Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.823
[xelle2000]
Nisi odgovoril na nobeno vprašanje.

In še eno vprašanje: kako smo zdravniki zakuhali stanje?
Kdo razpisuje oz. je do pred kratkim razpisoval specializacije...Če se ne motim je bila to Zdravniška in ne Inženirska zbornica.

Zakaj se ne razpiše več mest za vpis na medicinsko fakulteto?

Glede na to, da moja žena dela v ambulanti v ZD, kjer si dva zdravnika delita na pol normalen 8 (7) urni delovnik, da sta popoldne lahko zaposlena še drugje. Storilnost v ambulanti je taka da bog pomagaj (še tiste točke za ZZZS komaj naklepljejo). Paciente nategujejo z naročanjem na dneve, ko si sami vzamejo dopust.

Za nemeček sem bil lani deležen "Eksperimentalne" medicine, ko je en zdravnik napovedal en poseg in ko ta zaradi natrpanosti ni bil izveden, ga je drug strogo preklical, pa tretji spet napovedal, dokler mi ni radiolog na UZ povedal, da ga v UKC ni junaka, ki bi mi dal stomo in pri tem bil 100%, da mi ne bo zadel edine ledvice...pri tem eksperimentiranju jim je uspelo ustaviti delovanje moje edine ledvice....nihče pa ni preveril, da sem imel dodatnih 5 kil več odkar sem prišel na oddelek (pa nisem 3-4 dni nič jedel, razen obilno pil po navodilih zdravnikov). Da na viziti na vprašanje kaj je novega dobim odgovor, ...to že vemo...wtf, kako naj pa jaz vem, kaj vi o meni že veste??? Do tega, da na odpustu ugotovijo, da nimam "zadolženega-lečečega" zdravnika.

Vse skupaj sem bil zaradi enega kamenčka v sečevodu deležen 3 tedne "gostoljubja" v UKC, ki sem ga plačal iz svojega žepa.

Če je to odvos do pacienta..plačnika plač medicinskemu osebju, naj mene pes pofooka.

Vsak kos železa ima pri nas lepši tretma...

Aja...Za to zgoraj menda niste krivi v Zdravniki...Kdo pa po vaše???

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2771752

Strani: 1

jurekzu sporočil: 117
[0513ANITO]
Kdo razpisuje oz. je do pred kratkim razpisoval specializacije...Če se ne motim je bila to Zdravniška in ne Inženirska zbornica.
Nope, zbornica dobi številko od MZja, nato pa to številko razdeli med vse specialnosti.
Zakaj se ne razpiše več mest za vpis na medicinsko fakulteto?
Ker fizično ni mogoče sprejeti več študentov.
Že sedaj se vaje izvajajo od 7:00 do 21:00.
Ni dovolj profesorjev in asistentov. Ni to ekonomski faks, da samo več stolov not nabašeš, pa je.
V UĆKCju bolniške sobe niso dovolj velike, ko ob viziti zraven zdravnka še študenti pridejo.
Glede na to, da moja žena dela v ambulanti v ZD, kjer si dva zdravnika delita na pol normalen 8 (7) urni delovnik, da sta popoldne lahko zaposlena še drugje.
Domnevam, da nista družinska zdravnika ampak nekaj drugega. Ni govora o teh drugih.
Če sta pa družinska, ti pa ne verjamem, da popoldne nekje fušata.
Za nemeček sem bil lani deležen "Eksperimentalne" medicine, ...
Spet ena dolga klobasa o sekundarnem nivoju, o katerem v tej novici ni govora.

Strani: 1