Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-311684]
Zgodba se počasi zaključuje. Trump je izgubil boj za prepoved projekta Severni tok 2, izgubil je s Huawei 5G, Evropa končno postaja Evropa in sledi svoje evropske interese, ki so vsklajeni s kitajskim 5G. Kaj lahko Amerika ponudi Evropi? Le vojno z Rusi, ki je niti Rusi ne želijo.
Daj se malo umiri. Kitajci so 10x slabši in nevarnejši od Američanov.

Evropa se mora paziti tako Američanov kot tudi Kitajcev.

In v tem trenutnu jaz ne vidim nobene resne strategije Evrope, da bi si zagotovila neodvisno pozicijo v svetu. Nacionalisti pa so v resnici najbolj nevarni prav lastnim državam.

Italijani so idioti ker mislijo, da jih bo Liga ali gibanje 5 zvezd rešilo. Iti v takšno sodelovanje s Kitajsko, pa bo Italijo naredilo samo še bolj revno in nepomembno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2765757

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Zgodba se počasi zaključuje. Trump je izgubil boj za prepoved projekta Severni tok 2, izgubil je s Huawei 5G, Evropa končno postaja Evropa in sledi svoje evropske interese, ki so vsklajeni s kitajskim 5G. Kaj lahko Amerika ponudi Evropi? Le vojno z Rusi, ki je niti Rusi ne želijo.

Daj se malo umiri. Kitajci so 10x slabši in nevarnejši od Američanov.

Evropa se mora paziti tako Američanov kot tudi Kitajcev.
Evropa bi morala biti center sveta in si sama izbirati zaveznike, ni pa potrebno, da bi kogar koli sledila, še manj pa ji treba, da bi bila tarča ruskih raket v nesmiselni vojni, ki jo seveda ne spodbujajo Kitajci in je v tem je ključna razlika med Kitajsko in ZDA, kar bi nas moralo skrbeti ali vsaj mene skrbi.

Prej sem omenil Trumpa, ki zagotovo ne vleče dobre poteze. Kdo se še spomni njegovih prvih carin na jeklo in aluminij? Kaj so Američani pridobili z njimi? Le 200 novih delovnih mest, delavci v tem sektorju so dobili za 30% višje plače, cene jekla so porasle, uporabniki jekla in aluminija imajo miliardne izgube, Ford, General Motors in Harley Davidson imajo dodatne stroške in želijo zapreti tovarne, če bo Trump uvedel še carine na avte bodo ti dražji za 10%-15%, kar ameriškim volivcem ne bo všeč...

Strani: 1