Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
Zadnja sprememba: macon 15.03.2019 22:39
[MarijanMacek]
> [macon]
> > [MarijanMacek]
> > > [spiderman]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, v
>
> Družboslovje v veliki meri in čedalje bolj producira certifikate in ne izobrazbo, vsaj za fakultete kot je FDV je to bolj pravilo kot izjema. Kritičnega mišljenja in s tem povezanega študija je sposobnih manj kot tretjina ljudi, več jih lahko študira samo z znižanimi kriteriji. Fakultete pač dobivajo državni denar glede na število študentov.
>
> Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.
>
> To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.

Moram priznat, da si bil hiter, kvaliteta pa, no menda je bila 9. Me pa zanima, kaj je delal mentor, saj vendar prebere nalogo... No vsaj moj pokojni mentor je to naredil temeljito in me precej naučil o pisanju. Sicer sem pa jaz za 1 samo besedo porabil z lektorji 3 dni dela, predno sem jih prepričal o napačni lekturi. Vprašanje je ali je elektroda "interdigitated" ali "intrerdigital". Seveda lerktor kot jekislovec težko loči med tema dvema pojmoma..... Skratka iz mojih izkušenj so lekture dobra stvar, toda nujno potrebno je kritično branje lektur.
Dala mi jo je v pregled, preden jo je dala mentorju. Na srečo sem informatik pa sem razumel strokovni del. Vmes je bilo tudi nekaj skopiranih citatnih pasusov, ki so bili seveda v redu pa tudi nekaj grafičnega materiala kot so diagrami poteka, kar je skrajšalo tekst. Bilo je kakih 50-60 strani vsega. Drugi dan me je kar glava bolela, ker nisem navajen več ur popravljat tekstov in ker sem bil med popravljanjem res zgrožen. Na srečo lahko več ur programiram ali berem pa sem zvozil, drugo mi tudi ni preostalo, ker sem obljubil, da bom vse pregledal.

To je moja osebna izkušnja, da se je visokošolski nivo res poslabšal. Za devetko sem pozneje izvedel, ko je diplomirala.