Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Monter ki SAMO montira moje izdelke racuna 90$/h + travel expenses. Ker je vsaka situacija vsaj malo drugacna, ima delo zagotovljeno.
Ko sem se koncno povezal s pravimi ljudmi, sem skoraj jokal, ko sem videl kaksno ceno ima moje delo tam. In short: Fuckin' unbelievable!
Material pride dostikrat pod 10%. Znanje in IDEJE so tam BOZANSKO placane.

Zadnja leta tam raste vpis na STEM, ker jih je mnogo ugotovilo da so prdnili v veter resen denar, sluzb pa ni in se jih tudi NE dela na silo kot v EU.
Nekoc sem preletel knjigo "The fallacy of higher education" ali nekaj podobnega. avtorica je bila zenska. "Miljone delovnih mest v EU se ustvarja zato da imajo diplomanti FDV ipd delo in to predvsem zenske" Posledicno so firme tu precej bolj obremenjene z balastom kot tam. Spremljam kako se tam industrija bliskovito razvija. Kar naekrat bo EU, razen par otockov, na eni stopnji nizje.
Najkljub dezurnim nabijacem tu, se ze racuna z igubo delovnih mest med soferji tovornjakov. Ko to enkrat starta, bo sicer nekaj nesrec, verjetno drugacnih (nehce ne bo vec zaspal za volanom, stari dedi ne bo vec zapeljal na avtocesto pred tovornjak s 60km/h),toda prednost bo neulovljiva. In tako bo na mnogih podrocjih.
Kar "nenadoma" bodo spet vodilni, tako kot za nafto se danes veliko butalcev NE ve, KDO je najvecji proizvajalec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2774478

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.251
Hm.. Pero...

Ti si tako navdušen nad ZDA in njihovim sistemom... Najboljši vseh svetov. Tako navdušen, da bom še, jebela cesta, jaz postal navdušen.

Ampak..

Zaupaj nam neukim podalpskim ovcam... How come you don't live there? Racionalni ljudje, kamor menda spadaš, v svojih sferah bivanja upoštevajo cost-benefit. Kako to da še nisi tam, in se ne oglašaš iz prve roke? Misli sodeč po tvojih pisanjih si itak v totalni vukojebini kjer medvedi pošto nosijo.

How come?

Strani: 1