Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
> > Pri stanovanjskih kreditih je drugače, banka ima relativno nižji donos, zelo težko pa izgubi denar, ker so krediti zavarovani s hipoteko..
>
> Ce pa se ta ocena riska izkaze za nepravilno, bomo ze castili davkoplacevalci.

Nasedle banke so res reševali davkoplačevalci, vendar pa banke niso nasedle zaradi kreditov danim fizičnim osebam. Najbolj riskantni krediti so tisti, ki jih banke dajejo podjetjem. Če k temu prišteješ še "prijateljske" in "politične" kredite, potem se banka spremeni v bankomat, ki ne potrebuje pin kode.
Aja tako je? Mene pa so na tem forumu deset let prepričevali, da so lehmana in posledično svetovni bančni sistem sesuli ameriški kreditojemalci, ki so malce na preveč velike oči jemali kredite v letih pred 2008. Zdaj pa tole. Shocker.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2767914

Strani: 1

mimoidoci sporočil: 5.998
[shevchenko]
> > > Pri stanovanjskih kreditih je drugače, banka ima relativno nižji donos, zelo težko pa izgubi denar, ker so krediti zavarovani s hipoteko..
> >
> > Ce pa se ta ocena riska izkaze za nepravilno, bomo ze castili davkoplacevalci.
>
> Nasedle banke so res reševali davkoplačevalci, vendar pa banke niso nasedle zaradi kreditov danim fizičnim osebam. Najbolj riskantni krediti so tisti, ki jih banke dajejo podjetjem. Če k temu prišteješ še "prijateljske" in "politične" kredite, potem se banka spremeni v bankomat, ki ne potrebuje pin kode.

Aja tako je? Mene pa so na tem forumu deset let prepričevali, da so lehmana in posledično svetovni bančni sistem sesuli ameriški kreditojemalci, ki so malce na preveč velike oči jemali kredite v letih pred 2008. Zdaj pa tole. Shocker.

To je zato, ker selektivno iščeš vzroke in namenoma ne ločiš med svetom in domačimi rabotami.

Lehman je padel zaradi CDO-jev z nepremičninami v ozadju, mi pa zaradi prijateljskih navez z golf igrišč in nacionalnega interesa (vprašaj pri F21, če meni ne verjameš).

Strani: 1