Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.967
Na neki točki se boš moral sprijazniti, da je svet relativen, da so mlrd lahko milijoni, da nič ni tako črno-belo, kot rišeš, in da ljudje niso samo dobri ali slabi.

Na koncu svoje življenjske poti boš moral potegniti črto in reči: naredil sem toliko dobrega zase, za bližnje in za druge soljudi, katere nesrečni trenutki so mi bili mar - in sem pomagal.

Bodi pošten in bodi zgled ter ne pričakuj, da boš za svoje dosežke ali pametne misli dobil pokal ali kip ali navaden hvala. To pride... če pride, skoroda nepričakovano.

Bodi Anglež, Nemc ali Slovenc, vse nas tarejo podobne skrbi, najsi ima Anglež 3.800 eur netto, Nemc 2.950 eur netto ali Slovenc 1.600 eur netto. In vsi smo, verjemi, materialno, bolj ali manj na istem. Ker po teoriji materialne relativnosti smo tam tam.
Razlika je v tem, kako živimo in kaj naredimo, zase in za druge.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2773915

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Včasih je v Sloveniji veljala filozofija "Samo, da ne bi bilo slabše" in pa "Na koncu bo vsakdo dobil eno lopato". Sedaj sicer mislim, da že kar dolgo ni več tako, se pa s tabo, ob pogojih, ki jih navajaš, na splošno strinjam.

Uriah Heep.

Strani: 1