28 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
19 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2770845] 19.04.19 12:18
Odgovori   +    6
Jaz sem do sedaj imel samo eno težavo, ko so mi nekje dvakrat zaračunali nakup letalske karte. A smo zadevo hitro rešili.

Do sedaj sem zadovoljen. Tudi trajniki delujejo. Prav tako plačila položnic. Gor si lahko tudi plačo nakazuješ. Mastercard debit je res super. Edino zaradi nefleksibilnega FURSa moram pri vračilu dohodnine vsako leto sporočiti na FURS, da naj mi vrnejo denar na N26.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2770846] 19.04.19 12:25 · odgovor na: sopranos (#2770845)
Odgovori   +    3
[sopranos]
Do sedaj sem zadovoljen. Tudi trajniki delujejo. Prav tako plačila položnic. Gor si lahko tudi plačo nakazuješ. Mastercard debit je res super. Edino zaradi nefleksibilnega FURSa moram pri vračilu dohodnine vsako leto sporočiti na FURS, da naj mi vrnejo denar na N26.
Teh težav nimam, saj vedno poskrbim, da jaz doplačujem FURSu in to čimveč.
Zakaj bi brezplačno kreditiral državo, če lahko ona mene?

Je imel pa kolega zanimivo nevšečnost z N26. Njihove kartice so prozorne. Ko jo je nekoč vtaknil v en avtomat, je ta avtomat ni zaznal. Avtomat je očitno imel optični senzor za prisotnost kartice. Svetloba pa je šla skozi in kartica tako ni bila vidna.
r08 sporočil: 13
[#2770847] 19.04.19 12:29 · odgovor na: anon-180464 (#2770846)
Odgovori   +    0
Taksno tezavo sem imel tudi sam na Hrvaski cestninski postaji ko mi je avtomat “pozrl” kartico, ker je prozorna. Drugace je N26 super za placevanje poloznic, za vse ostalo pa uporabljam Revolut, se mi aplikacija zdi bolj uporabniku prijazna in omogoca vec funkcij.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770855] 19.04.19 13:13 · odgovor na: r08 (#2770847)
Odgovori   +    2
na hrvasko ne hodim, tako da meni n26 povsem zadosca.

edino place mi nocejo gor nakazovat pa nic zato.
anon-148028 sporočil: 167
[#2770857] 19.04.19 13:16 · odgovor na: sopranos (#2770845)
Odgovori   +    1
[sopranos]
Jaz sem do sedaj imel samo eno težavo, ko so mi nekje dvakrat zaračunali nakup letalske karte. A smo zadevo hitro rešili.

Do sedaj sem zadovoljen. Tudi trajniki delujejo. Prav tako plačila položnic. Gor si lahko tudi plačo nakazuješ. Mastercard debit je res super. Edino zaradi nefleksibilnega FURSa moram pri vračilu dohodnine vsako leto sporočiti na FURS, da naj mi vrnejo denar na N26.
Ja, trajniki z računa dol delujejo, vendar pa ne moreš narediti direktne bremenitve za slovenske položnice (ala RTV,...), ker to lahko samo s SI56 (imajo podjetja v obrazcih že predpripravljeno). Poleg tega, ko plačuješ položnice, ne moreš vpisati sklica, kar mnogim podjetjem dela velike težave pri pregledu zapadlih obveznosti...
sopranos sporočil: 11.404
[#2770862] 19.04.19 13:35 · odgovor na: anon-180464 (#2770846)
Odgovori   +    0
[kekez]
> [sopranos]
> Do sedaj sem zadovoljen. Tudi trajniki delujejo. Prav tako plačila položnic. Gor si lahko tudi plačo nakazuješ. Mastercard debit je res super. Edino zaradi nefleksibilnega FURSa moram pri vračilu dohodnine vsako leto sporočiti na FURS, da naj mi vrnejo denar na N26.

Teh težav nimam, saj vedno poskrbim, da jaz doplačujem FURSu in to čimveč.
Zakaj bi brezplačno kreditiral državo, če lahko ona mene?
No, saj se tudi jaz to trudim. :)
Je imel pa kolega zanimivo nevšečnost z N26. Njihove kartice so prozorne. Ko jo je nekoč vtaknil v en avtomat, je ta avtomat ni zaznal. Avtomat je očitno imel optični senzor za prisotnost kartice. Svetloba pa je šla skozi in kartica tako ni bila vidna.
Jah, za take male stvari jaz raje gotovino uporabljam. Se mi zdi bolj varno.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770864] 19.04.19 13:40 · odgovor na: anon-148028 (#2770857)
Odgovori   +    5
[MF-374088]
> [sopranos]
> Jaz sem do sedaj imel samo eno težavo, ko so mi nekje dvakrat zaračunali nakup letalske karte. A smo zadevo hitro rešili.
>
> Do sedaj sem zadovoljen. Tudi trajniki delujejo. Prav tako plačila položnic. Gor si lahko tudi plačo nakazuješ. Mastercard debit je res super. Edino zaradi nefleksibilnega FURSa moram pri vračilu dohodnine vsako leto sporočiti na FURS, da naj mi vrnejo denar na N26.

Ja, trajniki z računa dol delujejo, vendar pa ne moreš narediti direktne bremenitve za slovenske položnice (ala RTV,...), ker to lahko samo s SI56 (imajo podjetja v obrazcih že predpripravljeno). Poleg tega, ko plačuješ položnice, ne moreš vpisati sklica, kar mnogim podjetjem dela velike težave pri pregledu zapadlih obveznosti...
En trajnik sem odprl, da preverim, če deluje. In sedaj ko vem, da deluje, jih bom tudi za druge. Če se bo kje zalomilo, sporočim.

Pri računih pa pri sporočilu napišem sklic in še številko računa. Tako, da jim res poenostavim zadeve. Zaenkrat deluje.

Je pa tako, glede na to, da je zadeva zame brezplačna, jih prav preveč ne mislim kritizirati. Še zlasti ne zato, ker so moje izkušnje s slovenskimi bankami bistveno slabše.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770867] 19.04.19 13:51
Odgovori   +    7
No, jaz bi samo to opozoril, da N26 cilja na 10, celo 100 milijonov uporabnikov. In da se bodo šele v drugi fazi lotili širjenja produktov. Že do sedaj je njihova rast enostavno neverjetna. Mislim, da se slovenske ter tudi številne evropske banke sploh ne zavedajo nevarnosti. N26 tudi nakazuje, da bodo morale sedanje klasične banke postati bistveno bolj vitke in prilagodljive.
pirdih sporočil: 210
[#2770900] 19.04.19 17:36 · odgovor na: anon-148028 (#2770857)
Odgovori   +    4
[MF-374088]
vendar pa ne moreš narediti direktne bremenitve za slovenske položnice (ala RTV,...), ker to lahko samo s SI56 (imajo podjetja v obrazcih že predpripravljeno).
Jim prijazno pišeš na mail, da bi imel direktno obremenitev računa v tujini, pa ti bodo poslali primeren .docx obrazec, ki nima predizpolnjenega SI56.

Tudi drugje je potrebno ali malo komunikacije po mailu ali pa obisk na njihovi izpostavi.

SI56 menda po neki evropski direktivi št. xy ne sme biti omejujoč dejavnik. Potem pa kakor se komu od potrošnikov ljubi ukvarjati z mlini na veter...
anon-275124 sporočil: 119
[#2770910] 19.04.19 18:50 · odgovor na: pirdih (#2770900)
Odgovori   +    1
Točno tako. Prav nobenih problemov ni odpreti trajnika na N26. Super banka, pa še zastonj! Samo ljudje so preleni, da bi zamenjali banko. Raje dajejo vsak mesec kar nekaj evrov bankirjem, da imajo direktorji potem bajne plače.
joze sporočil: 674
[#2770913] 19.04.19 19:02
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: joze 19.04.2019 19:03
Imam mesane obcutke.
Po prvem rahlem testiranje sem zelo hitro presel na popolno poslovanje. V sluzbe so me malo pogledal, ko sem dal nemski racun za place, vendar deluxe vse bp.

Kartica ni najboljsa. Ker ni laminirana je bolj obcutljiva. Meni je pocila in sem moral narocito novo (5eur).

Kartica je bila tudi kompromirana vendar zaradi njihovega vanrostnega systems, ko sem preko telefona dobil obvestilo da se nekaj dogaja s kantico, sem jo Takoj blokiral. Nadomestno so poslali brezplacno.

Pri placila poloznic sem imel nekajkrat probleme, ker so me podjetja terjala za placila, ceprav sem placal. Ne prepoznajo sklica.

Me pa zadnje case moti, da ne vidim vec v aplikacijo placil, ki so nastavljeni za prihodnost.

Po komunikaciju so me dali malo na hold in vedno dobim odgovor, da delamo na tem.

Tako, da iskusnja se slabsa in imajo edino prednost da zaenkrat ni stroskov. No 60 eur letno je pa 60eur :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2770915] 19.04.19 19:20 · odgovor na: joze (#2770913)
Odgovori   +    3
[joze]
Imam mesane obcutke.
Po prvem rahlem testiranje sem zelo hitro presel na popolno poslovanje. V sluzbe so me malo pogledal, ko sem dal nemski racun za place, vendar deluxe vse bp.

Kartica ni najboljsa. Ker ni laminirana je bolj obcutljiva. Meni je pocila in sem moral narocito novo (5eur).

Kartica je bila tudi kompromirana vendar zaradi njihovega vanrostnega systems, ko sem preko telefona dobil obvestilo da se nekaj dogaja s kantico, sem jo Takoj blokiral. Nadomestno so poslali brezplacno.

Pri placila poloznic sem imel nekajkrat probleme, ker so me podjetja terjala za placila, ceprav sem placal. Ne prepoznajo sklica.

Me pa zadnje case moti, da ne vidim vec v aplikacijo placil, ki so nastavljeni za prihodnost.

Po komunikaciju so me dali malo na hold in vedno dobim odgovor, da delamo na tem.

Tako, da iskusnja se slabsa in imajo edino prednost da zaenkrat ni stroskov. No 60 eur letno je pa 60eur :)
Ja, logično, da ni vse idealno. Malo moraš biti pazljiv, tako kot povsod. In kakšne stvari bi lahko bile boljše. Sam sem tudi imel enkrat probleme z nastavitvijo plačila za datum v prihodnosti. Sem moral dati unpair, pa zbrisati aplikacijo ter jo na novo naložiti, potem je pa delalo.

Verjetno bo trajalo še nekaj let, da vse poštimajo tako, da bo delalo tip top.

V najslabšem primeru grem še vedno lahko na domačo banko, kjer me bodo vsak mesec lepo olupili.
bc123a sporočil: 48.253
[#2770920] 19.04.19 21:25
Odgovori   +    6
Brezplačno je vodenje osnovnega računa s kartico mastercard debit in do pet dvigov na bankomatih (kjerkoli po svetu)
Kjerkoli po evropi oziroma EU. Ne pa po svetu, tam so provizije

Moji razlogi so bili

1) bom poskusil ce je ze zastonj
2) fajn je imeti racun v nemciji ce bo treba hitro selit denar v kaksnem grskem scenariju
3) o lej, app je pa ful uporaben, pa to je moja prva brezsticna kartica
4) lepo da lahko denar dvignem absolutno kjerkoli brez provizije
... nekaj pozneje ...
5) se boljso polovico spravil na N26 da ji lahko denar nakazujem dobesedno v trenutku, ali pa ona meni. Plus imava s kombinacijo hitrih prenakazil skupaj 10 dvigov na bankomatih brezplacnih.
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2770935] 20.04.19 06:52 · odgovor na: bc123a (#2770920)
Odgovori   +    1
[bc123a]
2) fajn je imeti racun v nemciji ce bo treba hitro selit denar v kaksnem grskem scenariju

Kaj si mislil s tem grškim scenarijem? A to, da par dni pred referendumom o varčevalnih ukrepih namerno niso delale grške kartice? V tem primeru ti tudi N26 ne bo kaj dosti koristil, ker bodo procesorji videli kartico, da je kao izdana v Sloveniji oz. v državi, kamor so ti jo poslali.

In, BTW, podobno je tudi pri Revolutu. Ne nekem bolj tehnološkem forumu je tekla debata, kako njihovo kartico dodati v GPay, ki zaenkrat še ne šljivi Slovenije. S "slovensko" ni šlo, potem pa so se eni spomnili, da se v aplikacijskih nastavitvah za par minut "preselijo" v Nemčijo, ravno za toliko, da si naročijo "nemško" virtualno kartico, ki jo GPay prime brez problema.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770973] 20.04.19 12:25 · odgovor na: Neuvrscen (#2770935)
Odgovori   +    3
[Neuvrscen]
> [bc123a]
> 2) fajn je imeti racun v nemciji ce bo treba hitro selit denar v kaksnem grskem scenariju


Kaj si mislil s tem grškim scenarijem? A to, da par dni pred referendumom o varčevalnih ukrepih namerno niso delale grške kartice? V tem primeru ti tudi N26 ne bo kaj dosti koristil, ker bodo procesorji videli kartico, da je kao izdana v Sloveniji oz. v državi, kamor so ti jo poslali.

In, BTW, podobno je tudi pri Revolutu. Ne nekem bolj tehnološkem forumu je tekla debata, kako njihovo kartico dodati v GPay, ki zaenkrat še ne šljivi Slovenije. S "slovensko" ni šlo, potem pa so se eni spomnili, da se v aplikacijskih nastavitvah za par minut "preselijo" v Nemčijo, ravno za toliko, da si naročijo "nemško" virtualno kartico, ki jo GPay prime brez problema.
N26 ima DE IBAN in ne SI. In pri nakazilu na N26 slovenska banka to tretira kot nakazilo v tujino.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770975] 20.04.19 12:34 · odgovor na: (#2770967)
Odgovori   +    2
[kren]
> banka se ponaša že z 2,5 milijona uporabnikov

Zanimivo, koliko ljudi je pripravljeno zaupati svoj denar dvema mulcema. Samo, da je zastonj... A je kdo pomislil od česa bo banka preživela? N26 mogoče res nima fizičnih poslovalnic, ima pa 1.000 zaposlenih... v Nemčiji... kar ni poceni.

Upam da ne bo N26 podobna zgodba, kot Uber, ki že ves čas tolče izgubo... Ampak če propade Uber, bodo njegovi vozniki ostali brez dela, če propade N26, bo pa 2,5 milijona uporabnikov ostalo brez denarja. Razen, če jih bodo reševali davkoplačevalci.
Vlagatelji so do sedaj v N26 vložili že nekaj 100 milijonov EUR. Tako, da denar za plače ni problem.

Saj vidiš kako Američani gradijo globalne korporacije. Najprej ideja, nato jo zalijejo z milijardami dolarjev, da podjetje lahko noro raste. In ko postane jugernaut, praktično monopolist na svojem področju pridejo tudi dobički. Primer Amazona, Facebooka itd. To v končni fazi zasledujejo tudi Uber, Tesla itd.

Kitajci to naredijo tako, da najprej k sebi zvabijo tujce, od njih pokradejo znanje, nato ustanovije svoje firme, zaprejo svoj trg za tujce, nato prodrejo na tuje.

Evropejci pa vlagamo v zlato in nepremičnine.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770977] 20.04.19 13:11 · odgovor na: (#2770976)
Odgovori   +    2
[kren]
> [sopranos]
> Vlagatelji so do sedaj v N26 vložili že nekaj 100 milijonov EUR. Tako, da denar za plače ni problem.

Saj ravno tega se bojim... da N26 ne more preživet samo od svojega posla... Dokler bodo vlagatelji pripravljeni vlagati milijone bo laufalo, potem pa kud koji mili moji.

Jaz si ne bi upal imet na N26 več denarja, kot ga lahko pogrešam...
Rast je tista, ki šteje v tej fazi. In da se število zaposlenih povečuje počasneje kot jim raste število komintentov. V naslednjem letu načrtujejo že 5 milijonov strank. Kar je noro. Sedaj so vse podredili temu.

Naslednja faza bodo pa dodatne storitve, zavarovanja, krediti itd.

en.bankenverband.de/...on-scheme/
Do 100.000 EUR si varen.

Ja, drugače je pa treba biti malo previden, tako kot pri vsaki stvari. Nikoli vseh jajc v eni košari.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770980] 20.04.19 13:54 · odgovor na: (#2770978)
Odgovori   +    2
[kren]
> [sopranos]
> en.bankenverband.de/...on-scheme/
> Do 100.000 EUR si varen.

Hmm... Kdo to garantira? Država? Kdo pa garantira za državo? Davkoplačevalci. Me prav zanima, kako veseli bodo nemški davkoplačevalci, če bodo morali plačati milijarde € za opeharjene varčevalce N26... ki večinoma sploh ne bodo Nemci.
No, N26 ni ravno namenjena varčevanju. Vsaj ne v tej fazi. Ampak bolj preprostim storitvam.

Ima tudi še nekaj težav v smislu, da ponekod uporablja neustrezne načine preverjanja strank (zgolj slike, ne živih video posnetkov itd.). In zaradi tega jih tudi nemški regulator že preverja in od njih zahteva, da to odpravijo. Poleg tega od njih zahtevajo, da imajo podporo strankam na voljo ves čas, ne samo v delovnem času.

Drugače pa ja, regulator to mora preverjati in skrbeti, da banka posluje skladno z zakonodajo. In če regulator, ki je podaljšek države gleda stran, pa potem pride pizdarija, je pač država logično soodgovorna za nastalo situacijo.

Ja, tudi jaz ne bi imel 100.000 eur na računu N26. Ampak 3-5.000 EUR denarja, ki ga sproti porabljaš, pa po mojem ni ne vem kakšno pretirano tveganje.
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2770991] 20.04.19 14:41 · odgovor na: sopranos (#2770973)
Odgovori   +    3
[sopranos]
N26 ima DE IBAN in ne SI. In pri nakazilu na N26 slovenska banka to tretira kot nakazilo v tujino.
Pri kartičnih transakcijah IBAN nima nobene veze pač pa št. kartice. In pri Mastercardu se da iz prvih 5 številk ugotoviti, kdo je izdal kartico in kje. In kot sem že rekel, razni Google in Apple payi iz tega hitro ugotovijo, da nisi iz "prave" države, podobno tudi razni Netflixi ipd.

BTW, tudi tisto o nakazilih v "tujino" ni čisto res. V evrih denominirana nakazila znotraj območja SEPA (= "razširjena EU") morajo že po EU zakonodaji biti tretirana enako kot domača, pa še dejansko se vsa izvajajo prek skupnega plačilnega sistema v Frankfurtu. To lahko opaziš vsak veliki petek, ki je v večjem delu Evrope praznik, ko omenjeni sistem ne deluje in obstane tudi plačilni promet znotraj Slovenije.
sopranos sporočil: 11.404
[#2770998] 20.04.19 15:10 · odgovor na: Neuvrscen (#2770991)
Odgovori   +    0
[Neuvrscen]
> [sopranos]
> N26 ima DE IBAN in ne SI. In pri nakazilu na N26 slovenska banka to tretira kot nakazilo v tujino.

Pri kartičnih transakcijah IBAN nima nobene veze pač pa št. kartice. In pri Mastercardu se da iz prvih 5 številk ugotoviti, kdo je izdal kartico in kje. In kot sem že rekel, razni Google in Apple payi iz tega hitro ugotovijo, da nisi iz "prave" države, podobno tudi razni Netflixi ipd.

BTW, tudi tisto o nakazilih v "tujino" ni čisto res. V evrih denominirana nakazila znotraj območja SEPA (= "razširjena EU") morajo že po EU zakonodaji biti tretirana enako kot domača, pa še dejansko se vsa izvajajo prek skupnega plačilnega sistema v Frankfurtu. To lahko opaziš vsak veliki petek, ki je v večjem delu Evrope praznik, ko omenjeni sistem ne deluje in obstane tudi plačilni promet znotraj Slovenije.
Tako naj bi bilo. Ampak v praksi ni. Ja, cene so iste. Ampak še vedno so manjše komplikacije. Vem, da so težave nekaterih računovodskih programih pri plačah v tem smislu, da nimajo podprte IBAN drugih držav. In morajo za nakazilo na N26 delati nov nalog, za tujino.

No, hecno je, da recimo pri eni SKB, ki naj bi bila mednarodna banka, prenakažejo denar šele naslednji dan. Medtem ko ena Delavska hranilnica to izvede še isti dan.

Saj to so minorne zadeve, ampak če si pozoren, jih opaziš. Saj se vse reši, ampak zadeve bi lahko tekle bolj gladko.

In to kar ti pišem, so samo moje izkušnje iz prakse.
sopranos sporočil: 11.404
[#2771040] 20.04.19 19:32 · odgovor na: (#2771036)
Odgovori   +    1
[kren]
> [sopranos]
> Ja, tudi jaz ne bi imel 100.000 eur na računu N26. Ampak 3-5.000 EUR denarja, ki ga sproti porabljaš, pa po mojem ni ne vem kakšno pretirano tveganje.

Če ima vsak od 2,5 milijona uporabnikov na računu povprečno 4.000€, to znese skupaj 10 milijard...
Za Nemčijo je to drobiž. In zaenkrat ima N26 več kot dovolj denarja za plače. Ker ne posojajo denarja, je to razmeroma nizko tvegana zadeva.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771045] 20.04.19 20:18 · odgovor na: Neuvrscen (#2770935)
Odgovori   +    3
[Neuvrscen]
> [bc123a]
> 2) fajn je imeti racun v nemciji ce bo treba hitro selit denar v kaksnem grskem scenariju


Kaj si mislil s tem grškim scenarijem? A to, da par dni pred referendumom o varčevalnih ukrepih namerno niso delale grške kartice? V tem primeru ti tudi N26 ne bo kaj dosti koristil, ker bodo procesorji videli kartico, da je kao izdana v Sloveniji oz. v državi, kamor so ti jo poslali.

In, BTW, podobno je tudi pri Revolutu. Ne nekem bolj tehnološkem forumu je tekla debata, kako njihovo kartico dodati v GPay, ki zaenkrat še ne šljivi Slovenije. S "slovensko" ni šlo, potem pa so se eni spomnili, da se v aplikacijskih nastavitvah za par minut "preselijo" v Nemčijo, ravno za toliko, da si naročijo "nemško" virtualno kartico, ki jo GPay prime brez problema.
Saj ne prenasas denarja s kartico?!? Kako pa misliš da denar sedaj pride iz mojega slovenskega računa na račun pri n26? Bančno SEPA nakazilo. N26 ni plačilni servis, je kompletna banka, imaš nemški račun ki podleže nemški shemi zavarovanja depozitov.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771047] 20.04.19 20:21 · odgovor na: (#2770978)
Odgovori   +    3
[kren]
> [sopranos]
> en.bankenverband.de/...on-scheme/
> Do 100.000 EUR si varen.

Hmm... Kdo to garantira? Država? Kdo pa garantira za državo? Davkoplačevalci. Me prav zanima, kako veseli bodo nemški davkoplačevalci, če bodo morali plačati milijarde € za opeharjene varčevalce N26... ki večinoma sploh ne bodo Nemci.
Gre za vzajemno shemo, tako kot je slovenska. O kakšnih državah bluzite? Regulator pa mora poskrbeti da ena banka ni prevelika napram vsem ostalim skupaj. Če že je v Nemčiji precej drugih bank večji problem kot N26.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771049] 20.04.19 20:27 · odgovor na: Neuvrscen (#2770991)
Odgovori   +    5
[Neuvrscen]
> [sopranos]
> N26 ima DE IBAN in ne SI. In pri nakazilu na N26 slovenska banka to tretira kot nakazilo v tujino.

Pri kartičnih transakcijah IBAN nima nobene veze pač pa št. kartice. In pri Mastercardu se da iz prvih 5 številk ugotoviti, kdo je izdal kartico in kje. In kot sem že rekel, razni Google in Apple payi iz tega hitro ugotovijo, da nisi iz "prave" države, podobno tudi razni Netflixi ipd.
Ne mešaj kartice v to! Imaš nemški IBAN in nemški račun pri nemški banki. Kartica izda da si iz Slovenije, ker je vezana na tvoje uradno prebivališče, kot mora biti. Račun je pa pri nemški banki, tako kot če bi šel osebno v Nemčijo račun odpreti. To ni revolut, PayPal, itd. To je banka.

Z drugimi besedami, lahko bi odprl račun in kartice nikoli ne aktiviral, razumeš? Ker kartico ti pošljejo po navadni pošti in čeprav je gor tvoje ime ni aktivna, in ni se povezana s tvojim računom. Povežeš jo z računom in dolocis pin šele preko appa ko je že v tvojih rokah! Nekaj kar se bodo morale slovenske banke se naučiti!
bc123a sporočil: 48.253
[#2771050] 20.04.19 20:29 · odgovor na: (#2771036)
Odgovori   +    2
[kren]
> [sopranos]
> Ja, tudi jaz ne bi imel 100.000 eur na računu N26. Ampak 3-5.000 EUR denarja, ki ga sproti porabljaš, pa po mojem ni ne vem kakšno pretirano tveganje.

Če ima vsak od 2,5 milijona uporabnikov na računu povprečno 4.000€, to znese skupaj 10 milijard...
To je pičkin dim za banko. Abanka ima bilancno vsoto 3.7 miljard pa je majhna slovenska bankica!
bc123a sporočil: 48.253
[#2771054] 20.04.19 20:57 · odgovor na: (#2770967)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 20.04.2019 20:59
[kren]
> banka se ponaša že z 2,5 milijona uporabnikov

Zanimivo, koliko ljudi je pripravljeno zaupati svoj denar dvema mulcema. Samo, da je zastonj... A je kdo pomislil od česa bo banka preživela? N26 mogoče res nima fizičnih poslovalnic, ima pa 1.000 zaposlenih... v Nemčiji... kar ni poceni.

Upam da ne bo N26 podobna zgodba, kot Uber, ki že ves čas tolče izgubo... Ampak če propade Uber, bodo njegovi vozniki ostali brez dela, če propade N26, bo pa 2,5 milijona uporabnikov ostalo brez denarja. Razen, če jih bodo reševali davkoplačevalci.
Kako prosim? To je seveda neumnost. Banka ne propade tako da jo morajo reševati sheme in država zaradi prevelikih stroškov dela.... Banka propade zaradi slabih kreditov, zaradi tega ker gredo po zlu veliki posli, na te pa so občutljive vse banke. Z drugimi besedami, N26 lahko gre po poti uberja ampak to ne pomeni da bi depoziti šli k vragu, ampak kapital banke. Vsak vsaj malo sposoben regulator bo pa banko ki ima praktično samo depozite likvidiral še preden bo načela zajedati v depozite za pokrivanje stroškov. In tu bi nemškemu regulatorju bolj zaupal kot slovenskemu.

Če dobro pomisliš, je limit tega poslovnega modela to, da imaš ogromno maso depozitov, ki jih plasiras v nemške državne obveznice in ti obresti + (prihodki od karticnih transakcij, če so se prav zmenili z MasterCard in dneh :) pokrijejo vse stroške. Kar sedaj ni nujno res, ni pa nemogoče. Ker če je kaj, je N26 pri stroških strašansko učinkovita. Že omenjena aktivacija kartice preko appa je recimo fiksen strošek razvoja softvera ki to podpira, prihranek na poštnih stroških pa se skalira s stevilom uporabnikov!

Recimo banke med sabo tekmujejo kdo bo dal večje obresti na vezavo... Briljantnost ideje N26 je v tem da nihče niti ne vpraša koliko so obresti na depozite, zato jim v tem sploh ni treba tekmovati za stranke... Ljudje denar tja nesejo brez tega!
MF-201846 sporočil: 1
[#2771085] 21.04.19 06:45 · odgovor na: anon-180464 (#2770846)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 19.04.19 14:15
Potrjujem, da direktna obremenitev za RTV dela tudi z računa na N26. V začetku sem imel nekaj težav s komunalo in šolo (otroška malica), pa so tudi tam omogočili tuje račune.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771112] 21.04.19 11:35 · odgovor na: (#2771091)
Odgovori   +    1
[kren]
> [bc123a]
> Kako prosim? To je seveda neumnost. Banka ne propade tako da jo morajo reševati sheme in država zaradi prevelikih stroškov dela....

Seveda propade. Vsako podjetje slej ko prej propade, če ne ustvarja dobička... če ne prej, pa takrat, ko zmanjka denarja vlagateljev.
Preberi cel stavek ki si ga citiral.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2771127] 21.04.19 15:07 · odgovor na: bc123a (#2771112)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [kren]
> > [bc123a]
> > Kako prosim? To je seveda neumnost. Banka ne propade tako da jo morajo reševati sheme in država zaradi prevelikih stroškov dela....
>
> Seveda propade. Vsako podjetje slej ko prej propade, če ne ustvarja dobička... če ne prej, pa takrat, ko zmanjka denarja vlagateljev.

Preberi cel stavek ki si ga citiral.
Tudi ti si danes mocno prezahteven za forumski nivo bralne pismenosti :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2771130] 21.04.19 15:29 · odgovor na: bc123a (#2771054)
Odgovori   +    5
[bc123a]
Recimo banke med sabo tekmujejo kdo bo dal večje obresti na vezavo... Briljantnost ideje N26 je v tem da nihče niti ne vpraša koliko so obresti na depozite, zato jim v tem sploh ni treba tekmovati za stranke... Ljudje denar tja nesejo brez tega!
Poudaril bi da se mi to zdi bistvo ideje o N26 - ciljanje na populacijo, ki je premlada, da bi se zavedala da so nekdaj ljudje na banko denar nosili zato, da bi dobili za vezavo dobre obresti, in da so zamenjali banko zato, da bi dobili ugoden kredit.

Populacija, na katero cilja N26 gleda na preprostost in udobnost poslovanja, ker denarja za katerega bi dobili omembe vredne obresti itak nimajo, kreditno pa (se) niso sposobni.

Strani: 1 2