Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[abohte]
> [FIN-311684]
> Poskusi razložiti kakšno dodano vrednost vrednost ima knjiga ki je nihče ne kupi in je na knjižni polici v knjižnicah nihče niti ne pogleda?

Nikakršne. OK, nisem vedel tega, da njegove knjige nihče ne kupi, da je nihče ne prebere, da njegovega ustvarjanja nihče ne spremlja. Če je res nihče (in je niti nihče ne bo - ker včasih se šele naknadno ugotovi vrednost umetniškega dela), potem ti dam prav.
Njegovo prvo knjigo sem prebral, drugih nisem in ne vem kakšna je branost njegovih knjig. Osebno po kafičih ne posedam in raje grem v knjižnico, pregledam novosti in opažam, da je v današnjih časih na vidnih udarnih mestih cc. 90% knjig domačih pisateljev. Knjige za branje izbiram pazljivo, saj na koncu za npr. 400 strani debelo knjigo moraš porabiti veliko svojega časa in moram povedati, da že dolgo nisem v knjižnici našel knjige za branje, raje sem v knjigarnah dal nekaj deset evrov in kupil knjigo dobrega tujega avtorja, ki sem jo z veseljem prebral, tako da to knjižnično vsiljevanje z domačimi avtorji nima velikega pomena. Imam občutek, da v knjižnici zaradi favoriziranja domačih pisateljev dobre knjige tujih pisateljev kar skrijejo, prav nasprotno v knjigarnah jih razstavijo na udarnem mestu, torej izbereš, plačaš in odneseš.