Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-473543 sporočil: 11
Ja, minister je s tem povedal še nekaj. Da sploh ne ve, kaj privatizacija sploh je. In da ne ve, kako je zdravstvo sploh organizirano.

Koncesionarji so del javnega zdravstva. Delajo po istih nacelih, na enak nacin za isti ali - kolikor vem- veconoma manjsi - denar kot zavodi. So bolj transparentni pri nadzoru, tudi bolj ranljivi ker sami odgovarjajo za svoje poslovanje. Nabavljajo opremo.
Kar imam izkušenj s koncesionarji so same dobre.


Privatizacija se je že zgodila na nivoju zobozdravnikov: čakaj tri leta ali plačaj. Večina plača.
Privatizacija se potihem dela v fizioterapiji. Naročajo te novembra letos na napotnico. Če si želiš takoj pomagat, greš in plačaš. Na napotnico novembra, za denar pa jutri zjutraj.
Ne najdem shranjenega zapisa, kjer je ortoped, ki ima nasproti UKC sanatorij, izjavil nekaj takega, kot da so mu denar kar sami nosili v roke. Če bi zavarovalnica plačala vse preglede, ki so jih zavarovanci potrebovali in želeli in bi jih klinika organizirala, bi sam popoldan lahko obdeloval vrt, ali igral košarko, namesto da je vsak dan pregledoval paciente.

Sedanja politika sili v privatizacijo. Ne ono, psevdo, s koncesijami, ki jih lahko (če želiš in znaš) nadziraš, ampak ono pravo, za denar iz žepa..

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2768803

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.879
Zadnja sprememba: FIN-454644 10.04.2019 07:16
Zobarja placujem 40 let. Ker so mi v javnem zdravstvu fentali vse, cesar so se lotili. Fizioterapijo uveljavljam na svoje stroske pri tajskih masazah, kadar me boli koleno ali glezenj. Lekadole, linexe ipd kupujem v lekarni ali v Sanolaborju. Zolcni kamen so mi operirali na moje stroske. Hvalabogu nimam vecjih problemov, kolikor jih imam, pa se odrecem drugim recem in placam. Ne posedam po ambulantah in ne tezim s prehladi. Cepim se proti gripi. Cebogda naj tako ostane. Nisem v breme pa ne simfam.

Strani: 1