Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

premza sporočil: 4.276
Zadnja sprememba: premza 25.04.2019 09:15
[telexdell]
> [premza]
> - Šel sem na morje, po 300km se mi je izpraznila baterija, polnilnice so zasedene do naslednjega torka, takrat se že vračam domov. Kaj lahko storim. Nekdo z enako težavo je šel v železnino, kupil prikolico in dizelski agregat. Zdaj lahko baterijo polni kar med vožnjo. Je to dobra rešitev?

Če verjameš ali pa ne-v (za bekatere) zlatih časih bivše Juge smo imeli bone za gorivo in si dobil na črpalki le toliko goriva, kot si imel bonov. V tistih zlatih časih so bile črpalke precej bolj na redko posejane kot so danes pa še nobenega zagotovila nisi imel, da bodo na vsaki v vsakem trenutku imeli vrsto goriva, katerega potrebuje tvoj avto. Za jagodo na smetano pa so takratni avtomobili pili tudi 10+ l/100 km in imeli bistveno manjša rezervoarje za gorivo, kot jih imajo nekateri avtomobili danes.
No, in kljub temu smo hodili na morje v južno Dalmacijo in Črno Goro. Si se pač malce prilagodil in dal v prtljažnik najprej kantico z gorivom in polnil rezervoar na večjih črpalkah, čeprav si stal v koloni kakšno urco ali več.
Imel v tistih časih APN. Dobil sem bon za 5l. 5l v tansk sploh ni šlo, zato je šel preostanek v kantico. 2T olje pa je bilo ali pa tudi ne, tako da si moral imeti kako malo flaško vedno sabo (prešvercano iz AUT ali ITA).

Ahh..., zlati časi. Star sem bil 14 let, osmošolke so se pa ful palile na mopede, pa čelad spoh nismo poznali :))