujemo s srednjim vekom.

Se nekaj. Velikokrat sem bil ze v (normalnih) muslimanskih drzavah. Samo dvakrat sem srecal v niqab obleceno zensko: enkrat je bila imamova zena (je malo zmolil preden je sla nasa podmornica na plovbo), drugic pa berberska domorodka.

Mi pa govorimo da bi tolerirali niqab v srednji evropi v javnosti, v razvitih drzavah, ko zenske v muslimanskih drzavah vecinoma hodijo okrog "zgoraj brez"??!?

Nemirnemu sem dolzen se en tekst glee kitajske, kjer velja podobno: ne mores biti ful odprt in prostotrzen ce je partner na drugi strani partijska diktatura ki ji je po sreci uspelo postati najvecje gospodarstvo na svetu. Kjer znotraj drzave velja samo tam trg, kjer ga partija pusti.