Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[abohte]
> [Endimion]
> Nikoli ni bil problem zadolževanje prebivalstva.
>
> Slovenija ima to od nekdaj (Tudi v evropskem merilu) zelo nizko.
>
> Ni pa odveč pozornost.
>
> Ker ko se začnejo banke it moralni hazard in upogibat pravila za dodelitev teh posojil... pride potem do deložacij tožb in "Nismo vedeli" (Združenje Frank)....

Očitno imava zelo različen vrednostni sistem (kar ne pomeni, da je moj/tvoj boljši/slabši). Jaz namreč menim, da je pozornosti v družbi preveč. Precej preveč. Menim tudi, da je v družbi preveč kontrole in premalo osebne odgovornosti. Povprečen srednješolec v ZDA je danes toliko tesnoben kot povprečni ameriških psihiatrični pacient v 50-letih prejšnjega stoletja! Incidenca avtizma je v zadnjih 2 desetletjih eksplodirala. Družba IMO ne opazi, da je elephant in the room ter se namesto tega ukvarja s fucking najbolj marginalnimi pojavi, kot so: ali bo na cesti umrlo 94 ali 103 ljudje (horrors, 10% dvig), ali so se potrošniška posojila dvignila za 10%, ali je rokovanje z žensko spolno nadlegovanje, zakaj je policija izdala zgolj 8 glob zaradi nepravilnega razvrščanja na AC (pas za intervencijska vozila) ter najbolj pomembnim okoljevarstvenim vprašanjem: kakšna bo poraba plastičnih nagrobnih sveč.

Mene incidenca avtizma in tesnobe precej bolj skrbi (samoironije mi ne manjka) kot dvig potrošniških posojil za 10% (na 6,5 rasti BDP v tekočih cenah, prihodki prebivalstva pa so v tem obdobju verjetno rastli po še nekoliko višji stopnji).
Tvoja skrb za napsihiranost splosnega prebivalstva je upravicena, in pomoje dobi premalo pozornosti :-))))

Ampak tukaj mesas pajsarje in svinjske polovicke. Folk je napsihiran, ker je svoj lajf podvrgel online druzbenim omrezjem, in se na glavo mece v slogu predpotopne 150 clanske plemenske skupnosti, kjer je pozornost in tabuizacija vsega zivega izredno huda, samo da je tukaj razsirjena na cel planet (ali nekaj takega). To nima pol kurca veze s pozornostjo dolzniskim tokovom in pravilnim klepanjem obrestnih mer, o cemer govori endimion.
Slovensko gospodarstvo je po zadolženosti svetlobna leta od stanja dolga l. 2007 in če bo letos udarila nova kriza, se ta v SLO gotovo ne bo spremenila v dolžniško krizo. Isto velja za prebivalstvo.
Tudi tista se za Slovenijo ni spremenila v (resno) dolznisko krizo, ker Slovenija tudi takrat ni bila bajno zadolzena. Tam kjer se je, se jo je resilo (USA, Irska ipd.) ali zajebalo (Grcija, Italija ipd.) z naknadno politicno odlocitvijo, ne pa z (ne)pozornostjo take ali drugacen regulative.

Kriza se bo skuhala in razresila pri velikih . Kolonija bananistan mora zgolj skrbeti, da ima dovolj izravnan proracun, da je gospodarji in borzni vampirji ne bodo spet na suho pojebali, ko bo delala roll-over obveznic.

mimogrede, to da je tvoj nick podoben onemu, ki se mu povsod ahmedi prikazujejo v podalpski vukojebini, povzroca veliko zmede pri razumevanju tekstov :-))