Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.010
[#2767520] 03.04.19 06:48
Odgovori   +    7
dve uri oskrboval 329 tisoč gospodinjstev.
To je 41.000 gospodinjstev za 16 ur, če bodo sonce prepričali da bo svetilo 8 ur.
Za to bodo porabili za 30 fuzbal placov zemljišča (link v članku)
Toliko prostora pa še BTC nima!
Full EKO
skopusnik sporočil: 1.052
[#2767522] 03.04.19 07:20
Odgovori   +    2
409 megavatna? Ste prepričani o pravilnosti merske enote? Ne bi vprašali kakega inženirja, preden napišete?
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2767523] 03.04.19 07:23 · odgovor na: skopusnik (#2767522)
Odgovori   +    0
[skopusnik]
409 megavatna? Ste prepričani o pravilnosti merske enote? Ne bi vprašali kakega inženirja, preden napišete?
Takole so napisali v originalu: The future FPL Manatee Energy Storage Center will have 409 megawatts of capacity – the equivalent of approximately 100 million iPhone batteries –

Link je v članku
spiderman sporočil: 1.741
[#2767526] 03.04.19 07:34 · odgovor na: BorutHocevar (#2767523)
Odgovori   +    9
??
Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
.
dumbanddumberpress
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2767528] 03.04.19 07:42 · odgovor na: spiderman (#2767526)
Odgovori   +    4
[spiderman]
??
Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
.
dumbanddumberpress
Borut trmasto vztraja na prepisovanju napačnih podatkov, ...Namesto, da bi šel v šolo in se izobrazil o temi kateri piše in sam sfiltriral največje "Fake News".

Takle mamo...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2767545] 03.04.19 08:48
Odgovori   +    1

FPL je po proizvedeni in prodani električni energiji največja energetska družba v ZDA. Oskrbuje prek pet milijonov strank oziroma več kot deset milijonov ljudi. Račun tipičnega gospodinjskega odjemalca FPL je za 30 odstotkov nižji od ameriškega povprečja.
Ali je FPL res največja ameriška energetska družba. Poznam eno iz Kalifornije, ki oskrbuje 16 M ljudi, imenuje se PG&E. Med drugim je največji privatni lastnik HE v ZDA, z instalirano močjo okoli 4 GW, črpalno elektrarno 3x večjo od omenjene baterije, ima nuklearne elektrarne, sončne... leta 2017 je 80% njene elektrike proizvedene iz virov ki ne povzročajo toplogredne pline.....

Tisto o 30% nižji ceni elektrike FLP pa kar kliče na to, da gre za samoreklamno sporočilo. Sicer je pa v ZDA pogosto samopoveličevanje v obliki naj (boljši, večji), vsaka tekma je skoraj svetovno prvenstvo, še rodeo v Salinasu leta 1980, kjer sem bil kot častni gost iz takratne Jugoslavije, (samopredstavljen , ker nisem dobil kart)....
Za našega navdušenca na plinskimi elektrarnami, Novakovega Petra, pa tale stavek

Ker pa cena baterij in sončne tehnologije upada, FPL pa se je naučila, kako optimizirati tehnologijo, bo družba z inovativnim pristopom modernizirala proizvodnjo in porušila dve 50 let stari plinski enoti, so zapisali na spletni strani FPL.
O zmrdovanju nekaterih glede podatkov. Enota za moč se v slovenščini piše vat (moč 409 megavatov), kapaciteta baterije 900 megavatnih ur. Tu ni nič narobe, le teh nični človek bi napisal s kraticami MW, MWh. Kdor ne verjame naj pogleda sl.wikipedia.org/wiki/Vat
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2767547] 03.04.19 08:52 · odgovor na: spiderman (#2767526)
Odgovori   +    1
[spiderman]
??
Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
.
dumbanddumberpress
Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2767554] 03.04.19 09:25 · odgovor na: BorutHocevar (#2767547)
Odgovori   +    5
[hocevarb]
> [spiderman]
> ??
> Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
> Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
> .
> dumbanddumberpress

Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.
Pa ti Borut si neverjeten.....

Moč (tudi električno) se meri v Wattih, Kapaciteto (shranjeno energijo) pa v Wattnih urah (ali še bolj Fizikalono v Joulih)
najobj sporočil: 31.870
[#2767560] 03.04.19 09:45
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.04.2019 09:47
... in bo »ekvivalent sto milijonom baterij v iPhonih«. ...

... čuj, Borut ... evo, ker vidim, da so v Ameriki v silni skrbi za čisto okolje z baterijami v iPhonih uvedli nove merske enote, me zanima, zakaj nisi napisal, da bo center oskrboval 329 tisoč gospodinjstev celih 7200 sekund ... jebiga, meni se 7200 sekund sliši bolj dolgo kot kratki 2 uri, ki mineta prej, preden gospodinje na Floridi sploh šaltajo štedilnik ali pralni stroj, da bi kaj skuhale ali oprale ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2767583] 03.04.19 11:03 · odgovor na: najobj (#2767560)
Odgovori   +    1
na hitro sem prebral, da bodo na floridi postavili najvecjo bedarijo na svetu
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2767588] 03.04.19 11:50 · odgovor na: 0513ANITO (#2767554)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> > [spiderman]
> > ??
> > Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
> > Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
> > .
> > dumbanddumberpress
>
> Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.

Pa ti Borut si neverjeten.....

Moč (tudi električno) se meri v Wattih, Kapaciteto (shranjeno energijo) pa v Wattnih urah (ali še bolj Fizikalono v Joulih)
Sem že napisal, da se enota za moč slovensko piše vat in za energijo vatna sekundah, vatna ura, kilovatna ura, poglej malo nazaj, forum.finance.si/?m=...45&single! Predvidevam, da še vedno živimo Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis!
najobj sporočil: 31.870
[#2767618] 03.04.19 13:32 · odgovor na: anon-178149 (#2767588)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.04.2019 13:33
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> > [hocevarb]
> > > [spiderman]
> > > ??
> > > Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
> > > Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
> > > .
> > > dumbanddumberpress
> >
> > Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.
> Pa ti Borut si neverjeten.....
>
> Moč (tudi električno) se meri v Wattih, Kapaciteto (shranjeno energijo) pa v Wattnih urah (ali še bolj Fizikalono v Joulih)
Sem že napisal, da se enota za moč slovensko piše vat in za energijo vatna sekundah, vatna ura, kilovatna ura, poglej malo nazaj, forum.finance.si/?m=...45&single! Predvidevam, da še vedno živimo Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis!
... ja, in stavim gajbo pira, da bo - če že ni - po imenih merskih enot kakšen slovenist doktoriral iz osebnega imena James Watt, ki ga bo prekrstil v "pišikaoštogovoriš" slovenski Đejms Vat ... jebiga, še vedno živimo v Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2767629] 03.04.19 14:07 · odgovor na: najobj (#2767618)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [MarijanMacek]
> > [0513ANITO]
> > > [hocevarb]
> > > > [spiderman]
> > > > ??
> > > > Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
> > > > Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
> > > > .
> > > > dumbanddumberpress
> > >
> > > Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.

> > Pa ti Borut si neverjeten.....
> >
> > Moč (tudi električno) se meri v Wattih, Kapaciteto (shranjeno energijo) pa v Wattnih urah (ali še bolj Fizikalono v Joulih)

> Sem že napisal, da se enota za moč slovensko piše vat in za energijo vatna sekundah, vatna ura, kilovatna ura, poglej malo nazaj, forum.finance.si/?m=...45&single! Predvidevam, da še vedno živimo Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis!

... ja, in stavim gajbo pira, da bo - če že ni - po imenih merskih enot kakšen slovenist doktoriral iz osebnega imena James Watt, ki ga bo prekrstil v "pišikaoštogovoriš" slovenski Đejms Vat ... jebiga, še vedno živimo v Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis ...
Če mene osebno povprašaš vedno uporabljam Watt, toda če novinar, ki piše za nestrokovnjake piše vat, mu tega ne zamerim in mislim da se iz tga ne d
ela zgodbe. Eno je poljudno pisanje, drugo pa strokovno. Bolj me moti, ko mi vsi novinarji nabijajo moč motorja v nekakšnih konjih, namesto 1,33 manjših kW, da ne omenim pametnih amerikancev, kjer je moč motorja v dizelskem generatorju v PS, moč generatorja pa v kWh....
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2767711] 03.04.19 19:09 · odgovor na: anon-178149 (#2767545)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
>
Za našega navdušenca na plinskimi elektrarnami, Novakovega Petra, pa tale stavek

>Ker pa cena baterij in sončne tehnologije upada, FPL pa se je naučila, kako optimizirati tehnologijo, bo družba z inovativnim pristopom modernizirala proizvodnjo in porušila dve 50 let stari plinski enoti, so zapisali na spletni strani FPL.
Ja, to se je meni zdel ključni del zgodbe. V ZDA, kjer je plin poceni, FPL starih plinskih elektrarn ne bo zamenjal z novimi plinskimi enotami, ampak s solarno-baterijskimi sistemi. In pri tem še trdijo, da bodo prihranili.

Pomenljiv je tretji razlog za takšno odločitev: FPL se je naučila, kako optimizirati tehnologijo ("FPL has learned how to optimize the technology to best serve customers"). Zelo me zanima, kakšno znanje je to...

O zmrdovanju nekaterih glede podatkov. Enota za moč se v slovenščini piše vat (moč 409 megavatov), kapaciteta baterije 900 megavatnih ur. Tu ni nič narobe, le teh nični človek bi napisal s kraticami MW, MWh. Kdor ne verjame naj pogleda sl.wikipedia.org/wiki/Vat
Drži. Hvala za ta zapis. In opravičilo za pozen odgovor. Celodnevno delo na terenu...

Strani: 1