Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

klemenstp sporočil: 2.568
[Avto] Tema: Škodin golf je celo dražji od pravega
[#2766659] 28.03.19 16:32 · odgovor na: (#2766655)
Odgovori   +    2
[rename]
> [matjazfinance]
> > [premza]
> > Takih nedodelanih sistemov je še več. npr. Start/stop v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom. Ustaviš pred vhodnimi vrati, avto ugasne, otroci in žena grejo ven, poberejo nekaj prtljage, vse nekaj časa traja, ti ostaneš v avtu, ker boš avto potem premaknil v garažo, steguješ se v predal za telefonom, ki ga je žena pozabila, pri tem spustiš zavoro in avto vžge in kar sam odpelje. Z malo srečo razbiješ samo garažna vrata in ne povoziš nobenega družinskega člana.
>
> WTF?...
> Že itak sovražim start/stop z vso strastjo (enkrat imel en teden v uporabi avto s to svinjarijo in bi me glede tem sistemu zanimalo zgolj to, kako ga permanentno izklopiti), ampak tole je čisto nov nivo zajeba. Dobro poznam delovanje/uporabo avtomatika in mi je povsem jasno, da se lahko zgodi, kar opisuješ - ampak neke vrste varovalko bi se pa morali spomniti..
> No po drugi strani je pa tudi res, da se moraš v splošnem zaradi varnosti navaditi, da striktno vedno daš ročico v P, če kdo vstopa/izstopa iz vozila...

Ko odpreš vrata (da gredo otroci ven), avto itak cviliti začne, dokler ne prestaviš ročice na P, tako da ne verjamem v ta scenarij.

Je pa res, da gredo meni ti "ključi" (kartice, whatever) zelo na živce.
Prvič jih ne moreš obesiti na nek obesek (za ključe), potem jih prenašaš po žepih in bistveno lažje izgubiš... da ne govorim o tem, kako potem pozabiš v jakni, avto pa vseeno vžge, ker je bila jakna na stolu zraven... in se odpelješ...

Škoda, da se to ne da izbrati navadnega ključa... pa naj ima ta jebeni čip, da lahko odpiraš vrata (s pritiskom na tipko na kljuki), ampak gumb start/stop je vsaj zame eno sranje.
Imaš opcijo pri avtomatiku in start/stop sistemu, vsaj jaz jo imam, to je funkcija hold. Ta tipka pri ročni pomeni, da avto, ko spustiš zavoro ne leze naprej, kot je normalno za avt, menjalnik. S tem je ta težava rešena.
Pri ključu, je pa meni top, da ga imam v žepu, primem kljuko se avto odpre, se vsedem, pritisnem tipko start (vmes ko kurbla, se privežem) in speljem. Pred desetletjem, mi je brat odpeljal scenica, kartico sem jaz imel v žepu. Avto ni nič opozarjal. Sedaj, pri novem avtu, ko prestavim v P in izstopim iz avta, začne tako tuliti in prikazovati skoraj da ne sredinca na displeyu (saj verjetno je mišljen ključ), da ni šans da odpelješ, razen če si na tinderju in gledaš mlade ženske. Tudi, ko iztopiš iz vozila, menjalnik v P, ročna vklopljena, se avto pe nekaj sekundah sam ugasne ali izklopi kontakt, če je motor zaradi start/stop sistema v mirovanju.