Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 11.04.2019 13:59
[dikembe]
S to svojo obsedenosto z JU si že zdavnaj čez mejo dobrega okusa. Res je preobsežen, res je kriv za marsikaj, vseeno pa ni tisti glavni bavbav, zaradi katerega je ta država tam, kjer je....Kar se pa tiče kmetov....živim na vasi pod obronki Mežaklje in Pokljuke, pa blizu Jelovice, ,. Zadnja leta se je večina kmetov specializirala za gozdna dela. Število JOHN DEEROV, VALTER, FENDTOV...ipd opremljenih za gozdna dela, se je drastično povečalo.

Na javni sektor gledam predvsem s podjetniškega zornega kota, ker že desetletja zase in svoje delavce plačujem davke in prispevke, tudi druge davke in mi ni vseeno kaj v JS npr. v zdravstvu skorumpirani zdravniki in dobavitelji s tem denarjem počnejo ali, da učitelj za 4. ure na šoli dobi polno plačo, če pa po 4. uri še mora ostati na šoli dobi plačane nadure, ni bi vseeno, da na Počivalškovem ministrstvu kradejo na prevoznih stroških in jih je z detektivi preganjal, včeraj sem prebral, da so si policisti, ki kot varujejo mejo izplačevali nekaj po domače...Mene to moti, če tebe ne, veseli se in uživaj naprej.

Tudi v vaseh okoli gore, kje imam zidanico je veliko dobrih traktorjev s klimo, hitrih, da jih na ovinkasti ceti komaj prehitiš...enkrat sva z zidaniškim sosedom, manjšim kmetom, ugotovila, da bi 2-3 traktorja tako kot pred 30-40 leti tudi danes obdelala vse njive v vasi, ki jih ni nič več kot prej, kvečjemu jih je manj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2769201

Strani: 1

dikembe sporočil: 157
Recipliral sem ti predvsem zato, ker glede JU posplošuješ. Iz tvojega pisanja (vsaj jaz razberem) zlivaš svoj upravičen bes na vse, kar pa se meni ne zdi prav.
Tudi mene moti število agencij, hierarhija na ministrstvih (število sekretarjev, podsekretarjev, svetovalcev prvim, svetovalcev drugim, pomočnikov svetovalcem....), obveznosti učiteljev, neodgovornost za napačne odločitve....da ne naštevam naprej. Ampak v tem JU je ogromno, ogromno oseb, ki svoj job delajo profesionalno, odgovorno, pa mogoče niso ustrezno plačani.

Ker pa je to tema o kmetijstvu....kmetije izginjajo tudi zaradi tipične Slovenceljske lastnosti..kar tri generacije ustvarijo, četrta pusti v gostilni. Če ne v gostilni, pa v igrah na srečo, ali neracionalnih nakupih.....Tega je okoli mene kar nekaj....žal.
rame sporočil: 959
Napako si naredil, ker nisi šel za zdravnika ali učitelja.

Strani: 1