Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-111103 sporočil: 797
[FIN-311684]
> [eheheh]
> Aha, zdravniki stavkajo, če delajo toliko kot morajo po zakonu. Morda pa zakoni niso v redu?

Zelena nit vsej mojih komentarjev je, da bi morali javno zdravstvo privatizirati, ker tisto kar imamo zdaj je prej javno kurbišče; večkrat sem predlagal, da bi javne bolnišnice lahko podarili zaposlenim delavcem tako, da bi kot zasebniki ali koncesionarji vodili bolnišnice; večkrat sem predlagal naj zdravniki zaslužijo svojo plačo na pravem trgu, seveda dobri bodo zaslužili več, slabi manj, nekatere privatizirane bolnišnice bodo zaradi nekakovostnega dela zaprle vrata ali zamenjale lastnika; večkrat sem predlagal naj zdravstvena zavarovanja prodajajo vse zavarovalnice tako kot v Nemčiji; večkrat sem predlagal ukinitev dvoživk, kar je največja anomalija našega zdravstvenega sistema; tisto kar želijo družinski zdravniki je nemoralno in neetično, saj bi znotraj varne zaposlitve v javnem sektorju želeli biti plačani kot zasebniki; zanimivo je, da sem tudi predlagal naj opravljajo svoje delo 7,5 ur in obdelajo pacientov kolikor zmorejo; ocenil sem, da 95% zdravnikov (tudi družinskih) opravlja svoje delo ne ozirajoč se na muževičevskokuštrinske "Igre Pohlepa" in bo tako delalo tudi naprej, tudi če bi uradno stavkali...
No, kdo bi rad znotraj varne zaposlitve v javnem sektorju rad bil plačan kot zasebnik? Si si malce izmislil to, a?

Če pa želiš nemški sistem pa kul - vsi nemški družinski zdravniki so zasebniki, ki dobijo sredstva za obravnavo bolnikov povrnjena od zavarovalnice. Ko so na dopustu jih nadomeščajo freelancerji.

Zanimivo je, da si predlagal, da opravljajo svoje delo 7,5 ur. Kaj pa je njihovo delo? Administracija, analiza izvidov, proučevanje primerov in iskanje odgovorov niso delo?

No no, kot je bilo rečeno, kar kregaj se s pametjo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2771116

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[xelle2000]
> [FIN-311684]
> > [eheheh]
> > Aha, zdravniki stavkajo, če delajo toliko kot morajo po zakonu. Morda pa zakoni niso v redu?
>
> Zelena nit vsej mojih komentarjev je, da bi morali javno zdravstvo privatizirati, ker tisto kar imamo zdaj je prej javno kurbišče; večkrat sem predlagal, da bi javne bolnišnice lahko podarili zaposlenim delavcem tako, da bi kot zasebniki ali koncesionarji vodili bolnišnice; večkrat sem predlagal naj zdravniki zaslužijo svojo plačo na pravem trgu, seveda dobri bodo zaslužili več, slabi manj, nekatere privatizirane bolnišnice bodo zaradi nekakovostnega dela zaprle vrata ali zamenjale lastnika; večkrat sem predlagal naj zdravstvena zavarovanja prodajajo vse zavarovalnice tako kot v Nemčiji; večkrat sem predlagal ukinitev dvoživk, kar je največja anomalija našega zdravstvenega sistema; tisto kar želijo družinski zdravniki je nemoralno in neetično, saj bi znotraj varne zaposlitve v javnem sektorju želeli biti plačani kot zasebniki; zanimivo je, da sem tudi predlagal naj opravljajo svoje delo 7,5 ur in obdelajo pacientov kolikor zmorejo; ocenil sem, da 95% zdravnikov (tudi družinskih) opravlja svoje delo ne ozirajoč se na muževičevskokuštrinske "Igre Pohlepa" in bo tako delalo tudi naprej, tudi če bi uradno stavkali...

No, kdo bi rad znotraj varne zaposlitve v javnem sektorju rad bil plačan kot zasebnik? Si si malce izmislil to, a?
Kaj bi družinski zdravniki pravzaprav radi? Grozijo, da bodo zapustili javne zavode, nekateri so tudi odpovedi dali. Zanimivo, da bi odšli med zasebnike in postali koncesionarji ne želijo, torej je upravičeno sklepati, da zaradi namenoma z nekakšnimi številkami "dokazanega" pomanjkanja družinskih zdravnikov, želijo izsiliti pogodbe o zaposlitvi z ZZZS kot pravi zasebniki. Zakaj ne registrirajo podjetja in bodo zasebniki? Imaš kakšno drugo razlago?

Zanimivo je, da si predlagal, da opravljajo svoje delo 7,5 ur. Kaj pa je njihovo delo? Administracija, analiza izvidov, proučevanje primerov in iskanje odgovorov niso delo?
Družinski zdravniki naj bodo v svojih ordinacijah 8. ur, naj le opravljajo svoje delo, naj se držijo urnikov, sprejemajo paciente in če delajo od 7. ure do 15. ure naj ob 15. uri zaprejo ordinacijo in gredo domov ter ne filozofirajo veliko o tem kaj bi bilo, če bi bilo, kaj bo če ne bo, kaj ne bi bilo, če bi bilo...

No no, kot je bilo rečeno, kar kregaj se s pametjo.
Komentiranje jemljem kot igro in zabavo ter tako kot drugi poskusim čim bolj jasno artikulirati svoje misli, brez želje, da bi imel prav.

Strani: 1