Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[]
Obstaja en kup meril, ki so uporabljena, uporabljiva (pa se jih ne uporablja) in potem obstaja neizmerljivo, ker so instrumenti slabi.
Ja, neizmerljivo je bila Juga baje bratska i jedinska, Kuba ima najcenejse zdravstvo na svetu, Bhutanci pa najvecjo mero srecnosti. Neizmerljivo je tudi to, da bi se scarlet johansson rada usedla name, ampak nimam cajta, ker je glih sobota in bo kosilo. Takih neizmerljivih reci je cuda.
To, da pride tujec sem in ostane tle ter se nauči slovenskega jezika, je dokaz, da se da tle preživeti in živeti, morda celo prosperirati (kot za koga). Pa je čisto vseeno, ali prihaja iz vzhoda ali zahoda, saj zapušča rodno državo, da pride sem, mar ne? Zakaj pa se ravno tle za vedno ustavi in ne gre v Avstrijo?

Na zahod Slovenije se je v zadnjem času priselilo že ene 500 Italijanov in se jih še bo. To pomeni, da smo po kvaliteti življenja že nekje blizu Italije.

Pa to nej slabu, prjatu, mar ne?
Ne, nikakor ni slabo - v Sloveniji se marsikaj da, Slovenija je po zivljenjskem standardu za povprecne ljudi top 30 - 35 na svetu. Jaz sem se oglasil zaradi relativizacije dejstva, da 500 milijonov zahodnjakov pac realno zivi boljse zivljenje od nas.

Top 30 pac ni top 20, kaj sele top 5, in ne vem zakaj bi se bilo treba napravljati, da smo tam - torej na nivoju avstrije ali nemcije, ce vzamem bliznje dezele, ali na nivoju ZDA, ce vzamemo svet. Nismo tam in nikoli ne bomo, iz tisoc in enega razloga, in tako pac je.

To da je tebi (in 500 priseljenim italijanom) tukaj lepo je cisto v redu, tako kot je lahko lepo srbu v srbiji ali svicarju v svici etc. Ni pa to nikakrsen argument, ko se primerja razvitost in zivljenjski standard. To napravljanje, da "morda imajo oni mal novejse avte, sicer smo pa tam tam" ne koristi nikomur in ne pomaga k nicemer - razen k ohranjanju balkanskih navad in temu pripadajoce hitrosti razvoja. Tudi mi imamo "malo novejse avte, sicer pa smo tam tam" s Hrvasko.

Lahko pa morda Nigerijcem razlozis, da Svedi imajo sicer znatno novejse avte, ampak da ko stejes se nemerljive stvari, so "tam tam" in da je vse relativno :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2773953

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
No, za finale in po vseh tvojih postih, ki sem jih prebral: Če še živiš v Slo, zakaj se nisi že odselil tam, kjer je top 20?
Po prebranem bi lahko sodil, da imaš resne težave, če nisi še to storil. (Saj je v Slo očitno tvoje življenje en sam saffer.)

Če pa že živiš v kaki nam bolj zahodno ali severno ležeči državi, potem upam, da Slovencem intelektaulno in materialno pomagaš pri preobrazbi na bolje. Očitno pozabil nas še nisi.

(Jaz teh težav nimam. Sem v tistih 90%, ki je bolj ali manj zadovoljnih z bivanjem tle, vidim pa težave na določenih področjih in pri določenih ljudeh, zato pa ja, sem kritičen. Ker si prizadevam, da Slo gre enkrat v top ligo. Če ne bo ratalo, nič ne de.)

Strani: 1