Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[shevchenko]
> Sicer pa, če ti res ne bi poznal in upošteval tega in podobnih modelov, od kje pa misliš, da bi se ti potem pojavilo tako "bogato" znanje o bančništvu pa i šire. Iz neba?

Slovenske medije spremljam bolj površno, tako da ti niso krivi za moje nepoznavanje.

Je pa model zanimiv, da ob vsesplošnem padanju naklad svoje potencialne odjemalce smatra za neizobraženo drhal. Čeprav če smo pošteni, to mislijo verjetno bolj ali manj vsi novinarji, le redko kdo pa to tako prostodušno prizna.
Videmšek ima v nekem smislu prav, dejansko se na dužbenih omrežjih in forumih znajde vse, od odličnih do popolnoma napačnih interpretacij dogajanja. Več je slabih kot dobrih. Pa vseeno, vsaj jaz, pa verjetno nisem edini, raje čitam mnenja kot same prispevke novinarjev, čeprav se strinjam, da so ti seveda bolj usposobljeni in imajo več informacij o temi o kateri poročajo kot potem te iste teme interpretira javnost. Kaj storiti? Nr da se veliko, duh je ušeli steklnice.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2773297

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Pa vseeno, vsaj jaz, pa verjetno nisem edini, raje čitam mnenja kot same prispevke novinarjev, čeprav se strinjam, da so ti seveda bolj usposobljeni in imajo več informacij o temi o kateri poročajo kot potem te iste teme interpretira javnost.
Res imajo vec informacij, hkrati pa so pogosto tudi v središču interesov, ki jim objektivnega porocanja enostavno ne dovolijo. Potem pa se pogosto še izgovarjajo, da so itak samo odraz bralcev. Ki jih seveda s svojimi 1000x ponovljenimi lažmi pridno vzgajajo...
Kaj storiti? Nr da se veliko, duh je ušeli steklnice.
Da, ampak ušel je zaradi tistega, kar sem napisal zgoraj. Osebno sem bil vedno znova presenečen, ko sem bil seznanjen s kakšno stvarjo iz prve roke, potem pa berem medijski zapis o tej isti stvari. Tudi pri najbolj nedolzni novici je bilo poskrbljeno, da je dobil medijski zapis nek spin, zaradi katerega je bila resnica izkrivljena. Potem se sprašuješ, zakaj sploh se ukvarjati z novinarskimi prispevki.

Hvala lepa za takšno novinarstvo.

Strani: 1