Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-181718 sporočil: 149
Ne seri... Slovenijo v kratkem nafilaš z zdravniki z okolice, ki bodo delali za normalno plačo in brez nerealnih zahtev, ki sesuvajo uravnovešenost. Naj grejo tile dohtarji na trg... dejansko bi morali delati po novih normativih (normativih trga), fasali bi tržno logiko in nosit bi morali denar. Me zanima kako poscan bi bil dohtar v privat bolnici pred direktorjem, če bi recimo zavrnil pacienta, ker je “preobremenjen”. Ker lej: na trgu nekdo z visoko plačo pač ni nikoli preobremenjen. To je del življenja v realnem sektorju. Če si visoko, imaš dobro plačo, potem delaš. In to ornk. Ampak si plačan. Ne moreš na bit dobro plačan in delat 6 ur, pa še to po nekih samozastavljenjh merilih.

Uglavnem gremo na trg. Pol se začne resno delo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2768772

Strani: 1

bambino sporočil: 1.028
Koliko otrok naj spravi šofer v 30 sedežni avtobus? Standard je 30. Na zahodu je 30. ZZZS pravi, da naj jih pelje 50, ker sicer bodo ostali zunaj. Kaj naj naredi šofer yko plačnik zahteva, da vsako leto bolj krši zakon, normo, standard.?

Zakaj nihče ne želi vpisati specializacije družinske medicine. Ko vidim take forum in članke v Financah, vidim zakaj je prav, da nisem študiral družinske medicine.
bambino sporočil: 1.028
Poklic družinskega zdravnika je že na trgu. Trg pravi, da mladi ne želijo postati družinski zdravniki. Niso toliko neumni, da bi specializirali družinsko medicino.

Mogoce se pa ti lotiš tega študija, če mislis, da je to pošteno plačan poklic.
najobj sporočil: 31.918
Zadnja sprememba: najobj 10.04.2019 09:52
[Domen89]
Ne seri... Slovenijo v kratkem nafilaš z zdravniki z okolice, ki bodo delali za normalno plačo in brez nerealnih zahtev, ki sesuvajo uravnovešenost. Naj grejo tile dohtarji na trg... dejansko bi morali delati po novih normativih (normativih trga), fasali bi tržno logiko in nosit bi morali denar. Me zanima kako poscan bi bil dohtar v privat bolnici pred direktorjem, če bi recimo zavrnil pacienta, ker je “preobremenjen”. Ker lej: na trgu nekdo z visoko plačo pač ni nikoli preobremenjen. To je del življenja v realnem sektorju. Če si visoko, imaš dobro plačo, potem delaš. In to ornk. Ampak si plačan. Ne moreš na bit dobro plačan in delat 6 ur, pa še to po nekih samozastavljenjh merilih.

Uglavnem gremo na trg. Pol se začne resno delo.
... čuj, majster ... evo, kot sem tukaj forum.finance.si/?m=...762&single napisal, noben pri nas nobenemu ne brani, da si zgradi privatno bolnico in z njo dela na trgu, karkoli že tebi to pomeni ... no, ampak ker se to ne bo zgodilo, ker v revni Sloveniji noben ni zainteresiran za gradnjo dragih in brez bogatih bolnikov neprofitabilnih bolnic, boš ti seveda ostal pri javnem zdravstvu in ko boš pri prvem obisku na hitro nafilanih družinskih zdravnikov iz okolice - pozabimo na Romune in Bolgare, ker se Srbi in Makedonci slovensko radi učijo - v srbskem ali makedonskem jeziku razlagal, kaj te boli, se spet javi na toti forum in povej, kako resno je delal s tabo na trgu ... aja, pa še to mi povej, kje imaš zavarovan svoj avto, ker ti očitno zavarovalnica vsako leto vrne denar, če nisi imel nesreče, ker bi tudi jaz lahko kar nekaj denarja prišparal ... alzo, če skrajšam, ne seri, pa še komu z idejami o privatnih bolnicah na totem forumu to povej ...

P.S.: če bo kdo priHvatiziral javne bolnice in z njimi služil, na ulicah ne bo boj, ampak mesarsko klanje, ki ga nobeno zdravstvo ne bo moglo servisirat ...

Strani: 1