Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BlueOcean sporočil: 129
Vse banke so polne denarja in nobena ne ve, kaj bni z denarjem. ne samo slovenske.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2773845

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Dokaj poznano dejstvo. Večkrat sem to že razlagal, pa ni videti, da bi kdo razumel. Stvar je butnila na dan v Silicijevi dolini, preden so se Švicarji "spomnili", da bi obresti na depozite lahko bile tudi negativne. Na tehno road showu, pred kakimi štirimi leti, se je v Silicijevi dolini združeval kapital na pred IPO osnovi v višini okoli 150 milijard dolarjev. To, kar je regulatorje zbodlo v oči, je bilo dvoje: 1)prisotna ni bila nobena banka (seveda velika), ne glede na to, da so taka srečanja, po obliki in vsebini, za banke vedno predstavljala prste v marmeladi, in 2)da pogovorov ni vodila MBA, ampak inženirji sami, katerim so asistirali računovodje firm. To je bil prvi znak deterioracije MBA izobrazbe, izven njene neposredne udeležbe pri delanju dobička na kapitalskih trgih v ameriških bankah in skladih. Prva deterioracija MBA izobrazbe, pridobljene na elitnih ameriških univerzah, se je namreč zgodila, v največjih ameriških bankah, že v letih 2010 in 2011, ko je postalo jasno, da MBA izobrazba pri nesporednem delanju dobička banki in komitentom, na Wall Streetu, lahko zraven le drka in pije Coca-Colo.

Zanimivo, da tega pri nas, ne v poltiki in ne na univerzi, še do danes nis(m)o dojeli. Slovenski delavec pa vse to že 10 let plačuje iz svojega žepa.

Bistvo negativnih obresti je torej v bankah samih, oziroma, v njihovi nesposobnosti, da ugotovijo in predvidijo bodoče profite. Negativne obresti so samo najmočnjši izraz na površini dogajanja, bistvo samo se je zgodilo že pred propadom Lehman Brothers. Tu se namreč vsa ta komplicirana zgodba, ki je spremenila svetovne finance in svet, začne. Torej, takrat, ko je bil Lheman Brothers po vseh takrat veljavnih kriterijih še povsem zdrav. Rad bi vedel, koliko doktorjev ekonomije v Sloveniji to "zgodbo" pozna.

Obresti se namreč ne da zvišati, dokler se bank ne likvidira v tem smislu, kot jih danes poznamo, torej, dokler se bank popolnoma ne digitalizira. Pri čemer "popolnoma" pomeni, da recimo celotna NLB ne bi zaposlovala več kot 20 - 25 ljudi. Seveda bi, tako za Wall Street, kot za, recimo, slovensko vlado, težko našli večjo "zabavo" od te, vendar tako je in s tem se bo treba sprijazniti, kot je enkrat za neke druge zadeve rekel Mencinger.

Če upoštevamo navedeno in pogledamo na Slovenijo, tako kot je, in njen položaj v okviru EU, potem šele vidimo, kako štorasta in od Boga pozabljena država je to. Ni čudno, saj jo že 40 let sami pocarji in lopovi vodijo.

Uriah Heep.

Strani: 1