Strani: 1 2

anon-340671 sporočil: 80
[#2774106] 12.05.19 20:27
Odgovori   +    4
Je pa potrebno pudariti, da so ti "monopolisti" ustvarili tudi mnogo mikro in malih podjetjih, prav tako so ustvarili veliko delovnih mest v oglaševalskem sektorju (predvsem pri mladih). ustvarili so ogromno priložnosti in predvsem delovnih mest, ki omogočajo svobodo. S pomočjo socialnih omrežji je obogatelo ogromno žensk. Torej ekonomiji so dali veliko, je pa tako, kot pri vsaki zadevi...Uporabljat jih je potrebno zmerno, popolnoma abstinenca pa morda res ni pravi korak:)
Marburg sporočil: 249
[#2774109] 12.05.19 21:36 · odgovor na: anon-340671 (#2774106)
Odgovori   +    16
[natasasuh]
Je pa potrebno pudariti, da so ti "monopolisti" ustvarili tudi mnogo mikro in malih podjetjih, prav tako so ustvarili veliko delovnih mest v oglaševalskem sektorju (predvsem pri mladih). ustvarili so ogromno priložnosti in predvsem delovnih mest, ki omogočajo svobodo. S pomočjo socialnih omrežji je obogatelo ogromno žensk. Torej ekonomiji so dali veliko, je pa tako, kot pri vsaki zadevi...Uporabljat jih je potrebno zmerno, popolnoma abstinenca pa morda res ni pravi korak:)
.....popolnoma abstinenca pa morda res ni pravi korak: ).....

Ne se hecat. Tega faking buka jaz NIKOLI nisem uporabljal pa mi nic ne manjka. Se vedno sem ziv.
anon-340671 sporočil: 80
[#2774112] 12.05.19 22:16 · odgovor na: Marburg (#2774109)
Odgovori   +    6
Verjamem, da ti nič ne manjka, je pa dejstvo, da morda nisi izkoristil kakšne poslovne priložnosti s pomočjo teh orodij...Tako, da...Zmeraj je lahko bolje;)
kzupanc sporočil: 10.517
[#2774149] 13.05.19 10:06
Odgovori   +    0
Ja. Odogvor bo prinesel čas. Preveč regulacije zagotovo ni dobro.
Premalo preganjanja nezakonitosti pa tudi ne.
abrame sporočil: 1.628
[#2774198] 13.05.19 13:37 · odgovor na: anon-340671 (#2774112)
Odgovori   +    6
Pišeš in verjameš v neumnosti.
Namen FB in ostalih prevar te sorte je zbiranje tvojih in podatkov ostalih vernikov "vašega" občestva prisesancev na ekran, s psihozo, da če ne boš sledil in delil in "lajkal" vsakovrstnih sranj, boš takoj danes, jutri in pojutrišnjem zamudil najpomembnejšo življensko priložnost. Torej pazi se !!!
FB je še en način kako kontrolirati (stimulirati = strašiti) rajo, podobno kot zasvojenci z loterijo morajo stopiti v vrsto in kupiti "srečke", da ne bi zamudili izvlačenja sreče iz bobna. Ha, ha, ha, huda budalaština je ta.
anon-340671 sporočil: 80
[#2774255] 13.05.19 20:57 · odgovor na: abrame (#2774198)
Odgovori   +    4
Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....
bc123a sporočil: 48.253
[#2774256] 13.05.19 21:13
Odgovori   +    12
Ob tehnološki detoksikaciji sem spoznal, da se učinkovitost nujno ne izboljša, saj to, kar pridobimo, tudi izgubimo.
A res? Meni gredo neskoncno na jetra podjetja, ki informacije objavljajo samo na facebooku. Po moznosti tako da moras biti registriran uporabnik, ce hoces videti recimo delovni ces. Taksni naj se lepo j****....
Facebook na tem mestu lahko velja kot prispodoba za katerokoli drugo tehnološko megakorporacijo. Kakšno bi bilo vaše življenje brez Googla?
Bing, DuckDuckGo, nekdanja AltaVista. Ce ne bi bilo googla bi bil nekdo drug. V bistvu je skoda da se je monopol Googla tako razrastel.
Bi rajši uporabljali Internet Explorer?
Kaksno zvezo ima pa browser z googlom kot iskalnikom ?!?!?
Kje bi si lahko brezplačno ogledali na milijone videov in predvsem dostopali do glasbe?
Zakaj brezplacno, zaboga? A hrano dobite brezplacno? Cedeje v trgovini brezplacno? Avto ste dobili brezplacno?

Netflix, Hulu za video vsebine, Spotify za glasbo. Skupaj stanejo manj kot narocnina na hitri internet.
Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
Za Garmina se niste slisali?

Ko berem taksne clanke me res zaskrbi, da je nekaterim Facebook cisto zares skuril mozgane.
bc123a sporočil: 48.253
[#2774257] 13.05.19 21:17 · odgovor na: anon-340671 (#2774255)
Odgovori   +    5
[natasasuh]
Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....
To je seveda neumnost. Zasebni podatki ki jih z veliko zlico zajema facebook, so skoraj nicvredni. Delite stevilo uporabnikov z letnim prometom facebooka pa boste videli, kako malo bi moral vsak uporabnik placati, da bi lahko facebook imel iste prihodke, pa nic vohunjenja za uporabniki. Zato, da so podatki "skoraj" nicvredni in ne "povsem nicvredni" mora facebook dobesedno skoraj pogledati v vase telesne odprtine. Zato ker je vecina prikazov, ki jih nakupijo male firme, povsem nicvrednih.

Samo nekaj casa bo se trajalo, da se bodo podjetja zavedala, da zalivanje raje z blinkajocimi oglasi in fejk tweeti ("promoted") prinasa tocno 0 koristi. Ob naslednji krizi.
crt sporočil: 27.122
[#2774263] 13.05.19 22:12
Odgovori   +    11
Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2774265] 13.05.19 22:26 · odgovor na: anon-340671 (#2774112)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 13.05.2019 22:29
[natasasuh]
Verjamem, da ti nič ne manjka, je pa dejstvo, da morda nisi izkoristil kakšne poslovne priložnosti s pomočjo teh orodij...Tako, da...Zmeraj je lahko bolje;)
Ja, to imaš pa prav. Sem čisto pozabil na to. Sam namreč FB praktično ne uporabljam, razen da včasih kaj povohljam. Gor ne objavljam nič, nimam nobenih prijateljev, nisem v nobeni skupini, osebni podatki (tisti, ki so nujni) so komplet fake (niti eden ni pravilen), drugih podatkov o sebi pa sploh nisem navajal. Uporabim pa ženin profil za objavljanje oglasov. Kar se mene tiče, je to edina korist FB. Še en kanal za prodajo rabljenih stvari.
Gustl sporočil: 13.625
[#2774282] 14.05.19 07:56 · odgovor na: crt (#2774263)
Odgovori   +    4
[crt]
> Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?

na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)
Ti šofer nimaš prava glasanja :)

In tudi bc-jev argument garmin je brezveze, ker vemo, koliko folka je to uporabljalo.

Penetracijo navigacije je naredil Google in to nam je res močno olajšalo življenje (bo, malo smo tudi bolj glupi zato, ampak saj kalkulator je isti problem).

Pri meni je Google Maps redno najbolj uporabljen app.

Res se pa doma na njivi tudi jaz ne izgubim :)
crt sporočil: 27.122
[#2774284] 14.05.19 08:06 · odgovor na: Gustl (#2774282)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [crt]
> > Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
>
> na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)

Ti šofer nimaš prava glasanja :)
saj od tod je to... ker ne vozim, sem jaz tisti, ki gleda karto :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2774286] 14.05.19 08:13 · odgovor na: crt (#2774284)
Odgovori   +    3
[crt]
> [Gustl]
> > [crt]
> > > Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
> >
> > na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)
>
> Ti šofer nimaš prava glasanja :)

saj od tod je to... ker ne vozim, sem jaz tisti, ki gleda karto :)

A, luddist, torej :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2774299] 14.05.19 09:45 · odgovor na: Gustl (#2774282)
Odgovori   +    7
[Gustl]
> [crt]
> > Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
>
> na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)

Ti šofer nimaš prava glasanja :)

In tudi bc-jev argument garmin je brezveze, ker vemo, koliko folka je to uporabljalo.

Penetracijo navigacije je naredil Google in to nam je res močno olajšalo življenje (bo, malo smo tudi bolj glupi zato, ampak saj kalkulator je isti problem).

Pri meni je Google Maps redno najbolj uporabljen app.

Res se pa doma na njivi tudi jaz ne izgubim :)
Google je spravil navigacijo "zastonj" na smartphone in za to kapo dol. Sicer pa bi uporabljali pac kaj drugega, kdor ima za avto ima menda tudi za garmin/tomtom itd.

Seveda so googlemaps odlicni - niso pa nepogresljivi ali sploh monumentalni, ce ne bi bilo googlemaps, bi obstajali pac applemaps (mislim da to celo je), ali pa windowsmaps, ali pa garminmaps.

Sam se vedno uporabljam dedicated navigacijo v avtu, raje kot da telefon sraufam na tiste nesrecne kitajske holderje. Imam veliko klicev, pa tudi redundanca pase ce ena stvar crkne jaz pa sem nekje sred londonskega balochistana.

Dalec je od cudovite uporabnosti googlemaps, pa do tega da se "ljudje ne znajdemo brez facebooka".
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774300] 14.05.19 09:46 · odgovor na: (#2774291)
Odgovori   +    0
[kren]
> [bc123a]
> > [natasasuh]
> > Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....
>
> To je seveda neumnost.

Kaj je neumnost? Da zaslužiš z zasvojenostjo (drugih)?
Jacques Rancièr v knjigi "Nevedni učitelj" študira pedagoško delo francoskega profesorja Josepha Jacotota, ki je poučeval od leta 1818 do leta 1830. Trdil je in po svojih trditvah tudi poučeval, da se nevedni lahko učijo brez učiteljev, učitelji pa lahko najbolj uspešno razlagajo le tisto, česar ne vedo. Misliš, da je to neumna misel? Zakaj je neumnost sistem, ki povzroča preglavice celo najpametnejšim?
Gustl sporočil: 13.625
[#2774303] 14.05.19 09:58 · odgovor na: anon-207617 (#2774299)
Odgovori   +    4
Jaz vec kot 50% navigacije uporabljam brez avta. Verjetno 75%.

Garmin ni blizu substituta Google Maps, kjer izvem ali moram na pločniku levo ali desno, na kateri bus in kdaj, je do piva se dalec ali ne in ali je sploh odprto ter kaj imajo dobrega za pojest ob pivu.

Naročim lahko Uber, vidim, kateri hotel imam rezerviran in kdaj moram jutri zjutraj predvidoma na pot za ujeti letalo.

Google Maps je single most useful app, kar se mene tice.

Again, večino casa se premikam, nisem na njivi/ v pisarni.
Gustl sporočil: 13.625
[#2774304] 14.05.19 10:03 · odgovor na: Gustl (#2774303)
Odgovori   +    4
...ima pa negativne posledice na sposobnost preživetja :)

V petek sem obtičal v Zürichu, ker je Adria odpovedala let. Sem moral prespat, priti z vlakom do eno uro oddaljenega hotela.

Ker Švica nima EU tarif za prenos podatkov in so Google Maps zadnji app, ki ga želiš vklopiti pri tej ceni podatkov, je bilo kar bolj zahtevno z vso orientacijo. Sme moral na neke vozne rede gledat pa iskati tramvaj postaje glede na smerokaze. Pa sem se pripravil, prednalozil mapo prej na wifi...

Muka :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774310] 14.05.19 10:34 · odgovor na: Gustl (#2774282)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [crt]
> > Kako bi se orientirali v tujini? Bi uporabili fizični zemljevid in čez palec ocenili, katera pot je daljša?
>
> na fizicnih avtokartah so ponavadi med drugim razvidne razdalje. just saying :)

Ti šofer nimaš prava glasanja :)

In tudi bc-jev argument garmin je brezveze, ker vemo, koliko folka je to uporabljalo.

Penetracijo navigacije je naredil Google in to nam je res močno olajšalo življenje (bo, malo smo tudi bolj glupi zato, ampak saj kalkulator je isti problem).

Pri meni je Google Maps redno najbolj uporabljen app.

Res se pa doma na njivi tudi jaz ne izgubim :)
Uporabljamo oboje, ko je prava cestna bitka je dobro imeti več železij v ognju :) Za mene ga še vedno ni čez Garmina, je pa res, da je to bolj čustvene narave :)
Za premikanje po mestu pa seveda Google.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2774312] 14.05.19 10:36 · odgovor na: Gustl (#2774304)
Odgovori   +    5
Ja, za pesce in uporabnike javnega transporta je cisto drugace - tam sem tudi sam heavy user googla. Prides v neznano velemesto in ti ni treba dostudirati njihove avtobusne mreze, samo googlemaps odpres :-) V avtu mnogi slepo sledijo poti in vcasih na 30km natancno ne vedo, kje sploh so, kar zna bit nerodno ko gre kaj narobe. Tudi meni je googlemaps najbolj uporabljana aplikacija in se strinjam da je top.

To seveda ne pomeni, da je treba ves drek vohunskega app sveta seboj pobasat - googlemaps bi bil dober tut ce facebooka nikoli ne bi bilo.
najobj sporočil: 31.870
[#2774373] 14.05.19 13:28
Odgovori   +    4
... Kakšno bi bilo vaše življenje brez Googla? Kako bi se orientirali v tujini? ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, pred Googlom ljudje z avtom sploh niso upali od doma, da se ne bi izgubili ... eh, jebiga ...
abrame sporočil: 1.628
[#2774398] 14.05.19 16:09 · odgovor na: anon-340671 (#2774255)
Odgovori   +    1
Ne, draga Nataša, jaz res ne rabim tega. Pa to ni moja sreča, temveč pravilna odločitev. Jaz sem svoboden in tega si ne dovolim vzeti!
premza sporočil: 4.276
[#2774399] 14.05.19 16:10 · odgovor na: anon-340671 (#2774255)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: premza 14.05.2019 16:30
[natasasuh]
Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....
Lahko pa Facebook tvoje podatke in podatke kupcev tvojih izdelkov proda tvoji konkurenci... pa saj v tem ni nič slabega. Tvojim kupcem se zate itak hebe, če lahko drugje dobijo isti produkt, ti pa si podatke na FB dal prostovoljno.

Bolj zaskbljujoče je drugo...
Ti se karnaenkrat okoli voziš s terencem, pa ga sploh ne rabiš. Zakaj?
Facebook je tvoje podatke obdelal in prodal izdelovalcu terencev. Ta ve, da ti je všeč modra barva, zato so vsi prikazani terenci na tvoji strani modri. Tvoji ženi je všeč rdeča, zato so vsi terenci na njeni strani rdeči. Analiza vajinih "všečkov" je pokazala, da se o barvah ne pogovarjata, zato je to OK. Imata pa oba rada naravo, zato so vsi slikani v naravi... tako dan za dnem in kupiš terenca, ker ti je res všeč. Vsaj tako misliš, v resnici pa so ti le oprali možgane :))
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774408] 14.05.19 16:44 · odgovor na: najobj (#2774373)
Odgovori   +    3
[najobj]
... Kakšno bi bilo vaše življenje brez Googla? Kako bi se orientirali v tujini? ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, pred Googlom ljudje z avtom sploh niso upali od doma, da se ne bi izgubili ... eh, jebiga ...
Pred Googlom so se morda še upali, danes pa ne več :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774409] 14.05.19 16:48 · odgovor na: premza (#2774399)
Odgovori   +    0
[premza]
> [natasasuh]
> Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....

Lahko pa Facebook tvoje podatke in podatke kupcev tvojih izdelkov proda tvoji konkurenci... pa saj v tem ni nič slabega. Tvojim kupcem se zate itak hebe, če lahko drugje dobijo isti produkt, ti pa si podatke na FB dal prostovoljno.

Bolj zaskbljujoče je drugo...
Ti se karnaenkrat okoli voziš s terencem, pa ga sploh ne rabiš. Zakaj?
Facebook je tvoje podatke obdelal in prodal izdelovalcu terencev. Ta ve, da ti je všeč modra barva, zato so vsi prikazani terenci na tvoji strani modri. Tvoji ženi je všeč rdeča, zato so vsi terenci na njeni strani rdeči. Analiza vajinih "všečkov" je pokazala, da se o barvah ne pogovarjata, zato je to OK. Imata pa oba rada naravo, zato so vsi slikani v naravi... tako dan za dnem in kupiš terenca, ker ti je res všeč. Vsaj tako misliš, v resnici pa so ti le oprali možgane :))

Huh, tole se pa sliši kot uni stari Hitler hoax :)
www.symantec.com/sec...14-3800-99
abrame sporočil: 1.628
[#2774411] 14.05.19 16:51 · odgovor na: anon-317028 (#2774300)
Odgovori   +    1
Preprosto zato, ker je neUm = neumnost že od nekdaj definiran kot USTAVNA PRAVICA!
abrame sporočil: 1.628
[#2774415] 14.05.19 17:05 · odgovor na: (#2774405)
Odgovori   +    1
Ne uporabljam smeti kot je FB in njemu podobnih nategov. Še najbolj zato, ker vidim, kako zelo si FB želi da bi se priklopil.
Velika večina ostalih uporabniki foruma pa je razložila kateri alternativni instrumenti in pomagala zadovoljivo funkcionirajo, če imaš potrebe za pomoč na npr. neznanem terenu.
premza sporočil: 4.276
[#2774419] 14.05.19 17:15 · odgovor na: anon-204390 (#2774409)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Huh, tole se pa sliši kot uni stari Hitler hoax :)
www.symantec.com/sec...14-3800-99
:)
premza sporočil: 4.276
[#2774424] 14.05.19 17:33 · odgovor na: (#2774407)
Odgovori   +    3
[kren]
A tebi lahko nekdo tako opere možgane, da greš kupit terenca, čeprav ga ne potrebuješ, si ga ne želiš, oziroma sploh nimaš denarja zanj? Potem je pa bolje, da sploh ne gledaš televizije, ne uporabljaš interneta, ne bereš revij in časopisov in ne gledaš reklamnih panojev, ker te povsod bombardirajo z reklamami.
Če ljudje ne bi bili dovzetni na oglase, jih ne bi bilo (oglasov:). Tudi facebooka ne bi bilo.
Facebook ni tam zato, da ljudje gor lepimo slikice in jih všečkamo. Tam je zato, da človeško nečimernost uporabi za zbiranje podatkov.
Gustl sporočil: 13.625
[#2774441] 14.05.19 19:35 · odgovor na: bc123a (#2774257)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [natasasuh]
> Še enkrat pišem iz poslovnega vidika...Torej to "zasvojenost" lahko pretvoriš v denar...In ti sam ne rabiš bit zasvojen s všečki in podobno...Še enkrat marsikatero mikro podjetje lahko zaradi socialnih omrežjih obstaja oziroma je nastalo...Prej to ni bilo mogoče....

To je seveda neumnost.
Kako je neumnost, ce nekaj dejansko prodas?

Kaj je neumnega pri tem?
anon-340671 sporočil: 80
[#2774449] 14.05.19 20:28 · odgovor na: Gustl (#2774441)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-340671 14.05.2019 20:37
Neumnost je zato, ker se je sam prepričal,da je neumnost. Kljub temu, da je Facebook zelo privlačen iz poslovnega vidika, si lahko tudi, kot fizični uporabnik urediš profil tako, da ne gledaš sosedovega Francla kaj počne in kakšne zadeve objavlja (preprosto označiš ne želim slediti temu uporabnik) in si predpostaviš, da želiš slediti Financam, National Geographicu, Economistu oziroma bilo katerim novicam, podjetjem, ki te zanimajo in in predstavljajo vrednost...Facebook ima ogromno slabih stvari, ampak lahko si ga urediš pametno, uporabljaš ga lahko pametno in izvlečeš iz njega pozitivne stvari...Če pa slediš butastim stranem, in te zanima kaj počne sosed in soseda pa je seveda lahko neumnost...Še enkrat Facebook je lahko najbolj neumna stvar, ampak uporabniki si ga lahko prilagodi kako neumno ga želi uporabljati...Lahko pa slediš nasvetom glede hrane, kuhanja, športa, ali karkoli te zanima oziroma predstavlja interes...Seveda za to pa izmenjaš z njim podatke, saj je normalno, da je dobro da te Facebook pozna...Npr. v mesto se dogaja določena stvar, ki te zna zanimat in ti bo to algoroitem tudi prikazal, primer odvija se nek jazz dogodek, ki te zna zanimat...Res ne vem zakaj ljudje v vsem v kaj se prepričajo vidijo samo negativne stvari...

Strani: 1 2