Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
Midva se ocitno res ne razumeva....no, logicno, ce pa iztrgss iz konteksta en sam stavek, pa se tega ne v celoti....tko,da -> regrat.
Ko tako radikalno posezes po regratu vem da sva nekje imela tik v komunikaciji, ne v mnenjih samih. Jaz sem hotel skoncentrirati tvojo sirino v stavek "dohtarjem gre za denar" - s katerim se strinjam!

Ce si hotel povedati da jim gre za kaj drugega, resnicno nisi bil najbolj jasen.

Ko smo enkrat pri tem (da dohtarjem gre za denar - morda tu pa tam se za druge reci, but mostly, money) jaz nadaljujem, da je slovenska demokraticna volja taka, da raje crknejo pri mesarju, kot da dohtarjem dajo denar, ki ga dohtarji hocejo.

Oblast pa zarukanemu ljudstvu seveda ne bo izpolnila samomorilskih zelja - hvalabogu.

Dohtarje pa za vse to boli kurac, in to je zelo normalno. Oni so samo sporocili, da hocejo denar, ali pa grejo. Da to sporocajo okoli ovinka in sprenevedavo, je del njihove slovenske kulture, ali pa celo prijaznosti :-) Ce bi namrec kak dohtar posteno in iskreno izjavil, da bo prisel delat ko mu bo ostalo "nezaslisanih" 20 eur neto na uro, bi nas razneslo (saj smo ga vendar "mi" izsolali etc.) To meji na sovrazni govor. Morda bi se znasel za resetkami, morda bi bil zgolj ob licenco. Zato pac pletenicijo okoli ovinka, in grejo ko se ponudi boljsa opcija. Hkrati je vsak dohtar zase oseba, tako kot vsak drug clovek. Ima druzino, sosesko, sanje in zelje, preteklost, prihodnost. Ne more oblikovati zdr ministrstva, zzzsja, ne ustanove, in vecinoma niti oddelka v katerem dela! To ima v rokah pescica, morda 5% vseh zdravnikov, in tistim prav nic ne manjka. Lahko pa vsak dohtar razume, da ce je pocez vrzen v x placni razred in to pomeni y placo, se ga to tice takoj in osebno, ne glede na vso ostalo pletenicenje iz vseh strani.

Ob upadajocem stevilu delujocih dohtarjev in rastocem stevilu bolnih penzicev je edino vprasanje, ali bomo dovolj hitro razumeli tole plesanje mask, ali pa se bo problem resil sam od sebe - morda tudi z ukinjanjem nadur za razbremenitev "preobremenjenih" zdravnikov, na kar sem se originalno oglasil :-)

Ce bi zdravstvo (ali storitve same ali zavarovanja) slucaaaajno v praksi prepustili trgu (kakorkoli je v ljucki republiki to nezamisljivo) bi do gat sleceni osebni prihodki vecine prebivalstva naenkrat ugledali svojo skrivljeno in izzuljeno in okostenelo telo v ogledalu cen standardnih zdravstvenih storitev. Premozenje sicer se je... ampak prihodki so res mizerija. Slovenske novice: "prodajam hiso na vicu, zgrajeno 1975. Po moznosti menjam za operacijo kolka. Sifra: ziveltito"

Parlament pa bi ugledal neko varianto mesecnikov s 50+.