Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[jani1974]
> [sopranos]
> In četudi je posameznik v lokalnem okolju nepriljubljen, ampak ker je zvest Janši, pač vedno štartajo z njim na volitvah. Eni pa pridejo, jih ne spustijo zraven, in potem tudi oddidejo.
>
> Zato po mojem mnenju SDS nima neke prihodnosti z Janšo. Pri nasledniku pa je spet vprašanje kdo konkretno to bo in kakšna bo njegova politika.

Janša je imel priložnost, če prav štejem dvakrat, pa se ni izkazal s kadrovsko politiko. Samo namesto levosučne mafije je skušal inštalirati desnosučno. Tako da mi je zelo žal, ampak imaš prav.
Tudi glede interne kadrovske politike seveda. Naš "predsednik", izgovorjeno s strahospoštovanjem... Ma daj...

> Slovenija je zrela, da se obrne bolj v desno. Samo se rabi politika, ki ne bo deloval tako kot Janša. V tem trenutku se mi zdi, da ima NSi več možnosti. Je pa res, da kot vidim, imajo tudi oni težave s pomanjkanjem denarja in dobrih kadrov.

Ma tisti Toninov nož v hrbet šefici ni bil nek dosežek. Se je lepo videlo na volitvah. Sedaj pa so se še s Peterletom skregali.
Jah lej, Ljudmila ni napačna. Ampak ni pa en presežek. In ona je s svojim načinom vodenja prišla do kamor je prišla.

In to, da se nekoga zamenja, pač nikoli ne lepo. Ker po eni strani si je težko priznati, da si dosegel svoj max in da od tukaj naprej ne moreš več iti.

Pri Peterletu se je pa videlo, da je tip izgubil kompas v Bruslju. Star čez 70. let. Tip se je izpel. Denarja si je dovolj nabral. In če bi hotel dobro stranki, bi se sam umaknil. Ampak ne, je hotel še enkrat. Mislim, kaj še hoče?

In če pogledam zadevo, so Ljudmilo nagradili s prvim mestom na listi. Tako, da je lahko samo zadovoljna.

NSi se je v zadnjih nekaj letih lepo pomladila. Kljub različnim egotom so nekako znali skupaj stopiti. Recimo če pogledaš kako se je LDS na prafaktorje razletel, ko Golobič ni dobil tistega kar je hotel.

Je pa tako, da če hoče NSi postati bolj resna stranka, mora dobiti tam, 10-12 poslancev, obdržati evropskega poslanca. Ker to pomeni, da bi lahko v DZ zaposlili več strokovnega kadra. Pa na stranki še koga. In tako okrepili tudi lokalno raven.

Je pa tako, Tonin in kompanija so še mladi, malo se morajo še obrusiti. Mi je pa presenetljivo trezno deloval, ko je upal reči ne vstopu v vlado. Ker pomisli, vstop v vlado pomeni kar nekaj zaposlitev, dostop do financ itd. Na drugi strani pa velika nevarnost, da te kot majhno stranko povozijo. In to je bila res pametna poteza, da so rekli ne. Poglej kako sedaj režejo SMC. Pa kako so na stranski tir postavili Desus in SD. Praktično vlada LMŠ in Levica. SD pa brani svoje fevde. Medtem ko so SMC razrezali na koščke. Tukaj se recimo vidi kako nek Cerar nima nobenega politične občutka.

Sam politika je res zajeban posel. In NSi se lahko hitro kaj zajeba.
V splošnem pa je Murglam treba čestitat za marketing, desnico večina prepoznava kot nevarnost za nevemkaj oziroma za kar vse.
Kljub obvladovanju medijev ni zanemarljiv dosežek.

Bodo pa morali malo urediti policijo in finančno upravo, da vsi ti njihovi novi obrazi ne bodo imeli takšnih težav, ko jim požareport najde prve fotokopije starih grehov.