Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kren]
Tak je pač posel. Ponudba in povpraševanje. Ko postane ponudba večja od povpraševanja in zaslužki vse nižji, je ponavadi čas za umik iz tega posla. Če imaš možnost.

Marsikateri posel, ki je bil včasih visoko profitabilen, je zjebala prehuda konkurenca. Retail je že en takih poslov... pa mobilna telefonija tudi.
Se strinjam. Samo pravim, da se mi zdi čudno, da v Sloveniji še ni posledic. Da ni tega, da bi en trgovec rekel, nič, prihodki nam stagnirajo, stroški rastejo, dobička ni, bomo mi tole raje zaprli, preden gre vse k vragu.

No verjetno zato, ker eni vedo, da bo šlo vse skupaj k vragu, in potem začenjajo z razno raznimi manevri s katerimi skušajo nategniti čim več upnikov in si tako napolniti žepe preden vse skupaj crkne. Tipičen primer se mi zdi Tuš. Zato recimo je zelo nevarno poslovati z njim.

Pri Mercatorju pa se mi zdi, da jim tudi še ni jasno, da bodo morali zadeve temeljito spremeniti, če hočejo preživeti. Tako da je treba biti tudi tu previden. Ker naveza Agrokor-Mercator je sedaj že enkrat postrigla dobavitelje, in če ne bo sprememb, bodo kmalu spet v podobni zgodbi.