Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo

Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2774016] 12.05.19 08:40
Odgovori   +    2
EUnija, zemlja mog sna, Šengenija, zemlja ograničena...
bigl sporočil: 18.363
[#2774017] 12.05.19 08:41
Odgovori   +    12
EU po moje ni več. Lep dan.

P.S.: So samo še dobro plačane sinekure.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2774018] 12.05.19 08:57 · odgovor na: bigl (#2774017)
Odgovori   +    9
[bigl]
EU po moje ni več. Lep dan.

P.S.: So samo še dobro plačane sinekure.
In interesi velikih, predvsem Nemčije in zatem nekaj Francije, tu pa se seznam v glavnem konča. Jima zato tudi kar paše Brexit.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774021] 12.05.19 09:15
Odgovori   +    23
Če bi Šarec bil državnik in politično moder bi nastopil v evroparlamentu in med drugim povedal, da Slovenija ni sposobna zavarovati zunanjih šengenskih meja, ki jo ogrožajo migranti, ki se zbirajo v Bosni in Hercegovini od koder jih policija BiH skupaj s hrvaško policijo pošilja čez slovensko mejo. Zaprositi bi moral šengenske države za denarno pomoč pri postavitvi močne ograje na meji s Hrvaško oz. naj pošljejo svoje policiste in vojake, ki bi hermetično zaprli mejo. Avstrijcem bi predlagal, da naj svoje čuvaje meje z avstrijsko - slovenske meje takoj premaknejo na slovensko - hrvaško mejo.

Gleda na to, da so migranti postali kriminalno nasilni bi Šarec lahko že danes prosil Junckerja naj takoj pošlje policijsko in vojaško pomoč na mejo s Hrvaško, ker je včeraj slovenski notranji minister Poklukar ugotovil, da slovenska policija ni sposobna zavarovati državne meje in ljudi, ki živijo ob meji in namesto, da bi s svojo policijo fizično preprečil prihod kriminalcev je ljudem svetoval naj zaklepajo vrata!!!!????
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774026] 12.05.19 09:31 · odgovor na: (#2774023)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-317028 12.05.2019 09:33
[kren]
> [FIN-311684]
> Zaprositi bi moral šengenske države za denarno pomoč pri postavitvi močne ograje na meji s Hrvaško oz. naj pošljejo svoje policiste in vojake, ki bi hermetično zaprli mejo.

A se hecaš? Poglej kaj počnejo willkommerji z Orbanom in Salvinijem, ki poskušata zajeziti prihod migrantov v EU. Ker sta jim pač prekrižala načrte z uvozom migrantov.
Heca več ni, kriminalci ogrožajo ljudi in njihovo premoženje ter ustvarjajo vzdušje strahu. Če obmejne kraje ne bosta zaščitili vojska in policija ostanejo le vaške straže.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2774029] 12.05.19 09:50
Odgovori   +    18
Slovenija je varna država Avstrija dela paniko. Kdo to še verjame?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2774031] 12.05.19 09:56 · odgovor na: bigl (#2774017)
Odgovori   +    4
[bigl]
EU po moje ni več. Lep dan.

P.S.: So samo še dobro plačane sinekure.
Delamo "vse" da EU ostane v bistvu pa vse države v prvi vrsti gledajo sebično zase. Na sestankih v EU se dobrikamo in obljubljamo dajemo lažne zaveze doma pa zavijamo z očmi. Sprenevedanje ekstra klase vleči dokler se da.
Kako iz tega kaosa, ki nastaja preiti v neko normalno prihodnost?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2774033] 12.05.19 10:09 · odgovor na: (#2774020)
Odgovori   +    10
[kren]
> [Mleben]
> In interesi velikih, predvsem Nemčije in zatem nekaj Francije, tu pa se seznam v glavnem konča.

Tako. Evropski kapital in gospodarstvo potrebujeta migrante za svojo rast in izkoriščata willkommerje za pomoč pri uvozu migrantov. Ampak vse več evropskim volilcem gredo migranti in willkommerji na qrac in se obračajo k skrajni desnici, ki jim obljublja zajezitev uvoza migrantov. V bistvu willkommerji porivajo evropske volilce v naročje skrajne desnice.
Ta uporaba termina skrajna desnica za Orbana, Salvinija, Farage... je voda na mlin wilkomerjev. Krivdo za razpad EU si že podajajo kot vroč kostanj.
spiderman sporočil: 1.741
[#2774034] 12.05.19 10:14 · odgovor na: anon-61428 (#2774031)
Odgovori   +    14
[Inside]
Delamo "vse" da EU ostane v bistvu pa vse države v prvi vrsti gledajo sebično zase. Na sestankih v EU se dobrikamo in obljubljamo dajemo lažne zaveze doma pa zavijamo z očmi. Sprenevedanje ekstra klase vleči dokler se da.
Kako iz tega kaosa, ki nastaja preiti v neko normalno prihodnost?
Vse PAMETNE države v prvi vrsti gledajo samo nase.
Slovenije žal ni med njimi.
macon sporočil: 12.861
[#2774035] 12.05.19 10:15 · odgovor na: (#2774020)
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: macon 12.05.2019 10:17
[kren]
> [Mleben]
> In interesi velikih, predvsem Nemčije in zatem nekaj Francije, tu pa se seznam v glavnem konča.

Tako. Evropski kapital in gospodarstvo potrebujeta migrante za svojo rast in izkoriščata willkommerje za pomoč pri uvozu migrantov. Ampak vse več evropskim volilcem gredo migranti in willkommerji na qrac in se obračajo k skrajni desnici, ki jim obljublja zajezitev uvoza migrantov. V bistvu willkommerji porivajo evropske volilce v naročje skrajne desnice.
Nobene skrajen desnice ni, samo legalisti, ki zahtevajo izvrševanje zakonov in funkcij držav. Prišla bo pa seveda tudi skrajna desnica, ki bo najprej zahtevala množični izgon pritepencev, ko bo počilo še več bomb in predvsem, ko bo padal bdp.

In nihče ne bo mogel reći, da migranti ne prispevajo k padanju bdp, ker so samo za strošek.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774036] 12.05.19 10:27 · odgovor na: (#2774027)
Odgovori   +    10
[kren]
Willkommerji bi ti rekli, da ne zganjaj panike. Upam, da bodo pogoreli na evropskih volitvah, ker so prav oni največji krivci za razpad EU, ne pa Orban in Salvini.
Manfred Weber, ki javno govori, da bo vodil politiko ameriških neokonzervativcev in militantov iz demokratične stranke ter se boril proti nesistemskih in populističnih strank v evroparlamentu sam zmanjšuje svoje možnosti za Junckerjevega naslednika. Z Orbanom sta se skregala, ker je povedal, da bo zavrnil mesto predsednika komisije, če bo za izvolitev potreboval glasove Fidesza. Sicer, če se povežejo Fidesz, italijanska Liga, španski Vox, nemški Afd, Marine Le Pen, Kaczynski, nekaj manjših podobnih strank...bo novi evroparlament popolnoma drugačen od sedanjega.
pobalin sporočil: 14.456
[#2774039] 12.05.19 10:43 · odgovor na: macon (#2774035)
Odgovori   +    3
[macon]
In nihče ne bo mogel reći, da migranti ne prispevajo k padanju bdp, ker so samo za strošek.
Načeloma bi morali priseljenci povečevati BDP, ker povečujejo trošenje. Možno je, da vsaj srednjeročno povečajo trošenje iz javnih malh, ampak to je drugo.

Paradoks je da, če prevzameš levičarsko-trajnostne pobude, da se namesto BDP kot ključni podatek o razvitosti družbe meri blaginjo. In potem izpade, da migranti, ki naj bi prispevali k povečanju BDP, se pravi bili po desničarskih (finančnih ne kultur-verskih) kriterijih nekaj dobrega, povzročijo zmanjšanje blaginje, ker kratko-srednjeročno zelo povečajo pritisk na zdravstvene in socialne službe, stanovanja ipd. Pol se pa pejt...
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2774054] 12.05.19 11:53
Odgovori   +    2
Saj Slovenija tudi vrsi nadzor notanjih meja. Eden od teh obvezni API data potnika ko leti z Adrijo v in izven Slovenije ceprav je koncna destinacija Schengen drzava.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2774058] 12.05.19 12:05 · odgovor na: spiderman (#2774034)
Odgovori   +    8
[spiderman]
> [Inside]
> Delamo "vse" da EU ostane v bistvu pa vse države v prvi vrsti gledajo sebično zase. Na sestankih v EU se dobrikamo in obljubljamo dajemo lažne zaveze doma pa zavijamo z očmi. Sprenevedanje ekstra klase vleči dokler se da.
> Kako iz tega kaosa, ki nastaja preiti v neko normalno prihodnost?

Vse PAMETNE države v prvi vrsti gledajo samo nase.
Slovenije žal ni med njimi.
Torej je projekt EU kot neka skupna celota utopija. Slovenija se dobrika in prosi res kot hlapec.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2774060] 12.05.19 12:17 · odgovor na: bigl (#2774017)
Odgovori   +    2
[bigl]
EU po moje ni več. Lep dan.

P.S.: So samo še dobro plačane sinekure.
Peterle in Zver po moje že 15 let nabijata prispevke za dobro penzijo iz EU. Ne strašit, da od tam ne bo prišlo nič za plenice :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2774065] 12.05.19 12:49 · odgovor na: (#2774049)
Odgovori   +    4
[kren]
Tako razmišljajo willkommerji, ampak se očitno ne zavedajo vse večjega nezadovoljstva Evropejcev zaradi migrantov.
No ja, mogoče se ga zavedajo, ampak zadevo rešijo tako, da ga ogorčeni pripišejo skrajni desnici. Pri tem imajo približno toliko prav kot skrajna desnica, ki nam 3D slika Šerijatsko Deželo.
Kaj pomaga par % višji bdp, če bo EU zaradi migrantov in nezadovoljnih Evropejcev razpadla.
J€bi ga, nekdo mora biti kriv. SFRJ je razpadla zaradi komunistov in nezadovoljnih Jugoslovanov. Da so jo trgali in potem streljali ravno (preobraženi) komunisti in pomeščanjen komunistični podmladek, je pač še eden od paradoksov, ki jih je zgodovina polna.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2774074] 12.05.19 13:10
Odgovori   +    4
Ah, tile sosedi.
Avstrijci podaljšujejo nadzor na meji, Hrvati podaljšujejo pa kar mejo samo.
notomi sporočil: 768
[#2774249] 13.05.19 20:19
Odgovori   +    5
Seveda, saj meje ne uspemo zavarovati. Potrebno je mejo neprodušno zapreti za vse kvazi prebežnike in migrante in vse vrniti na Hrvaško. Nihče nam ne verjame ob vseh teh dogodkih. Nujna je sprememba azilne zakonodaje in postavitev več ograj z vmesnim mrtvim pasom, ki bo dobro varovan!
Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko, kdo je spodaj...saj nismo kalifat, vsaj upam?
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2774271] 13.05.19 23:16 · odgovor na: notomi (#2774249)
Odgovori   +    5
[notomi]
Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko, kdo je spodaj...saj nismo kalifat, vsaj upam?
To se je samo zdelo tako.
Je imela mrežico čez obraz? Potem je bila zagotovo čebelarka.
Brez mrežice? Potem je bil pa nindža.
crt sporočil: 27.122
[#2774285] 14.05.19 08:10 · odgovor na: notomi (#2774249)
Odgovori   +    3
[notomi]
Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko
zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.

dzizus krajst (pun intended).
shevchenko sporočil: 21.898
[#2774287] 14.05.19 08:21 · odgovor na: notomi (#2774249)
Odgovori   +    0
Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko, kdo je spodaj...saj nismo kalifat, vsaj upam?
ce te pustne maske ne motijo, se sprenevedas, da te je skoraj groza pograbila.
najobj sporočil: 31.869
[#2774376] 14.05.19 13:37 · odgovor na: shevchenko (#2774287)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2019 13:37
[shevchenko]
> Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko, kdo je spodaj...saj nismo kalifat, vsaj upam?
ce te pustne maske ne motijo, se sprenevedas, da te je skoraj groza pograbila.
... OK, ampak pust je samo enkrat na leto in vsi vemo, kaj pomeni, poleg tega pa imajo pustne maske eksplicitno prepovedan vstop - za trgovine ne vem - v banke in pošte ...

P.S.: vedno bolj pogoste rute na glavi me ne motijo, tisto črno sranje - v živo še nisem videl - pa res zgleda grozljivo, sploh ker danes ne veš več, kaj te kje čaka ...
anon-292686 sporočil: 763
[#2774609] 15.05.19 14:05 · odgovor na: (#2774020)
Odgovori   +    1
[kren]
> [Mleben]
> In interesi velikih, predvsem Nemčije in zatem nekaj Francije, tu pa se seznam v glavnem konča.

Tako. Evropski kapital in gospodarstvo potrebujeta migrante za svojo rast in izkoriščata willkommerje za pomoč pri uvozu migrantov. Ampak vse več evropskim volilcem gredo migranti in willkommerji na qrac in se obračajo k skrajni desnici, ki jim obljublja zajezitev uvoza migrantov. V bistvu willkommerji porivajo evropske volilce v naročje skrajne desnice.
Ja, to je prva polovica zgodbe, druga še sledi (čeprav se je morda že začela) ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2775591] 21.05.19 12:42 · odgovor na: crt (#2774285)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 21.05.2019 12:49
[crt]
> [notomi]
> Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko

zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.

dzizus krajst (pun intended).
Vem da si reagiral na skrajno neumen post, ampak meni se zdi tudi neprimerno hoditi okrog zamaskiran v nindzo. Pa ne zaradi kaksnih jasno dokazljivih vzrokov, ampak zato, ker je to ovira do integracije.

S tem da to toleriras dejansko pomagas pri vzpostavljanju vzporednih druzb, ki prej ali slej povzrocajo probleme. Recimo, v UK odmeva primer, ko je zdravnik mamo, ki je prisla v prakso z bolano hcerko, prosil da odstrani niqab, ker je zaradi njega ni mogel dobro slisati. Zenska ga je odkrila, sta se pomenila, vse ok.

Ko je druzina cakala, ga je vedno ko ga je videl, moz premeril z ostrim pogledom, zenska vlozila pritozbo zaradi nadlegovanja na podlagi verske pripadnosti in sedaj mora zdravnik na zagovor. Sokiralo ga je tako, da razmislja da bi pustil ta jebeni job in se sprasuje ali ima UK res toliko zdravnikov prevec, da se bodo se to sli.

Se resen odgovor, kaj lahko skriva: modrice, ker jo doma moz tepe. Slovenka pac veliko tezje.

In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah. Zivljenje v druzbi brez vsaj minimuma integracije (ves, tisto kar imava midva, ki sva itak cudaka, vesoljca) je nesprejemljivo in bo povzrocalo probleme.

Ne moremo biti liberalni ce se srecujemo s srednjim vekom.

Se nekaj. Velikokrat sem bil ze v (normalnih) muslimanskih drzavah. Samo dvakrat sem srecal v niqab obleceno zensko: enkrat je bila imamova zena (je malo zmolil preden je sla nasa podmornica na plovbo), drugic pa berberska domorodka.

Mi pa govorimo da bi tolerirali niqab v srednji evropi v javnosti, v razvitih drzavah, ko zenske v muslimanskih drzavah vecinoma hodijo okrog "zgoraj brez"??!?

Nemirnemu sem dolzen se en tekst glee kitajske, kjer velja podobno: ne mores biti ful odprt in prostotrzen ce je partner na drugi strani partijska diktatura ki ji je po sreci uspelo postati najvecje gospodarstvo na svetu. Kjer znotraj drzave velja samo tam trg, kjer ga partija pusti.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2775636] 21.05.19 14:10 · odgovor na: bc123a (#2775591)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 21.05.2019 14:27
[bc123a]
In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah.
.... in to rute za vse, tudi za ortodoxne židinje, ki si prav tako glavo pokrivajo z ruto. Da jarmulk, turbanov in tistih pisanih kap, kamor si rastafarijanci pospravijo dreadlockse, sploh ne omenjam. Seveda ne smemo pozabiti na klobuke, kape s šildkom in smučarske kape. Ko bo mamka z ruto uletela v banko, morajo takoj posredovati oboroženi varnostniki.

Ne pa tako polovičarsko, kot so to pred dnevi sprejeli Avstrijci, ki so prepovedali samo rute, ne pa tudi druga pokrivala, ki izražajo versko pripadnost.

P.S. Seveda nasprotujem tudi zakrivanju obraza. Tudi za pusta.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2775657] 21.05.19 14:35 · odgovor na: robi2107 (#2775636)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 21.05.2019 14:38
Nasploh verski simboli v javnih inštitucijah nimajo kaj iskati. Kot npr. križi v šolah. Pa žegnanje na novo odprtih javnih objektov prav tako. Saj nismo krščanski kalifat iz srednjega veka, ampak sekularna država, kjer naj bi bila vera ločena od države. Ali pa naj pridejo še muftiji, ajatole, dalajlame, šamani, brahmani in vrači, pa naj še oni opravijo svoj žegen.
najobj sporočil: 31.869
[#2775673] 21.05.19 14:58 · odgovor na: bc123a (#2775591)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [crt]
> > [notomi]
> > Ko sem danes v Sparu v LJ zagledal popolnoma črno maskirano...menda žensko...me je pograbila skoraj groza. Le kdo to dopusti v trgovini.., saj ne vemo kaj skriva pod obleko
> zato bi zenske morale hoditi nage, ker drugace ne vemo, kaj skriva pod obleko.
>
> dzizus krajst (pun intended).
Vem da si reagiral na skrajno neumen post, ampak meni se zdi tudi neprimerno hoditi okrog zamaskiran v nindzo. Pa ne zaradi kaksnih jasno dokazljivih vzrokov, ampak zato, ker je to ovira do integracije.

S tem da to toleriras dejansko pomagas pri vzpostavljanju vzporednih druzb, ki prej ali slej povzrocajo probleme. Recimo, v UK odmeva primer, ko je zdravnik mamo, ki je prisla v prakso z bolano hcerko, prosil da odstrani niqab, ker je zaradi njega ni mogel dobro slisati. Zenska ga je odkrila, sta se pomenila, vse ok.

Ko je druzina cakala, ga je vedno ko ga je videl, moz premeril z ostrim pogledom, zenska vlozila pritozbo zaradi nadlegovanja na podlagi verske pripadnosti in sedaj mora zdravnik na zagovor. Sokiralo ga je tako, da razmislja da bi pustil ta jebeni job in se sprasuje ali ima UK res toliko zdravnikov prevec, da se bodo se to sli.

Se resen odgovor, kaj lahko skriva: modrice, ker jo doma moz tepe. Slovenka pac veliko tezje.

In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah. Zivljenje v druzbi brez vsaj minimuma integracije (ves, tisto kar imava midva, ki sva itak cudaka, vesoljca) je nesprejemljivo in bo povzrocalo probleme.

Ne moremo biti liberalni ce se srecujemo s srednjim vekom.

Se nekaj. Velikokrat sem bil ze v (normalnih) muslimanskih drzavah. Samo dvakrat sem srecal v niqab obleceno zensko: enkrat je bila imamova zena (je malo zmolil preden je sla nasa podmornica na plovbo), drugic pa berberska domorodka.

Mi pa govorimo da bi tolerirali niqab v srednji evropi v javnosti, v razvitih drzavah, ko zenske v muslimanskih drzavah vecinoma hodijo okrog "zgoraj brez"??!?

Nemirnemu sem dolzen se en tekst glee kitajske, kjer velja podobno: ne mores biti ful odprt in prostotrzen ce je partner na drugi strani partijska diktatura ki ji je po sreci uspelo postati najvecje gospodarstvo na svetu. Kjer znotraj drzave velja samo tam trg, kjer ga partija pusti.
... čuj, če pozabim na prepoved točno določenega verskega simbola in s tem posredno tudi vere - islam je v EU bolj dolgo, kot EU obstaja - res ne vem, zakaj bi prepovedal ruto, ki enako kot klobuk ali kapa razen las ne zakriva ničesar ... khmm, ali pa so rute muslimank bolj nevarne od rut vseh ostalih žensk, pa jaz tega ne vem ...

P.S.: glede na razširjen terorizem je niqab z zakrivanjem vsega živega potencialno nevaren, zato bi ga v javnosti definitivno prepovedal ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2775674] 21.05.19 15:01 · odgovor na: najobj (#2775673)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, če pozabim na prepoved točno določenega verskega simbola in s tem posredno tudi vere - islam je v EU bolj dolgo, kot EU obstaja - res ne vem, zakaj bi prepovedal ruto, ki enako kot klobuk ali kapa razen las ne zakriva ničesar ... khmm, ali pa so rute muslimank bolj nevarne od rut vseh ostalih žensk, pa jaz tega ne vem ...
Saj sem napisal. Da bi jih prisilil v integracijo. Ce se pa ne morejo integrirati, lahko gredo drugam.
P.S.: glede na razširjen terorizem je niqab z zakrivanjem vsega živega potencialno nevaren, zato bi ga v javnosti definitivno prepovedal ...
To se mi zdi beden izgovor tistih, ki bi niqab itak prepovedali iz istega razloga kot jaz, pa si tega ne upajo priznati :P
najobj sporočil: 31.869
[#2775675] 21.05.19 15:01 · odgovor na: robi2107 (#2775636)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [bc123a]
> In kaj bi jaz naredil: prepovedal niqab v javnosti in ruto v javnih institucijah.

.... in to rute za vse, tudi za ortodoxne židinje, ki si prav tako glavo pokrivajo z ruto. Da jarmulk, turbanov in tistih pisanih kap, kamor si rastafarijanci pospravijo dreadlockse, sploh ne omenjam. Seveda ne smemo pozabiti na klobuke, kape s šildkom in smučarske kape. Ko bo mamka z ruto uletela v banko, morajo takoj posredovati oboroženi varnostniki.

Ne pa tako polovičarsko, kot so to pred dnevi sprejeli Avstrijci, ki so prepovedali samo rute, ne pa tudi druga pokrivala, ki izražajo versko pripadnost.

P.S. Seveda nasprotujem tudi zakrivanju obraza. Tudi za pusta.
... čuj, tvoj post sem šele zdaj prebral, jebiga ...
najobj sporočil: 31.869
[#2775678] 21.05.19 15:07 · odgovor na: bc123a (#2775674)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.05.2019 15:10
[bc123a]
> [najobj]
> ... čuj, če pozabim na prepoved točno določenega verskega simbola in s tem posredno tudi vere - islam je v EU bolj dolgo, kot EU obstaja - res ne vem, zakaj bi prepovedal ruto, ki enako kot klobuk ali kapa razen las ne zakriva ničesar ... khmm, ali pa so rute muslimank bolj nevarne od rut vseh ostalih žensk, pa jaz tega ne vem ...
Saj sem napisal. Da bi jih prisilil v integracijo. Ce se pa ne morejo integrirati, lahko gredo drugam.
... alzo, ti bi islam prepovedal, čeprav je islam v Evropi - ne da se mi guglat - že zeloooo dolgo, vsekakor pa bolj dolgo kot EU ... khmm, ker jaz namreč rute muslimank ne ločim od rut vseh ostalih žensk, ki si z ruto zaradi takšnega ali drugačnega razloga pokrijejo svojo glavo ...
> P.S.: glede na razširjen terorizem je niqab z zakrivanjem vsega živega potencialno nevaren, zato bi ga v javnosti definitivno prepovedal ...
To se mi zdi beden izgovor tistih, ki bi niqab itak prepovedali iz istega razloga kot jaz, pa si tega ne upajo priznati :P
... ne, jaz bi niqab prepovedal točno iz tega razloga, ki sem ga napisal ...

Strani: 1 2