Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[robi2107]
Se opravičujem za dani +, ki sem ga avtomatsko stisnil, ko sem prebral tisto o Novi24 in Demokraciji. S tem, da gre za popoln poden (ker gre za navadna partijska trobila), se globoko strinjam. Pa recimo, da se lahko strinjam, da so poden tudi drugi mediji. Nikakor pa se ne morem strinjati z obtoževanjem kar tako povprek na pamet. Muslimani in levičarji?? Se strinjam, da so muslimanski fanatiki ušpičili marsikatero zajebano, ampak obstaja tudi še kak drug neuravnovešenec na tem svetu. Recimo McVeigh, pa Breivik, pa.... vse do Christchurcha.
Muslimanov in levičarskih skrajnežev nisem obtožil za požig Notre Dame, sem pa napisal, da so glavni osumljenci. Glede na dosedanje "njihove dosežke" in javno izražanje stališč je to racionalna pozicija. Vsi racionalni kriminalisti iščejo osumljence za neko dejanje najprej med tistimi, ki so podobne reči že počeli ali vsaj promovirali in v primeru Notre Dame so to pač Muslimanski skrajneži (teh je vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%) in levičarski skrajneži. Če spet pride do pokola otrok na levičarskem indoktrinacijskem kampu (srčno upam, da nikoli več, ampak žal ni izključeno), se bo pa najprej osumilo desničarske skrajneže tipa Breivik. Ne vem kaj ti tukaj ni jasno?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2770887

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 19.04.2019 18:01
[usimoncic]
.....Muslimanski skrajneži (teh je vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%) ....
Čisto pretiravanje, da ne uporabim kakšne krepkejše besede. Ali lahko navedeš kakšen vir za tole?? Kje si našel te "nekatere ocene"? Muslimanov je po Wikiju 1,8 mrd. Že 10% te cifre predstavlja armado, ki 56-krat presega celotno vojsko NATO pakta (3.165.000 vojakov po www.statista.com/sta...countries/ ). Vse države tega sveta niso sposobne skupaj sestaviti te cifre, kaj šele "nekaj deset procentov" ali celo "prek 50%". Ne vem potem, kaj vsi ti "skrajneži" čakajo. Če jih je res toliko, lahko cel svet pojebejo v dveh tednih in mu vsilijo šerijat.

Sicer pa bom za začetek postavil metodološko vprašanje: kdo sploh predstavlja skrajneža v tvoji citirani trditvi, da bomo vedeli, o čem se pogovarjamo. Pa vire bi lepo prosil. Pa ne Nova24 in Demokracija.
robi2107 sporočil: 4.272
P.S.: Sem malo poguglal in na www.crisisgroup.org/...ist-threat izbrskal 230 jurjev norih džihadistov po celem svetu. Precej bolj verjetna cifra od tiste tvoje. V Evropi jih imajo pa menda največ brexitanci (25 jurjev po www.independent.co.u...23966.html ), sledijo jim pa verjetno Francozi. Ne vem, koliko jih je tam, vendar boš z malo guglanja verjetno uspel izbrskati eno realno cifo, če te ta sploh zanima.

Strani: 1