Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Banke uvajajo bančne pakete, kaj morate vedeti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bambino sporočil: 1.028
Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2764731

Strani: 1

samos1111 sporočil: 182
[bambino]
Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?
Od zraka že ne ;) Tudi si zaračunajo določene provizije, ampak precej manj, ker imajo mnogo nižje stroške. Nič fizičnih poslovalnic; avtomatizirano poslovanje tako da večino podpore, ki bi jo za isto reč rabil pri NLB, lahko opraviš sam v mobilni aplikaciji.

Sej se mi ne zdi čisto najbolj etično priporočat na nek način nepošteno konkurenco (ker gre za "banke" ki ne pokrivajo vseh storitev ki bi jih človek od banke pričakoval). Ampak so naši z nesramnim pristopom prisilne paketizacije sami prosili.
sopranos sporočil: 11.404
[bambino]
Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?
V tej fazi od denarjev vlagateljev. Načeloma pa dobijo nekaj provizije pri plačevanju s karticami, pa potem še počasi mikroposojila, čezmejni prenosi denarja, zavarovanja itd. Trenutno je N26 že vreden več kot NLB in ima že več kot dva milijona strank.

Imajo pa zelo ambiciozen načrt širitve, tudi v ZDA. In naprej 10,15 milijonov strank, nato pa celo 100 milijonov.

Stroški so zagotovo bistveno manjši kot pri klasičnih bankah, saj nimajo niti ene poslovalnice. V sedanji fazi tudi ne dajejo takega poudarka kreditom, tako da tudi ne potrebujejo ne vem kako obsežnega oddelka za kreditna tveganja itd. Sedaj so v fazi rasti in tega, da ljudi navadijo, da je normalno da imaš banko na telefonu, da vse urejaš preko tega. Potem bodo pa širili nabor storitev itd.

Medtem ko v N26 razmišljajo o tem kako priti do 100 milijonov strank, v NLB razmišljajo o tem kako čim bolj obrati stranke, kako Brodnjaku zgotoviti milijon EUR plače na leto itd.

No, saj nemške tradicionalne banke niso nič boljše. Govori se o združevanju DB in CB. Vlagatelji pričakujejo, da bo treba odpustiti 33.000 zaposlenih. Ker pa je skoraj 50% uprave obeh bank v rokah sindikatov, najverjetneje do združitve ne bo prišlo. Zato bodo ostali dragi in nefleksibilni. V takih razmerah pa se bo vedno več ljudi odločalo za N26 in podobne mobilne banke.
bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 19.03.2019 15:12
[bambino]
Ni mi čisto jasno. Od česa živijo N26 in Revolut?
1) Od analitike, ki jo gotovo ze trzijo ali pa jo bodo trzili trgovcem
2) Od bebcev :) Namrec, zastonj je samo 5 dvigov na bankomatih, od 6 naprej je strosek 2 EUR. Nobenega problema ce nisi bebec, ampak...

PS sam imam N26, in sem super zadovoljen, nabavil sicer zato, da bi lahko ob krizi hitro denar spravil v nemcijo, ampak potem sem jo zacel pa uporabljati in je ebanka res razred vec od vseh slovenskih bank.

Drugace je problem samo s specificno slovenskimi domislicami, ki niso obvezne v EU, to je sklicem in QR kodo.

Strani: 1