Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[rename]
Sem že kakšno leto pri "salviniju", po mojem best price:peformance ;-)

#na delavsko pač ne grem iz principa. :-P
Ena hecna iz Delavske hranilnice. Naj bi bili za malega človeka itd. No moja žena je s.p. in ima osebni račun odprt na DH. In si potem nakazuje iz računa s.p. na osebni TRR. Sedaj pa poslušaj foro. Če si ona vsak mesec nakaže denar in napiše na plačilo plača, potem ji DH zaračuna nižjo mesečno nadomestilo za vodenje računa. Če pa bi si recimo nakazala enak znesek, ampak bi ga poimenovala nakazilo (kar bi načeloma morala, ker s.p. ne prejema plače), bi ji pa obračunali višji mesečni znesek nadomestila za vodenje računa.

Da boš videl iz prakse kako sindikatom dol visi za malega človeka. :)

Za sindikate so s.p.-ji nebodigatreba. Ker sindikati znajo izkoriščati samo podjetja, ki zaposluje druge delavce. Zato recimo ne vidijo problema v tem, da mora delodajalec delavcu plačevati prvih 30 dni bolniške odsotnosti. Koncept samozaposlenega posameznika je za te bebce prehuda zadeva, da bi jo zapopadli. No, saj zato ne preseneča, da mora s.p. plačevati tako prispevke delojamalca kot delodajalca. Je pa potem jeba, ko recimo nosilec s.p.-ja zboli in mora sam sebi plačati prvih 30 dni bolniške.

No, sem že zašel s teme. :)