3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
3 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
3 ure
Najbolj brani članki danes
4 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
5 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
6 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
6 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
7 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
7 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
7 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
7 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
8 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
9 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
10 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
10 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[TadejK]
> [sopranos]
> TadejK prosim za komentar na to temo v eni izmed naslednjih kolumn.

Aktualni predlog zakona, ki ga je pripravil MF pod peresom istih, ki so pisali ZBan-1L in jim je v očitnem interesu čim dlje čim več prikrivati, je v vseh bistvenih vidikih praktično enak tistemu, ki so ga isti spisali že pred 15 meseci in sem ga komentiral že takrat:
ZPSVIKOB je zakon o izživljanju nad razlaščenci www.finance.si/8863839
Hvala, da si se potrudil in odgovoril meni osebno. Ampak moj predlog je bolj usmerjen v to, da izkoristiš priložnost, ki jo imaš, in še enkrat javno razbiješ vse se lažne in zlonarmerne argumente in predloge vlade. Ker konec koncev se je treba zavedati, da ne živimo v racionalni, prvni državi, ampak v kloaki kjer šteje vtis, kjer so za dosego ciljev dovoljena vsa sredstva in kjer v vrhovih institucij sedijo povečini pokvarjanci največje vrste. In zato je po mojem pomembno, da se njihove manevre sproti javno razkriva. Da bo vsaj del javnosti vedel, da gre za veliko svinjarijo in ne za umazane špekulante, ki hočejo uničiti Slovenijo.

Glede današnjega prispevka "Vlada po desni prehitela državni svet: zakon o bančnih razlaščencih je v postopku", na katerega se nanaša ta thread forumskih komentarjev, pa pač ...
> po več mesecih od odločbe ustavnega sodišča

... kolikor znam jaz šteti, je od oktobra 2016 že dve leti in pol ...

> Po neuradnih informacijah so svoj predlog zakona prek ene izmed interesnih skupin državnega sveta želeli uveljaviti nekateri razlaščenci.

... Kakopak, razlaščenci = neskončno močni, neskončno nakonektani, vsi jim služijo ... ampak zakaj že potem v vseh drugih državah, kjer so komu "ostrigli" kakšne bančne obveznice, dorečejo poravnavo v nekaj mesecih (tabela 1 na strani 15 tukaj: www.europarl.europa....994_EN.pdf ), pri nas pa po šestih letih od "ostriženja na balin" in po treh letih od ugotovitev NPU in pričanj ANR in SIR, kako zrežirano in narobe je bilo vse to ( www.finance.si/8855329 ), še vedno nismo niti pri začetku sodne poti, po kateri naj bi se iskalo resnico?

> Kaj so predlagali, Dragonja ni podrobneje pojasnjeval.

Vsak, ki gre na www.ds-rs.si in klikne na dnevni red jutrišnje seje, lahko tam najde, kaj so predlagali ...
www.ds-rs.si/sites/d...ekt_.n.pdf
No, upam, da boš poslušal moj nasvet in izkoristil mikrofon, ki ti je dan. Izpostaviti je treba ljudi z imeni in priimki. In zraven tudi cifre pripeti, da se ve za koliko so vas oškodovali. In pokazati, da je to, da si tega nikjer po Evropi niso privoščili.

In to vedno znova in znova. Morda z različnih vidikov, ampak konstantno.