Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Hrvaška zvišuje kazni za prometne prekrške

Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
[#2772617] 01.05.19 12:44
Odgovori   +    1
Bedarije...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772619] 01.05.19 13:11 · odgovor na: ogo (#2772617)
Odgovori   +    4
[ogo]
Bedarije...
...namesto, da bi se lotili problema na izviru v vladajoči stranki HDZ in pri njenih članih, ki vozijo mimo predpisov, ker vedo, da jim nihče nič ne more. Problem so še hrvatski branitelji za ketere zakoni ne veljajo, na lokalnem nivoju so problem člani županove stranke, ki tudi živijo izven predpisov...
dz1975 sporočil: 2.264
[#2772662] 02.05.19 00:23
Odgovori   +    3
200 eur za uporabo telefona? V ZDA ima nekaj držav prepoved uporabe telefonov, pa nima to absolutno nobenega vpliva glede na število nesreč (primerjava z večino držav, ki tega ne prepovedujejo). Je pa lepo za polnjenje kvot in proračuna...
Ne vem kaj je sicer problem: uporaba samo ene roke na volanu (zakaj potem ne predpišejo, da je obvezno imeti ves čas obe roki na volanu ter hkrati prepovedajo avtomobile z ročnim menjalnikom) ali motnja v zbranosti (v tem primeru je potrebno seveda prepovedati tudi poslušanje glasbe, podcastov in podobnega ter kakršno koli komunikacijo med potniki).
Uporaba BT dejansko vse skupaj samo poslabša, zaradi slabe kvalitete reprodukcije zvoka se je namreč potrebno še bolj skoncetrirati na sam pogovor.
anon-476752 sporočil: 484
[#2772671] 02.05.19 08:59 · odgovor na: anon-317028 (#2772619)
Odgovori   +    2
Vlada jim HDZ, stranka hercegovskih kriminalcev. V vladi imajo polovico ministrov s sumljivo preteklostjo, večina županov HDZ bi kje na zahodu sedela v zaporih. Nasilje je zelo pomemben del kulture teh priseljencev.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2772680] 02.05.19 11:22
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 02.05.2019 11:24
.... po odzivih vladajočih pa spremembe nebi smele biti večje....
Da "ne bi" tri četrt forumašev, ki na tem forumu izpostavljajo svoje umotvore, piše skupaj, človek še spregleda (in si pač misli svoje o njihovem znanju slovnice), da tako piše nekdo, ki se s pisanjem ukvarja poklicno, je pa nedopustno. Uroš, bo treba na en osvežilni tečaj slovnice, ali pa pred kakšno OŠ povprašat mularijo, kako se to pravilno piše. Danes jih to učijo že v 3. razredu.
Btw, na Financah lektor očitno zabušava. Ali pa je tudi on polpismen.

Al' prav se pise kasha al' kaßha?
najobj sporočil: 31.870
[#2772707] 02.05.19 19:42 · odgovor na: dz1975 (#2772662)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 02.05.2019 19:48
[dz1975]
200 eur za uporabo telefona? V ZDA ima nekaj držav prepoved uporabe telefonov, pa nima to absolutno nobenega vpliva glede na število nesreč (primerjava z večino držav, ki tega ne prepovedujejo). Je pa lepo za polnjenje kvot in proračuna...
Ne vem kaj je sicer problem: uporaba samo ene roke na volanu (zakaj potem ne predpišejo, da je obvezno imeti ves čas obe roki na volanu ter hkrati prepovedajo avtomobile z ročnim menjalnikom) ali motnja v zbranosti (v tem primeru je potrebno seveda prepovedati tudi poslušanje glasbe, podcastov in podobnega ter kakršno koli komunikacijo med potniki).
Uporaba BT dejansko vse skupaj samo poslabša, zaradi slabe kvalitete reprodukcije zvoka se je namreč potrebno še bolj skoncetrirati na sam pogovor.
... eh, avtomobilov z ročnim menjalnikom pa res ni treba prepovedat, ker s telefonom v roki itak ne moreš menjavati prestav ali vklapljati smerokazov, tako da v prometni konici pri vklopljeni zeleni luči na semaforju spelješ glih takrat, ko se ta izklopi, potem pa do konca telefonskega pogovora voziš 20 km/h, ker kot sem že napisal, s telefonom v roki ne moreš menjavati prestav ... no, in ker ti voziš počasi, pa itak nisi ti kriv, če vozniki za tabo znorijo in te prehitevajo, kjer ne bi smeli in povzročijo nesrečo ali pa se zaletijo v tebe, ko ti brez vklopljenega smerokaza zaviješ v levo, ker ga s telefonom v roki ne moreš vklopiti ... aja, kar pa se slabe kvalitete reprodukcije zvoka tiče, pa si avto - očitno ga nimaš - z vgrajeno bluetooth napravo najprej kupi, potem pa ga komentiraj ... alzo, če skrajšam, ne serji gluposti in ostani v ZDA, da slučajno ne boš kdaj v Mariboru zaradi telefona v roki ti edini pri semaforju speljal, ko se bo zelena luč že izklopila, vozil pred mano z 20 km/h, kjer je omejitev 70 km/h, v križiščih zavijal brez vklopljenega smerokaza ali zaradi telefona v roki pri "varnih" 80 km/h na avtocesti brez vklopljenega smerokaza zapeljal levo na prehitevalni pas ...

P.S.: stručkoti v Angliji so z raziskavami ugotovili, da je telefon v roki ekvivalent 0,8 promila alkohola v krvi, kar je skoraj duplo od pri nas zaenkrat še dovoljenega, ampak ker uporabe telefona med vožnjo noben ne meri, kot merijo alkohol v krvi, ti lahko na totem forumu pišeš gluposti, da telefoniranje med vožnjo ni krivo za nesreče ... aja, zdaj sem se spomnil, da ko je pred leti en manijak s šleperjem pri polni hitrosti v tunelu dobesedno pregazil v koloni stoječe avtomobile in ubil štiri ljudi in še nekajkrat več huje poškodoval, so zaradi grozljivih posledic policaji preverili njegov telefon in ugotovili - posnetek kamere v tunelu je prikazoval točen čas - da je neodgovorni prasec za volanom šleperja v času nesreče - guess what - ja, seveda je telefoniral ...
dz1975 sporočil: 2.264
[#2772720] 02.05.19 21:46 · odgovor na: najobj (#2772707)
Odgovori   +    1
Plačane raziskave povejo kar pač naročnik hoče, realnost pa pove resnico - in prepoved uporabe telefona med vožnjo (za klice, ne za FB in pošiljanje sporočil) nima absolutno nobenega vpliva na število nesreč.
Sem brez težave vozim avto z levo roko, tudi smerniki niso problem (mogoče ti za vklop slednjih uporabljaš desno roko?), avto je pa itak avtomatik.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2772724] 02.05.19 21:55
Odgovori   +    2
zaradi mene tudi ce jih zvisajo za 20x, v umazani njihovi me ne vidijo.
najobj sporočil: 31.870
[#2772807] 03.05.19 13:07 · odgovor na: dz1975 (#2772720)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.05.2019 13:13
[dz1975]
Plačane raziskave povejo kar pač naročnik hoče, realnost pa pove resnico - in prepoved uporabe telefona med vožnjo (za klice, ne za FB in pošiljanje sporočil) nima absolutno nobenega vpliva na število nesreč.
Sem brez težave vozim avto z levo roko, tudi smerniki niso problem (mogoče ti za vklop slednjih uporabljaš desno roko?), avto je pa itak avtomatik.
... čuj, edina realnost in resnica je ta, da nesreč zaradi telefoniranja noben ne šteje, ker je dokazovanje telefoniranja v času nesreče in posledično štetje nesreč takorekoč nemogoče, medtem ko alkohol v krvi tudi nekaj časa po nesreči ni težko dokazat ... no, sicer pa tudi vsak tebi podoben pijanec običajno trdi, da on pa tudi pijan lahko vozi, ampak dokler si ti v Ameriki, se zaradi tebe ne sekiram preveč, ker si nevaren za Američane, ne pa za mene ... ja, res pa mi zaradi tebi podobnih v Sloveniji ne ostane nič drugega, kot da vsaki dan jebem vse po spisku vsem po vrsti - celo če pozabim na njihovo zmanjšano pozornost na promet - ki zaradi samo ene proste roke med telefoniranjem (ne) delajo, kar sem zgoraj napisal ...

P.S.: če si že pozabil komentirat vse ostalo iz mojega posta, bi lahko povedal vsaj to, kako imajo invalidi brez ene roke v Ameriki prilagojen svoj avto, ker zelo dvomim, da lahko naredijo vozniški izpit in vozijo normalni avto kot ljudje z obema rokama, pa čeprav poleg obeh rok in nog vsi ne rabijo imeti kaj dosti v glavi ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2772809] 03.05.19 13:13 · odgovor na: najobj (#2772807)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, edina realnost je ta, da nesreč zaradi telefoniranja noben ne šteje, ker je dokazovanje telefoniranja v času nesreče in je posledično štetje nesreč takorekoč nemogoče...
Izpisek klicanih številk ima zraven tudi čas opravljanja klica in njegovo dolžino, tako da ne vidim problema.
Da o novih telefonih, katerim še ves čas GPS notri laufa, ne govorimo.
najobj sporočil: 31.870
[#2772810] 03.05.19 13:19 · odgovor na: anon-154083 (#2772809)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.05.2019 13:23
[jani1974]
> [najobj]
> ... čuj, edina realnost je ta, da nesreč zaradi telefoniranja noben ne šteje, ker je dokazovanje telefoniranja v času nesreče in je posledično štetje nesreč takorekoč nemogoče...
Izpisek klicanih številk ima zraven tudi čas opravljanja klica in njegovo dolžino, tako da ne vidim problema.
Da o novih telefonih, katerim še ves čas GPS notri laufa, ne govorimo.
... ja, zato pa so vzrok za tisto nesrečo na Hrvaškem lahko dokazali, ker so kamere v tunelu do sekunde natančno izmerile čas nesreče in so zaradi grozljivih posledic nesreče v preiskavi policaji preverili telefon neodgovornega (= meni se ne more nič zgodit) manijaka za volanom šleperja ...

P.S.: rad bi videl, kdo pri množici "navadnih" nesreč preverja telefonske klice in kako lahko določi do sekunde točen čas nesreče, da bi na osnovi izpiska klicnih številk in trajanja telefoniranja lahko dokazal vzrok nesreče ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2772826] 03.05.19 14:46 · odgovor na: najobj (#2772810)
Odgovori   +    1
[najobj]
P.S.: rad bi videl, kdo pri množici "navadnih" nesreč preverja telefonske klice in kako lahko določi do sekunde točen čas nesreče, da bi na osnovi izpiska klicnih številk in trajanja telefoniranja lahko dokazal vzrok nesreče ...
Preverja tako nobeden nič, razen alkohola.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2772841] 03.05.19 18:20 · odgovor na: (#2772829)
Odgovori   +    0
[rename]
Preverjajo tudi droge.
To pa pri meni še niso, tako da je najbrž bolj izjema.

Strani: 1