Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Ne vem zakaj toliko enega pesimizma?

Kot jaz vem, Finance organizirajo te forume po celi Sloveniji- enkrat v Kranju, drugič v Mariboru, tretjič v Novem mestu itd. In potem malo obdelajo lokalno problematiko.

Ja, Slovenija ima en cel kup težav. Ampak, katera država jih pa nima? Ja, v Sloveniji ne boš postal milijarder, lahko pa vseeno živiš zelo kvalitetno. Stvari se izboljšujejo. Sicer počasi, pa vendar se izboljšujejo. Kaj se zgodi, ko se stvari prehitro dogajajo se lahko vidi na primeru Poljske, ko potem izvoljijo bebce, ki jih hočejo vrniti nazaj v srednji vek.

Je pa tako, da se je treba za spremembe boriti. Jaz stalno pravim, da tisti, ki smo v gospodarstvu preprosto ne smemo biti tiho. Ampak se morali vključevati tudi v politiko, v javno razpravo, lobirati, zganjati vik in krik, ko so ogroženi naši interesi itd.

Ja, javni sektor ima težave. Kar je logično, glede na to, da so se leta in leta zajebavali. Ampak gospodarstvu pa gre vseeno kar dobro. Od krize do danes se je razdolžilo, dvignilo dodano vrednost, povečalo izvoz, se bolj globaliziralo itd.

Ja, izzivov je veliko, to je res. Mene moti ogromno zadev. Ampak tudi v tujini ni vse samo med in mleko. Ampak ker je Slovenija majhna, vsi vemo vse o vseh. O dogajanju v drugih državah vemo manj, več je skritih zadev in potem se kdaj zdi, kot da je tam vse super, pri nas pa vse slabo. Ampak to preprosto ni res.

Slovenci smo super jamrači. Ko pa imamo priložnost nekomu kaj reči, smo pa pravilo tiho, ker se bojimo zameriti. In zato se zadeve slabšajo. Če bi se večkrat uprli, povzdignili svoj glas, bi bilo več stvari boljših kot so danes.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2775083

Strani: 1

prixi sporočil: 285
Poljska v parlamentu nima več nobene stranke s komunističnim pedigrejem. Kaj bi dal, da to doživim v Sloveniji, pa magari za en dan...

Strani: 1