Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kren]
> [sopranos]
> en.bankenverband.de/...on-scheme/
> Do 100.000 EUR si varen.

Hmm... Kdo to garantira? Država? Kdo pa garantira za državo? Davkoplačevalci. Me prav zanima, kako veseli bodo nemški davkoplačevalci, če bodo morali plačati milijarde € za opeharjene varčevalce N26... ki večinoma sploh ne bodo Nemci.
No, N26 ni ravno namenjena varčevanju. Vsaj ne v tej fazi. Ampak bolj preprostim storitvam.

Ima tudi še nekaj težav v smislu, da ponekod uporablja neustrezne načine preverjanja strank (zgolj slike, ne živih video posnetkov itd.). In zaradi tega jih tudi nemški regulator že preverja in od njih zahteva, da to odpravijo. Poleg tega od njih zahtevajo, da imajo podporo strankam na voljo ves čas, ne samo v delovnem času.

Drugače pa ja, regulator to mora preverjati in skrbeti, da banka posluje skladno z zakonodajo. In če regulator, ki je podaljšek države gleda stran, pa potem pride pizdarija, je pač država logično soodgovorna za nastalo situacijo.

Ja, tudi jaz ne bi imel 100.000 eur na računu N26. Ampak 3-5.000 EUR denarja, ki ga sproti porabljaš, pa po mojem ni ne vem kakšno pretirano tveganje.