Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 29.03.2019 16:02
[peterfrankl]
Ja, prilivi so pravilno pritoki. Tako so me naučili. Ne vem, v čem je težava. In to niti ni toliko stvar lektoric in slovenščine. Pač so se ekonomski strokovnjaki zmenili, da gre za denarni tok. In potemtakem odtok ali pritok. Seveda pa je priliv ali odliv povsem ok, če vam je ljubše. Mislim, da se čisto dobro razumemo in to je pomembno. Ampak vseeno predlagam, da pišete denarni tok. Ne pa denarni ‘liv’. :-).
Pero
... eh, saj vem, da (iz konteksta) vsi vemo, o čem govorimo, ampak tudi ti veš, da sem jaz malo žleht in da rad nagajam, sploh ker priliva in odliva običajno ne rabim dodatno pojasnjevat s pridevnikom denarni, medtem ko ne glede na ekonomske strokovnjake pri pritoku in odtoku brez pridevnika denarni ne gre tako enostavno, ker z odtokom pomislim na isto, kot je zgoraj pomislil stric Google, s pritokom pa pomislim na reke oziroma na vodotoke, kot je pomislil www.google.com/searc...e&ie=UTF-8 tudi stric Google, ki mu pri pritokih in odtokih brez pridevnika denarni očitno na kraj pameti ne pade, da bi pomislil na denar ...

P.S.: že dolgo se nisem pogovarjal s tabo, pa imam zato večje veselje, sploh ker ti lahko malo nagajam ... alzo, brez zamere in lep vikend s čimveč pritoki in čimmanj odtoki ti želim ...