Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Tri vprašanja, s katerimi se sreča vsak kupec kie ceed

Strani: 1

anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773156] 07.05.19 01:39
Odgovori   +    7
Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.
premza sporočil: 4.276
[#2773164] 07.05.19 08:02 · odgovor na: anon-116402 (#2773156)
Odgovori   +    5
[usimoncic]
Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.
In zakaj bi kupil evropski avto is se zadovoljil z dostojno kvaliteto?
anon-202165 sporočil: 970
[#2773172] 07.05.19 08:49 · odgovor na: premza (#2773164)
Odgovori   +    7
Mogoče zato, ker 19 k€ za 1.0 bencinarja ni ravno ugoden nakup?
premza sporočil: 4.276
[#2773189] 07.05.19 09:52 · odgovor na: anon-202165 (#2773172)
Odgovori   +    1
[bacco979]
Mogoče zato, ker 19 k€ za 1.0 bencinarja ni ravno ugoden nakup?
OK, to je čisto dober argument proti.
Da pa dobiš za isti denar evropejca, pa pač ni.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773194] 07.05.19 10:11 · odgovor na: premza (#2773189)
Odgovori   +    4
[premza]
> [bacco979]
> Mogoče zato, ker 19 k€ za 1.0 bencinarja ni ravno ugoden nakup?

OK, to je čisto dober argument proti.
Da pa dobiš za isti denar evropejca, pa pač ni.
To, da dobiš za isti denar recimo Focusa, in Megana za manjši denar, je povsem dober argument proti nakupu Kie. Kia pač ni nek presežek kvalitete in je bila morda racionalen nakup, ko je bila cenovno blizu Dacie. Jaz sem s svojo enkrat ostal na cesti, žena dvakrat, pa avte redno servisiramo in normalno uporabljamo, poleg tega je že od novega z njimi precej več stroškov, kot bi pričakoval glede na "garancijo".
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2773196] 07.05.19 10:16 · odgovor na: anon-116402 (#2773194)
Odgovori   +    3
Kia je kvalitativno na ravni Renaulta. Po ugledu znamke pa tudi tu nekje.

Meni, ali Kia ali Renault, ni razlike.

Ford je dober avto, ampak se po moje v povprečju kvarijo več kot Kie. Torej en razlog več za dober premislek.

Kia ima dobro poštimane servise, proizvodnjo na Slovaškem... torej gre že za vsaj 70% evropski avto, 30% pa korejski... kar pa nej slabu. Prej nasprotno. (kot za koga)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773205] 07.05.19 10:54 · odgovor na: FIN-379669 (#2773196)
Odgovori   +    3
[]
Kia je kvalitativno na ravni Renaulta. Po ugledu znamke pa tudi tu nekje.

Meni, ali Kia ali Renault, ni razlike.

Ford je dober avto, ampak se po moje v povprečju kvarijo več kot Kie. Torej en razlog več za dober premislek.

Kia ima dobro poštimane servise, proizvodnjo na Slovaškem... torej gre že za vsaj 70% evropski avto, 30% pa korejski... kar pa nej slabu. Prej nasprotno. (kot za koga)
Renault ima boljšo servisno mrežo od Kie, glede kvalitete pa imaš verjetno prav. Je pa Megane cenejši od Ceed-a. Za Forda ne vem, kar pa sem slišal, je pohvalno. Sicer je pa Ford toliko Evropski kot Kia, pa to sploh ni zares pomembno. Kakorkoli, Kia Ceed je bistveno predraga za to kar ponuja.
MF-263863 sporočil: 58
[#2773214] 07.05.19 11:23 · odgovor na: anon-116402 (#2773156)
Odgovori   +    1
Res ne vem, zakaj evropski avto, če se dokazljivo bolj kvarijo, imajo krajšo garancijo (precej krajšo v primerjavi s 7-letno) in bolj zgubljajo na ceni kot rabljeni. ceed je po tej plati celo boljši od golfa, kar precej zgovorno dokazujejo nemške statistike. Sicer pa zelo dober članek.
najobj sporočil: 31.870
[#2773251] 07.05.19 12:41 · odgovor na: anon-116402 (#2773156)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 07.05.2019 12:45
[usimoncic]
Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.
... OK, ampak če so za razliko od Evrope, ki jih očitno ne zna, Korejci že nekaj cajta sposobni narediti pametne telefone in vse sorte elektrotehničnih naprav, potem res ne razumem, zakaj ne bi bili sposobni narediti Evropi primerljivih avtomobilov ... khmm, če zdaj pozabim, v kakšnih vukojebinah brez vsakršne avtomobilistične tradicije se sestavljajo "vrhunski" evropski avtomobili, ki so vrhunski samo še po ceni ...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773252] 07.05.19 12:42 · odgovor na: MF-263863 (#2773214)
Odgovori   +    2
[MF-263863]
Res ne vem, zakaj evropski avto, če se dokazljivo bolj kvarijo, imajo krajšo garancijo (precej krajšo v primerjavi s 7-letno) in bolj zgubljajo na ceni kot rabljeni. ceed je po tej plati celo boljši od golfa, kar precej zgovorno dokazujejo nemške statistike. Sicer pa zelo dober članek.
Ti jo kar kupi. Jaz sem enkrat, dva Ceed-a, zase in za ženo, pa je z obema en sam križ že od prvega leta. Tisto "garancijo" si lahko nekam zataknejo, statistike prav tako. Mama je tudi imela Ceed-a, pa tudi ni bila z njim zadovoljna, pa še znebiti se ga nikakor ni mogla, nazadnje pa je šel za precej nizko ceno, tako da ne vem od kje ti podatek, da Ceed malo zgublja na ceni. Bosta tudi naša dva prej ali slej na trgu, pa bomo videli kako Ceed drži ceno. Mogoče bo pa takrat res prvič, ko bom nad Ceedom pozitivno presenečen :-)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773262] 07.05.19 13:44 · odgovor na: najobj (#2773251)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [usimoncic]
> Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.

... OK, ampak če so za razliko od Evrope, ki jih očitno ne zna, Korejci že nekaj cajta sposobni narediti pametne telefone in vse sorte elektrotehničnih naprav, potem res ne razumem, zakaj ne bi bili sposobni narediti Evropi primerljivih avtomobilov ... khmm, če zdaj pozabim, v kakšnih vukojebinah brez vsakršne avtomobilistične tradicije se sestavljajo "vrhunski" evropski avtomobili, ki so vrhunski samo še po ceni ...
Pri avtih sploh ne gre za to česa so določeni narodi sposobni in česa ne. Vsekakor so Korejci in Kitajci sposobni narediti avto na nivoju Mercedesa ali Lexusa. Vendar ga ne, ker pač s svojim renomejem ne morejo pokrivati tega segmenta trga. In tako tudi Kia je kar je. Nima več konkurenca Dacii, kaj dosti več pa tudi ni.
najobj sporočil: 31.870
[#2773276] 07.05.19 15:17 · odgovor na: anon-116402 (#2773262)
Odgovori   +    1
[usimoncic]
> [najobj]
> > [usimoncic]
> > Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.
> ... OK, ampak če so za razliko od Evrope, ki jih očitno ne zna, Korejci že nekaj cajta sposobni narediti pametne telefone in vse sorte elektrotehničnih naprav, potem res ne razumem, zakaj ne bi bili sposobni narediti Evropi primerljivih avtomobilov ... khmm, če zdaj pozabim, v kakšnih vukojebinah brez vsakršne avtomobilistične tradicije se sestavljajo "vrhunski" evropski avtomobili, ki so vrhunski samo še po ceni ...
Pri avtih sploh ne gre za to česa so določeni narodi sposobni in česa ne. Vsekakor so Korejci in Kitajci sposobni narediti avto na nivoju Mercedesa ali Lexusa. Vendar ga ne, ker pač s svojim renomejem ne morejo pokrivati tega segmenta trga. In tako tudi Kia je kar je. Nima več konkurenca Dacii, kaj dosti več pa tudi ni.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je problem Korejcev v glavah njihovih kupcev, ne pa v kvaliteti njihovih avtomobilov ... no, to razumem, ne razumem pa, s čem so si pri Samsungu ustvarili renome, če ne s kvaliteto svojih pametnih telefonov in vse ostale tehnične robe, s čemer so dobesedno povozili naduvane Evropejce ...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2773279] 07.05.19 15:34 · odgovor na: najobj (#2773276)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [usimoncic]
> > [najobj]
> > > [usimoncic]
> > > Najprej se je za vprašati zakaj bi sploh kupil Kio. Dokler je bila cenovno tam nekje z Dacio, je bil to kratkoročno dober nakup, ma pri teh cenah pa res ni nikakršnega razloga za Kio. Za isti in tudi manjši denar se dobi evropske avte dostojne kvalitete.

> > ... OK, ampak če so za razliko od Evrope, ki jih očitno ne zna, Korejci že nekaj cajta sposobni narediti pametne telefone in vse sorte elektrotehničnih naprav, potem res ne razumem, zakaj ne bi bili sposobni narediti Evropi primerljivih avtomobilov ... khmm, če zdaj pozabim, v kakšnih vukojebinah brez vsakršne avtomobilistične tradicije se sestavljajo "vrhunski" evropski avtomobili, ki so vrhunski samo še po ceni ...

> Pri avtih sploh ne gre za to česa so določeni narodi sposobni in česa ne. Vsekakor so Korejci in Kitajci sposobni narediti avto na nivoju Mercedesa ali Lexusa. Vendar ga ne, ker pač s svojim renomejem ne morejo pokrivati tega segmenta trga. In tako tudi Kia je kar je. Nima več konkurenca Dacii, kaj dosti več pa tudi ni.

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je problem Korejcev v glavah njihovih kupcev, ne pa v kvaliteti njihovih avtomobilov ...
Eno z drugim. Tudi Samsung ni Apple in se ne more spraviti na ta segment trga. Malo je problem v glavah kupcev, malo pa v tem, da kvaliteta softvera v Samsungovem telefonu še vedno ne dosega Appla. Podobno je pri Kia vs. "uveljavljena evropska in japonska konkurenca". Sicer pa kupi kar želiš, eni so totalno zagrabili tisto gslo "največ avta za vaš denar" in bodo mislili, da so kupili dobro in poceni tudi če bo Kia dvakrat dražja od Porscheja. Komercialo ima Kia res fantastično.
najobj sporočil: 31.870
[#2773306] 07.05.19 19:10 · odgovor na: anon-116402 (#2773279)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 07.05.2019 19:12
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je problem Korejcev v glavah njihovih kupcev, ne pa v kvaliteti njihovih avtomobilov ...
Eno z drugim. Tudi Samsung ni Apple in se ne more spraviti na ta segment trga. Malo je problem v glavah kupcev, malo pa v tem, da kvaliteta softvera v Samsungovem telefonu še vedno ne dosega Appla. Podobno je pri Kia vs. "uveljavljena evropska in japonska konkurenca". Sicer pa kupi kar želiš, eni so totalno zagrabili tisto gslo "največ avta za vaš denar" in bodo mislili, da so kupili dobro in poceni tudi če bo Kia dvakrat dražja od Porscheja. Komercialo ima Kia res fantastično.
... OK, malo je sicer hecno, ker "navijam" za korejske avtomobile, sam pa imam nemški avto, ki je menda celo izdelan v Nemčiji in sem ga kupil zato, ker mi je - poleg denarnice avto kupujem z očmi - najlepši www.youtube.com/watc...H33yuSdpyY , ker je od vseh avtomobilov te kategorije "največ avta za vaš denar" in ker se mi prejšnji iste znamke kljub na totem forumu slabemu renomeju v osmih letih ni pokvaril nikoli ... khmm, če po petih letih pred zimo preventivno zamenjan akumulator ne štejem za okvaro ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2773344] 08.05.19 07:32 · odgovor na: najobj (#2773306)
Odgovori   +    0
[najobj]
... OK, malo je sicer hecno, ker "navijam" za korejske avtomobile, sam pa imam nemški avto, ki je menda celo izdelan v Nemčiji in sem ga kupil zato, ker mi je - poleg denarnice avto kupujem z očmi - najlepši www.youtube.com/watc...H33yuSdpyY
Tvoj "nemški avto" je v Nemčiji izdelan Peugeot 508.
Od Peugeota do korejskih avtov pa res ni več daleč :-)
najobj sporočil: 31.870
[#2773370] 08.05.19 10:49 · odgovor na: anon-154083 (#2773344)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [najobj]
> ... OK, malo je sicer hecno, ker "navijam" za korejske avtomobile, sam pa imam nemški avto, ki je menda celo izdelan v Nemčiji in sem ga kupil zato, ker mi je - poleg denarnice avto kupujem z očmi - najlepši www.youtube.com/watc...H33yuSdpyY
Tvoj "nemški avto" je v Nemčiji izdelan Peugeot 508.
Od Peugeota do korejskih avtov pa res ni več daleč :-)
... čuj, pojma nimaš, moj avto je najlepši ...

P.S.: če se ne bo kdo spomnil na sredino avta namontirat še peto kolo, potem res ne vem, kako bi kdo lahko naredil avto, ki bi izgledal bistveno drugače kot vsi ostali ... no, ampak meni je najbolj hecno, ko nekateri na totem forumu ocenjujejo kvaliteto avtomobilov in pravzaprav čisto vsega po principu "če je drago, potem je ziher dobro" in so prepričani v svoj prav, čeprav sami ničesar niso probali in je realnost običajno precej drugačna ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2773375] 08.05.19 11:03 · odgovor na: najobj (#2773370)
Odgovori   +    0
[najobj]
no, ampak meni je najbolj hecno, ko nekateri na totem forumu ocenjujejo kvaliteto avtomobilov in pravzaprav čisto vsega po principu "če je drago, potem je ziher dobro"
Od takega razmišljanja živi polovica sveta. Na nek način tudi jaz, tako da se glede tega pritožuj prosim bolj potiho :-)
MF-263863 sporočil: 58
[#2773594] 09.05.19 14:25 · odgovor na: anon-116402 (#2773252)
Odgovori   +    0
Poglej si članke na to temo iz recimo nemškega Autobilda. Pred kratkim so naredili primerjavo cen rabljenih avtomobilov golfovega razreda po 5 letih. Ceed je bil pred vsemi, saj je izgubil najmanj. Vse boš zlahka našel na netu. Kako je pri nas, pa težko rečem, imam pa občutek, da so tudi tukaj cene oziroma njihov padec podoben. Po mojem je pri Kiji ključno glede cene, da ima po 5 letih še pred sabo 2 leti garancije, kar naredi nakup precej bolj varen. Zato pa tudi manj pade vrednost avtu. p.s. Napišem ko bomo prodajali, nam dela avto b.p. Res nobenih težav, pa ima avto že precej kilometrov
anon-202165 sporočil: 970
[#2773617] 09.05.19 15:25 · odgovor na: MF-263863 (#2773594)
Odgovori   +    0
[MF-263863]
Poglej si članke na to temo iz recimo nemškega Autobilda. Pred kratkim so naredili primerjavo cen rabljenih avtomobilov golfovega razreda po 5 letih. Ceed je bil pred vsemi, saj je izgubil najmanj. Vse boš zlahka našel na netu. Kako je pri nas, pa težko rečem, imam pa občutek, da so tudi tukaj cene oziroma njihov padec podoben. Po mojem je pri Kiji ključno glede cene, da ima po 5 letih še pred sabo 2 leti garancije, kar naredi nakup precej bolj varen. Zato pa tudi manj pade vrednost avtu. p.s. Napišem ko bomo prodajali, nam dela avto b.p. Res nobenih težav, pa ima avto že precej kilometrov
Cene pri nas težko direktno primerjaš, ker imaš pri Golfu veliko ponudbo zgonjenih leasingov iz tujine, Kie pa živ bog ne uvaža.

Strani: 1