Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Banke uvajajo bančne pakete, kaj morate vedeti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

samos1111 sporočil: 182
[bambino]
Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?
Od zraka že ne ;) Tudi si zaračunajo določene provizije, ampak precej manj, ker imajo mnogo nižje stroške. Nič fizičnih poslovalnic; avtomatizirano poslovanje tako da večino podpore, ki bi jo za isto reč rabil pri NLB, lahko opraviš sam v mobilni aplikaciji.

Sej se mi ne zdi čisto najbolj etično priporočat na nek način nepošteno konkurenco (ker gre za "banke" ki ne pokrivajo vseh storitev ki bi jih človek od banke pričakoval). Ampak so naši z nesramnim pristopom prisilne paketizacije sami prosili.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2764763

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[samos1111]
> [bambino]
> Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?

Od zraka že ne ;) Tudi si zaračunajo določene provizije, ampak precej manj, ker imajo mnogo nižje stroške. Nič fizičnih poslovalnic; avtomatizirano poslovanje tako da večino podpore, ki bi jo za isto reč rabil pri NLB, lahko opraviš sam v mobilni aplikaciji.

Sej se mi ne zdi čisto najbolj etično priporočat na nek način nepošteno konkurenco (ker gre za "banke" ki ne pokrivajo vseh storitev ki bi jih človek od banke pričakoval). Ampak so naši z nesramnim pristopom prisilne paketizacije sami prosili.
Jaz prejem gor plačo, plačujem položnice, uporabljam njihovo Mastercard kartico on line nakupovanje, plačevanje v fizičnih trgovinah in za dvige gotovine. Gor sem že prejel vračilo dohodnine (tukaj FURS malo komplicira, v smislu, da jim moram vsako leto poslati zahtevek za plačilo na TRR račun N26, ampak to je namerno, da nas malo jebejo v glavo). Pošiljam denar preko TransferWise v tujino. V bistvu si preko njih ne morem urediti kredita. Po drugi pa sem trenutno v fazi ko ne potrebujem kredita. Ampak kot vidim kredite ponujajo že na nekaterih trgih. In sčasoma bo to prišlo tudi v Slovenijo.

V najslabšem primeru grem še vedno lahko na Delavsko hranilnico. :)

Strani: 1